Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az anyuka éhes akkor a...

Ha az anyuka éhes akkor a magzat is érzi.?

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Olyan értelemben biztosan nem, hogy még nem tudja megkülönböztetni a kellemetlen érzéseket. Újszülött korában is időbe telik, míg már nem csak azt érzi, hogy valami nem oké, hanem külön az éhséget, teli pelust, anyahiányt stb.


Másrészt attól még, hogy anya éhes, a magzatnak normális esetben jut elég táplálék. Ugyanis a vércukorszint ilyenkor sem megy egy bizonyos szint alá egészséges esetben, a máj pótolja a cukrot a tartalékaiból. Ha már egy ideje nincs kaja, akkor a szervezet úgy áll át, hogy csak a legfontosabb szervek, mint pl. az agy fog cukrot felhasználni, az izmok átállnak zsírra, amiből bőven van tartalék. A szervezet direkt belustítja magát, hogy ne kelljen annyi energia, így kitart a raktár addig, amíg újra ételhez jut. De a magzat még attól elveszi magának, ami kell.

2021. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem azt konkrétan nem érzi, hogy éhes az anya. De én mindent kihánytam egész terhesség alatt, éhes nem voltam mert émelyegtem és a lányom annyit rugott, hogy azt hittem tornász lesz belőle, aztán bekerültem a kórházba,kaptam infúziót és nem hánytam ki a kaját, onnantól sokkal kevesebbet rúgott. Úgyhogy a koplalást érzi szerintem, az éhséget nem.
2021. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ő is éhezne. Viszont az is igaz, hogy mikor nagyon éhes voltam, és végre jól bekajáltam, a babáim néhány percre rá hihetetlen elkezdtek mozogni.
2021. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ketózist érzi
2021. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!