Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasznos tanácsot tudtok adni...

Hasznos tanácsot tudtok adni a kórházi csomag összekészítésénél? Kinek mi vált be a legjobban? Gátmetszésre esetleg van valamilyen krém amit lehet használni?

Figyelt kérdés

Hasznos tanácsokra lennék kíváncsi, hogy mondhatni "felkészüljek majdnem mindenre", ki mit vitt ami nagyon jó hogy nála volt, hasznos volt. Debrecenbe a Klinikán fogok szülni, esetleg akik ott szültek leírhatnák mit vittek. Babaszobába leszek, a picinek vigyek valamit??

32 hetes kismama


2008. dec. 5. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Igaz, én nem Debrecenben fogok szülni, hanem Pesten, de én ezeket készítettem össze a korházi csomagokba:


(Szülőszobai táska)

Mamának:

Iratok: - Személyi igazolvány ill. lakcímkártya - TB kártya - Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi)- Terhes kiskönyv (vércsoportot igazoló papír, és Hepatitisz B. szűrővizsgálat papírja)- Korábbi leletek (az utolsó vérkép, és az utolsó UH-s lelet)

2 db hálóing (elől gombos)

1 pár meleg zokni

2 pár papucs (1 zuhanyozni – 1 szobai)

1 pár melltartóbetét eldobható

1 db nagy törülköző

1 db kis törülköző (arctörlésre, borogatásra)

1 cs. WC ülőkére papír

2 db neccbugyi

3 db Tena Lady Extra

1 cs. papírzsepi (100-as)

1 db derékmasszírozó

Kozmetikai táska benne: - tusfürdő -folyékony szappan- intim lemosó -sampon, balzsam - fogkefe, fogkrém - Tender Care balzsi - hajgumi - fésű


3 db üdítő/szűrt almalé 2 dl-es (szülés után 2 órával már lehet inni)

3 db Szénsavmentes ásványvíz 0,5 l-es (vajúdáshoz)

Szőlőcukor, keksz, csoki


Papának:

Papucs, (és paparuha)

Enni-innivaló

Óra (a fájások méréséhez)

Fényképezőgép


(Kórházi táska ):

Mamának:

1-2 db hálóing ( elől gombos)

1 db köntös

1 pár meleg zokni

2 db melltartó (szoptatós)

1 pár bimbóvédő

1 cs. melltartóbetét eldobható

1 db mellszívó (ha kell később behozatom)

1 cs. melltörlőkendő

1 db hasleszorító (gumírozott, tépőzáras)

1 db törülköző

2 db papírtörlő (odalentre türcsi helyett ill. kéztörléshez)

1 cs. intim törlőkendő

1 cs. WC ülőkére papír

3 db neccbugyi

10-18 db Tena Lady Extra betét

2 db WC papír (Zewa)

1 db kis úszógumi (gátmetszés esetén)

1 cs. fertőtlenítő kendő (wc, éjjeli szekrény törlésére)

1 db izzadásgátló (golyós vagy kenhető)


1 bögre - evőeszközök - 1 tányér – 1 cs. Szalvéta (kis mosogatószer)

1 cs. Milla szoptatós tea (instant tea)

Mobil + töltő / telefonkártya

Olvasnivaló + mp3 lejátszó és az elemek töltővel


Babának: (kórházfüggő)

2-5 db textilpelus (büfizéshez)

6 db Eldobható pelus (kb. 1 napra)

1 cs. Popsitörlő

1 db Bepanten kenőcs

1 pár kis zokni a kezére (karmolás ellen)

1 pléd

1 cérnasapi

1 játszócumi

1 cumisüveg


Gyógyszertárból gyerekágyas mamáknak:

-Arnica Montana C30 (Sebgyógyulás segítésére homeopátiás bogyó. Szülés megindulásakor érdemes bevenni 5 db-ot, a szülés után 1-2 napig (míg nagyon fáj a seb) 2*5-öt, majd a teljes gyógyulásig 1*5-öt)

- Hypermangán: fertőtlenítő szer a gáttájék lemosására (halványrózsaszínre kell hígítani)

- Dermoforin: tiszta intimbetétre kell rászórni

- Szoptatós tea: Laktoherb (filteres), Milla (instant tea)

- Orbáncfűolaj: gátsebre, gyulladáscsökkentő, aranyér ellen

- Garmastan, vagy Bepanten kenőcs mellre


Remélem tudtam ezekkel segíten. :)

2008. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Én Fehérváron szültem.

Szülőszobába ezeket vittem be, külön táskába: papucs kétféle, törölköző,tusfürdő, köntös, wc papír, wc papír ülőke, eldobható bugyi, víz, csoki, zokni, fényképezőgép.

Páromnak: papucs, víz, kaja.

Kórházba: Szülőszobás csomagba ami van + pizsama, melltartó, melltartóbetét, mellszívó, mellbimbókrém, amit nem kell lemosni olyant vegyél, bimbóvédő, tejserkentő tea, intim betét, fogkrém, fogkefe, kés, villa, kanál, telefontöltő, fésű.

Babának: popsítörlő, kesztyű, textilpelus, sapka, pelenkázófeltét.

Gátsebre: Aloevera forst. Arnica CH9 napi 2x5 golyó.Nekem csak ezt ajánlotta a szülésznőm!!

Szülőszobán attak hálóinget, betét, és volt óra.

De menyél be és kérdezd meg, hogy mit kell bevinni, mivel kórház válogatja.

Könnyű szülést kívánok!

Majd jó babázást!

2008. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hozzátenném még, hogy

1. nem mindenki vérzik annyira, hogy óriás csomag Tena ladyre lenne szüksége. Amikor szültem, a kismamák egymásnak passzolták le a megmaradt felesleges Tena matracokat... Nekem is bőven elég volt az éjszakai Always, és sokkal kényelmesebb is. Szintén teljesen felesleges volt az eldobható bugyi.

2. A mellszívó szükségesnek bizonyult, bár ebben kételkedtem szülés előtt, de a csecsemőosztályon magától értetődő volt, hogy adtak kölcsön kincstárit (Uzsoki Kórház).

3. Mivel nagyon sok tejem lett hirtelen, örültem, hogy vittem magammal melltartóbetétet.

4. Jól jött még a textilpelenka a baba ellátásánál.

2010. dec. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!