Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is ennyire nehéz egy...

Másnak is ennyire nehéz egy totyogóval kismamaként?

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok és van egy közel 2 éves lányom. Alapból nehéz természetű, akaratos, hisztis gyerek, de mostanában nagyon nehéz vele, az alvással is gondok vannak. Ráadásul hamar elfáradok, mellette gyakorlatilag nem tudok pihenni, idegileg is kivagyok néha, úgy érzem. Sajnos van, amikor kihoz a sodromból és megesik, hogy kiabálok vele. Utána persze mindig megbánom és el is sírom magamat. Olyankor rossz anyának érzem magam és azon gondolkodom, hogy fogom bírni két gyerekkel. Lehet, hogy korai volt még a kistesó bevállalása? Nem tudom, csak hogy már a terhesség vége felé járok, és egyre nehezebb. Más is ilyen nehezen viseli, viselte ezt a helyzetet? Félek, hogy velem van baj és én csinálok vmit rosszul.

2020. nov. 27. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanennyi korkülönbséggel vannak gyerekeim. A kicsi 5 hónapos.

Amikor terhes voltam és nehéz volt a naggyal, mindig arra gondoltam, hogy mekkora mázli, hogy a kicsi még bent van. Próbáltam nem idegesíteni magam ilyenekkel, hogy ezt most hogy kezelném, ha itt lenne a kicsi. Nincs ott és kész. Próbáltam persze a maximumot kihozni a helyzetből, de nem képzeltem magam elé éppen nem megoldandó problémákat.

Aztán ugye visszafordítani már nem lehet. Meg fogod tudni oldani, mert meg kell oldanod. Nincs mese.

Fontos az is, hogy nem csak a kicsi, de a nagy is egyre ügyesebb lesz a hetek, hónapok múlásával. Kb egy hónapja jutottunk el oda, hogy a kicsi irtó hamar megszopizik és ezt az időt a nagy önálló játékkal el tudja tölteni és nem minket szórakoztat.

A terhesség utolsó hetei annyiban "jót" tettek a nagynak, hogy hozzászokott a lassúságomhoz, fáradékonyságomhoz, ami más okból, de megmaradt a kicsi érkezésével.

Tudom, hogy próbálsz vele türelmes maradni és tarts is ki, mert ő is érzi a változás szelét, csak még nem tudja megfogalmazni, helyén kezelni a (meg)érzéseit.

2020. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem, de a nagylányom egy áldott jó gyerek. Egy éves korában született a kicsi, hát mellette 2 éves koráig nem tudtam volna elképzelni sem. 😊
2020. nov. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Igaz, én az elsővel vagyok várandós, de hidd el, több anyának nehéz, mint könnyű egy ilyen helyzet. Közvetlen környezetemben látom. Csak ezeket a nehézségeket nem posztolják, mert a neten minden család csillivilli, idilli. Belesnék sokuk hétköznapjaikba. Erre is van a közvetlen környezetemben példa.

A nagy ebben a korban nagyon gyorsan sajátít el új dolgokat, nagyon gyorsul tanul, napról napra ügyesebb lesz és önállóbb, gondolj erre.

2020. nov. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem, kétéves a nagyom, egy energiabomba. Muszáj segítséget kérnem nagyszülőktől, mert sokkal fáradékonyabb vagyok a terhesség miatt, egyedül nem bírnék vele. Ha megszületik, be fogom vonni a pici körüli teendőkbe és bízom benne, hogy sokat segít majd, ezzel is lefoglalom. Kitartást!
2020. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos a nagyszülők messze laktak és csak ritkán járnak, az ő segítségükre nem számíthatok. Pedig nagyon jól jönne. :(
2020. nov. 29. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!