Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül egy újszülöttne...

Mennyibe kerül egy újszülöttnek bevásárolni, és mit kell vennünk?

Figyelt kérdés

Bútorok, ruhák, babakozmetikumok, bármi, amire szüksége/szükségünk lehet.

(Nem vagyunk milliomosok, nem a legdrágábbat vennénk, inkább középkategória.


2008. nov. 29. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mi is ebbe a kategóriába tartozunk....sajna nem vetnek fel a milliók!

Szóval mi eddig kb 200E-et költöttünk. De még apróságok hiányoznak( Pelenkázó szivacs, gyógyszertári termékek)

A babakocsi nekünk 80000 volt mózessel és hordozóval a kiságy kombi 44000 a kókuszmatrac 8000. A ruhák: rugig,bodyk, overál 56-os és 62-es 6-6 db, kocsikabát(2db) valamint zokni, plédek (2db)ágynemű (1db) sapik (2 vékony, 2 vastag)TÖRI (2DB) cumisüveg, cumi, vízhőmérő, pelenka(eldobható, és 8 rongy),hálózsák és a többi aprósg tette ki a kb 70 ezret.

De ezen felül magamra is kellett költeni: Mellszívó , melltartóbetét,korházi cuccok.

De jó listát találsz, ha beírod a google.hu ba hogy babakelengye.

Boldog babavárást

31 hetes kismama

2008. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Babakozmetikumot jobban jársz ha nem veszel előre, mert a korházban felírják és a korházból hazafele kitudod váltani a gyógyszertárban, vagy a párod leugrik érte. Így olcsóbb is és ezek a legjobbak az első hetekben.

Amúgy hány hetes vagy? A védőnővel is tudsz egyeztetni.

2008. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi itt vásároltunk be, és nagyon sokat sporoltunk vele. Érdemes megnézni!www.babaholmiolcson.hu. De érdemes a Tescoba és az Auchanba menni.

Amit érdemes megvenni: kiságy pelenkázóval, vagy külön. pelenkázóra szivacsot, ágyba matracot, ágyneműt, babakocsit, plédet, lepedő, kifógó a fürdetéshez, kád, kádálvány, vízhömérő, textilpelenka, pelenkázóalátét(akkor jó ha mész a védőbe vagy utazáskor), orrszívó ha lehet elktromos, hordozó, körömvágó olló, cumi, cumisüveg, kiskanál müanyag, fertőtlenitőfolyadék, fültisztitó lehet venni biztoságit én nagyon szeretem, lázmérő, pelenka, hajkefe, popsitörlő, ruha, 10*10 cm mull lap a köldökéhez.

Esetleg lehet zenélőkorforgót venni.

Popsikrémet, fürdetőt, hintőport nálunk a védőnő írja fel.

Remélem nem hagytam ki semmit.

Jó babázást és vásárlást.

2008. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Újra első

[link]

[link]

2008. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőhöz! Kiságyat 40000, babakocsit mózes részzel téliesitve 42000, hordózot 10500Ft vettük. www.babaholmiolcson.hu

Kisruhából nem kell bevásárolni, mert mi az 56-os méretet 3 hét alatt kinőttük.

2008. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt tudom tanácsolni, hogy olyasmiket, mint kiságy, babakocsi, hordozó, mérleg, kókuszmatrac stb. inkább használtan vedd meg, mert úgy olcsóbban is hozzájutsz, mintha üzletben vennéd meg. Viszont a babaruhákat, cumisüvegeket én üzletben vettem meg. Majd, ha pár hónapos lesz a kicsi, akkor adok inkább rá használtan vett babaruhákat. Üdv.: 37 hetes kismama
2008. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem egy gyerekre terveztek hanem pl: kettőre, akkor érdemes újat venni, nem használtat pl: kiságyat, babakocsit.

Ruhákat én a turiba vettem, vagy a teszvesz és vatera oldalon is lehet jókat találni.

2008. nov. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
mérleget felesleges venni azt lehet kölcsönözni is, úgy is csak pár hétig használod.
2008. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 9 éve 30E-ért vettünk babakocsit(ami akkor nem számított túl olcsónak) és olyan szar volt, másfél éves korában már kereket kellet cserélni.

Úgyhogy most nem fogok drágát venni, szerintem tök fölösleges.

Kiságyat kb. 10 ezerért láttam, a párom hozzáépíti a pelenkázót és legalább a többi bútorhoz is fog passzolni.

2008. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos mindennel együtt (tehát a kismamaruhák, mellszívó, szoptatós melltartó stb) többszázezer Ft. Ezért érdemes minél előbb elkezdeni megvásárolni a dolgokat, így többször adsz ki kevesebb pénzt, nem pedig egyszerre sokat, talán így könnyebb. Nekünk már második baba, ráadásul ő is kislány, de így is egy csomó mindenből újat kellett venni, mert az első nagyon hirtelen jött, mi meg eléggé felkészületlenek voltunk. Babakocsit hordozóval együtt 70 ezerért vettünk, pelenkázó 40 ezer, mellszívó 12 ezer, 2 kismamanadrág kb. 20 ezer, kiságyunk volt, ebbe csak felszerelés kellett (baldachin, ágynemű, fejvédő stb.) ez is kb. 20 ezer, kiskád állvánnyal 6 ezer, ruhák is kellettek, mert az első baba nyári volt, így semmi téli felszerelés nem maradt utána (ami méretben jó egy újszülöttnek): overál 10 ezer, overálzsák is kb. annyi, a többi ruha gyakorlatilag "aprópénz", bodykat, rugdalózókat tényleg sok helyen lehet olcsón kapni. Aztán cumisüvegetk, kozmetikumok -ezeket hagytuk legutoljára. Először próbáltuk a drágább dolgokat megvenni, mert dec. 12-re vagyok kiírva, karácsony előtt 1-2 héttel kissé rizikós lett volna mondjuk babakocsit venni. Szóval szerintem a lényeg, hogy időben kezdjétek el a vásárlást és állítsatok föl egy fontossági sorrendet! 38 hetes
2008. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!