Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ártalmas lehet a magzatra...

Ártalmas lehet a magzatra bakteriális fertőzés?

Figyelt kérdés
Szeretnék még egy babát, de rendszeresen kijön rajtam olyan fertőzés, ami tályogokat okoz. (Eddig a combhajlatban és a mellem alatt volt.) Bőrgyógyász már elküldött mintát vanni belőle, de valamit elrontottak a laborban, nem tudták kimutatni, milyen baktérium. Antibiotikumot szedtem rá, szépen elmúlt, majd pár hónap múlva megint előjött. Ha terhesség alatt fordul elő, az károsíthatja a babát?
2010. aug. 15. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

várandósság alatt antibiotikumot nem szedhetsz pl., így a te fertőzésed a babának sem jó

ne hagyd ennyiben laborvizsgálatot, kérj újat, mindenképpen járj utána!!

2010. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot szedhetsz terhesseg alatt(tevhit h nem lehet...) ,de ettol fuggetlenul jobb lenne ha elobb kikezeltetned magad es csak utana vallalnal babat.
2010. aug. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy írhatta föl az orvos az antibiotikumot, ha nem derült ki, pontosan milyen baktériumról van szó. És ilyenkor milyen felelősség terheli az orvost, hogy csak úgy vakon írogat föl antibiotikumot? Mégsem cukorkáról van szó. Sok baktérium van és különböző antibiotikumok. De az orvos ezt tudja, csak felír egy nagy spektrumú gyógyszert, hátha attól elmúlik, hihetetlen... Szerintem rossz gyógyszert írt föl, ha visszatért a probléma.

Szerintem keress egy másik bőrgyógyászt, aki eleve úgy küld el a laborba, hogy biztosan kiderüljön a baci. Ha sztkban voltál, akkor lehet azért nem derült ki, mert az orvos "spórolni" akart és kevés lehetőségre kérte a vizsgálatot. Érdemes elmenni egy magánhoz, lehet, hogy nem lesz olcsó, de nézesse meg minden lehetséges baktériumra.

És, ha rendesen kikezeled, akkor vissza sem fog térni és nem kell aggódni a terhesség alatt sem.

Mivel tényleg nem derült ki, milyen baciról van szó, nem tudni, veszélyes-e magzatra nézve vagy sem. Ha bőrbetegség, akkor lehet, hogy annyira nem, de így nem lehet megmondani tényleg, egy orvos sem tudna erre válaszolni.

2010. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!