Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok. Mikor és...

Terhes vagyok. Mikor és milyen nőgyógyászati vizsgálatokra kell menni? Milyen holmikat kell venni a babának?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Az utolsó mensi első napjától számolják az orvosok a terhességet. Ehhez képest a 6.hét körül érdemes először orvoshoz menni, mert akkor már látszik-hallatszik az ultrahangon a baba szívverése. Ő majd megmondja, mi a következő lépés, általában vérvétel, vizeletvizsgálat, ekg, fogorvos, ilyesmi. Kell majd menned védőnőhöz is, ő adja ki a terheskiskönyvedet.


Babaholmikkal ráérsz később foglalkozni, de van a neten egy halom oldal, ahol van babakelengye.

Én ezeket az oldalakat szeretem nézegetni:

www.babanet.hu

www.babaszoba.hu

www.szuloklapja.hu


Grat a babához!

2008. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elsőként fel kell keresned egy nőgyógyászt.Majd ha már szivhang is hallható a bébinél,mehetsz védőnőhőz.Az orvos és a védőnő elmondják,mikor milyen vizsgálat következik.Leirnám,de tudom sok helyen más.Pl.valakinél az első vérvétel 12hetesen van,nálunk16hetesen.Ne aggodj ők mindent elmondanak.Nem tudom mennyi idős terhes vagy,de gondolom az elején,a baba holmi vásárlása még ráér.Egy csomó dologra lesz szükséged,de a terhességed alatt ezeket az infokat befogod gyüjteni,biztos.Védőnőtől,könyvekböl,ujságokbol,bolti eladoktol.Arra vigyázz felesleges dolgot ne tukmáljonak rád.Hosszu lenne elsorolni és lehet ki is hagynék valamit.Ne aggodj,mire jön meglesz mindene.
2008. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!