Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyi d vitamint szedett...

Ki mennyi d vitamint szedett pluszban a várandósság alatt a kismama vitamin kiegészítéseként?

Figyelt kérdés
Most lattam egy videoban, hogy 4000NE-t kellene szedni. Megnéztem a kismama vitaminomat abban 10mikrogramm van kb 400NE. Ez baromira kevés és már 32. héten járok :( most elég szomorú lettem, mert az orvosom alapból csak 20. Hétig ajánlotta a kismama vitamint, de én szedem tovább. Szerintetek ez nagy gond h ilyen kevés d vitamint szedtem? :(

2020. nov. 17. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én semennyit.
2020. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Semennyit.
2020. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Semennyit

(kismama vitamint sem szedtem)

2020. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Az meglepő, hogy elkerülte a figyelmed a tavasz óta hangoztatott D-vitamin pótlás fontossága. 3000 NE/napot ajánlottak korábban várandósság idejére, de most a korona miatt bejöttek a nemzetközi cikkek, ajánlások is a köztudatba, amik napi 4000-1000 közti mennyiségekről is papolnak - normál állapotú embernek. De sose késő elkezdeni, szoptatás alatt is fontos és a babádnak újszülött kortól is adható D-vitamin, ami a csontozathoz és az immunrendszernek számít. Szóval inkább ne parázz a múlton, csak kezdd el és szedj hozzá K-vitamint is.
2020. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia.

Az a lényeg hogy akkor vedd be a d-vitamint amikor a legtáplálóbban eszel. Mert zsírban oldódó vitamin.

Azaz ne reggeli alatt ha csak egy kekszet eszel pl.. Hanem mondjuk ebédnél amikor sült húst eszel.

Egyél sok halat ,lazacot,tonhalat,tojást,gombát

2020. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Semennyit. Tökéletes, 10 hetes kislányom van. Nyugi.
2020. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nézess egy D vitamin szintet vérvétellel, abból kiderül, hogy konkrétan neked szükséged van e pótlásra, illetve mennyire.
2020. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem baromi alacsony volt a d-vitamin szintem,ezert irt fel receptre doktorno 3000NE-t, kis pici barna bogyoka. Sajnos azota nem neztek d-vitamint,ugyhogy nem tudom mennyire hatott (bar jokat hallok arrol a bogyorol), de en ugy 12.hettol szedem,most vagyok 35 hetes lassan.
2020. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😊 kérek egy labort
2020. nov. 17. 20:02
 10/10 anonim válasza:
Nekem a vérvétel D vitamin hiányt mutatott, így az orvos napi 4000NE D vitamint tanácsolt. A normál labor vérvizsgálatban nincs D vitamin ellenőrzés, erre figyelj,azt kérned kell!
2020. nov. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!