Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaptatok terhesseg alatt...

Kaptatok terhesseg alatt tetanus injekciot? Miert kell beadatni?

Figyelt kérdés
A haziorvosom mondta,hogy a 33 heten(ami jovo heten lesz) mindenkepp be kell adja,ha az utobbi 5 evben nem kaptam.
2010. aug. 14. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még nem hallottam, kérdezz meg másik orvost!!!!


Lehet, hogy a háziorvosodnál val lejárófélben lévö tetanusz-injekció és el akarja használni.


Négy gyereket szültem, tetanuszinjekciót még általánosban valamikor kaptam utoljára, már az elsö gyerek is jóval túl volt a3 éven - de ematt nem kaptam injekciót!!!

2010. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, 5évet akartam irni.
2010. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
na erről én sem hallottam még. semmiképpen nem adatnám be, és biztos megkérdezném erről a nőgyógyászom.
2010. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt csak nagyon indokolt esetben adnak tetanuszt, mert lázzal jár, és erös immunreakciót vált ki, ami nem használ a babának. Csak akkor szokták adni, ha egyébként életveszélyes helyzet alakulhat ki az anyánál.
2010. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hat en is furcsalltam,hogy mier kell ez,de hetfon mindenkepp felhivom a nogyogyaszomat.

Koszonom a valaszokat!

2010. aug. 14. 16:20
 6/9 anonim ***** válasza:

hát ez fura. Nekem sem volt ilyen. Szerintem ne hagyd, hogy beadják, nem egészséges! Nem véletlenül életveszély esetén alkalmazzák kizárólag!

36 hetes

2010. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én még soha életemben nem kaptam tetanuszt (szerintem vagyunk így még páran) és szóba se került a nőgyógyásznál, hogy kellene emiatt kapnom. ez a doki tök hülye szerintem.

azért örülök, hogy gyanakodtál te is és nem hittél neki.

azért majd kérlek írd meg mit mondott erre a nőgyógyászod, mert érdekelne.

2010. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma hivtam fel a nogyogyaszomat,es azt mondta: "minden terhes kap mar a 31 hettol kezdodoen a fertozesveszely kialakulasanak elkerulese vegett,keresse fel haziorvosat,o kell beadja."(amit mondjuk osszeszedhetek epp a szuleszeten is,sot).Amugy romaniai vagyok :S
2010. aug. 17. 15:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon szerintem nincs ilyen. lehet hogy valaki kap emiatt, de nem minden kismama.

én nem is engedném beadatni magamnak, de ez már más dolog.

2010. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!