Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes ikreket váró kismama...

21 hetes ikreket váró kismama vagyok. A férjem mióta terhes vagyok kicsit kicsapongó életet:- (megint elment szórakozni a tudtom nélkül. Ilyenkor meg aztán esz az ideg ez nagyon árt a csöppségeimnek? Nem akarom hogy bajuk legyen. Mert lehet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kérdezz rá hogy mi a baja?
2010. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 hetes vagyok, egy babóval :)

Az én párom is kissé szabadjára engedte magát, mióta babát várunk, de úgy gondolom, hogy ez (nála legalábbis)egyfajta lelki kapaszkodó a szabadság felé, amíg még lehet.Nem marad ki vagy tivornyázik, inkább kicsit néha több sör gurul le a torkán, mint ezelőtt, de nem gondolom, hogy ez aggodalomra adna okot.Van mikor hülyeségeket beszél amivel esetleg meg is bánt néha, de mindig megbánja.Szerintem ha majd valóságosnak érzi a picit el fog múlni ez is, lassacskán kezdenek feléledni az apai ösztönei is, pedig nem az a tipikus pocaksimogatós,"pihenj csak, majd én megcsinálom szívem" típusú apuka.Azt gondolom, hogy ésszerű kereteken belül megengedett lehet a szórakozás, de ha ez téged bánt vagy sért akkor beszélj róla a férjeddel, hogy aggaszt a viselkedése és indokold is meg, hogy miért.Mégiscsak 2 gyermeketek születik hamarosan, így jogosan kérheted számon a segítőkészségét, megértését, tiszteletét.Az idegeskedés pedig igenis árt,de elkerülhetetlen az életben.Minden helyzetben próbálj hideg fejjel gondolkodni, nyugodt maradni.Lélegezz mélyeket és űzd el a stresszt.Minden jót kívánok neked és a babáitoknak, no meg persze a férjuradnak is :)

20 hetes kiamami

2010. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon öntörvényű vagyok....elvileg ketten szerettük volna a babáinkat.Ha bulizgatni akar akkor meg ne hozzánk járjon haza hanem oda ahol ezt eltűrik.Hisz számomra felfoghatatlan hogy ezt akkor kell csinálnia amikor már terhes vagyok ha nem lennék az már nem lennénk együtt...Hol van a felelőségtudata???Ilyenkor elhagyja őket??
2010. aug. 15. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is ülj le vele és beszéljétek meg, hogy miért bulizik mostanában ennyit, illetve miért nem szól róla.

Ha csak arról van szó, hogy beül valahova a barátaival egy jó csevegésre, nem kell korlátozni ebben, csak szóljon, hogy ne várd haza.

Ha nagyon gyakran teszi minden indok nélkül, akkor valami van a háttérben, ami miatt nem akar otthon lenni. Ezt viszont tisztázni kell, mert később még nagyobb gond lehet belőle.

Te pedig próbálj megnyugodni, mert az a jó mindhármatoknak, ha boldog vagy!

Szorítok, hogy minden jól alakuljon!


14 hónapos ikrek anyukája

2010. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem csak menne menne és menne minden hétvégén. mivel mi nem járunk egymás nélkul bulizni ezért mondtam neki h én már nem birom, egy kis baráti osszeulés is fáraszto sokszor. de o nem hallgatott rám, nagyon sokat veszekedtunk ez végett, mig egyszer bekopte, hogy ugy érzi amint megszuletik a kicsi már nem mehet és most akarja behozni ezt az idot. aztán megbeszéltuk és azota ha nincs kedvem itthon maradunk :)

33 hetes kismama

2010. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszike,aranyosak vagytok.
2010. aug. 15. 15:28
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
3. válaszoló vagyok: én igazából arra tippelek, hogy vagy most próbálja még "kiélni" magát, mert a gyerkőcök születése után nem nagyon lehet, vagy kissé meg van ijedve a "dupla" apaság gondolatától és így próbálja levezetni a dolgokat. Sok férfi csinálja ezt az első terhesség során. :)
2010. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy csak elhanyagolod.Általában a kismamák elvannak foglalva saját magukkal és elfelejtik hogy van párjuk is aki szintén törődésre és odafigyelésre vágyik.Ezért van az hogy inkább a bulizást és a haverokat választják.Ez szülés után se fog változni.Lehet hogy felháborodsz ezen de szerintem sok igazság van benne.
2010. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy nekem is az a sors jut mint az előttem szólónak:( de azért én megkérdezem: nem lehet, hogy otthon csak a nyekergést hallgatja? meg a hisztit? Van más témád is a terhességen kÍvül? És: egyébként, mikor otthon van segÍt Neked? Vagy meghallgat? Mert ha igen és ennek ellenére nem engeded el illetve mártÍrt csinálsz magadból, azzal csak fokozod az elvágyódását.

Én is kismama vagyok, tudom, hogy mekkora"teher" tud lenni az áldott állapot de azt is megértem, hogy egyrészt a férfiak másképp dolgozzák fel a nagy változásokat az életben, másrészt pedig mert nekem rossz(nem kellemes) nem kell, hogy Ő is rosszul érezze magát. Ez valami rosszul értelmezett empátia- dolog lenne. Amolyan "dögöljön meg a szomszéd lova is"...

Szóval beszéljétek meg, hogy otthon is legyen Veled, foglalkozzon Veled mert ez igenis jár DE Neked is el kell engedned, hogy legyen hova hazaVÁGYNI és szÍvesen menjen haza Hozzád/ Hozzátok.

Ja, és nem akartalak megbántani az elején a kérdésekkel, nekem is fel kellett tennem magamnak...megérte:)

2010. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
58%

nem egyszeru,de az biztos,hogy en mar reg nyakon csiptem volna,hogy egyaltalan,hogy mer teged ilyenekkel idegeisteni.en melysegesen follennek haborodva,ha az en ferjem szorakozni jarna most,mikor terhes vagyok!nekem kulfoldon dolgozik,de most intezi,hogy itthon lehessen velem ameddig csak kell...

szerintem mielobb beszelj vele.

2010. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!