Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányinger ellen mit tegyek?...

Hányinger ellen mit tegyek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
6 hetes kismama vagyok és már napok óta nagyon hányingerem van..de olyan szinten,hogy az ételt sem nagyon tudom megenni..nagyon keveset eszek..szedek b6 vitamint..de az sem igazán segít..eggyik percben nincs semmi bajom..másik percben okádni tudnék..nem hányok..de nagyon nehezen viselem..sokáig fog még tartani?tapasztalatok..
2010. aug. 6. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 6. héten kezdődött és a 13. hétig tartott. Én még a vizet is kihánytam reggelente, iszonyúan szenvedtem a helyzettől. Ami segített az a MagneB6 volt, napi 4X szem. Étkezések után pedig Salvus vizet ittam. Az is nagyon jó!
2010. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én is így voltam. főleg a szagok ingereltek, olyan voltam mint egy vadászkutya.

nekem mondjuk segített a B6.

próbálj meg többször enni keveset, rágcsálj kekszet, nekem még a gyümölcs segített, non stop őszibarackot eszek azóta is. ivójoghurtok, pépesebb ételek. állítólag a 12. hét után elmúlik, nekem még azután is volt, sőt, akkor láttam a legnagyobb rókát vissza :)

próbáld ki még a pirítóst, kevés vajjal. esetleg sajttal.

van étel amit kívánsz?

igyál sok folyadékot (ha az nem jön ki) az a lényeg.

2010. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2010. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a gyömbér tea segített valamicskét, ha kis kortyokban ittam, de igazából csak a 13.-14.-ik héten múlt el teljesen! De a védőnőm azt mondta, hogy próbáljam meg a szénsavas gyömbér üdítőt, és tényleg, az sem volt rossz!

Sok sikert és jó egészséget neked és a babádnak!

2010. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia.én az elejétől a végéig rókáztam,mint a lakodalmas kutya.nem is ettem igazán,az első 6 hónapban -6 kiló,utána feljött majdnem 20!nem tudtam mitől,aztán szülés után 1 héttel le is ment-csak víz volt.nekem először jó volt a rennie,majd mikor már annak is rosszul voltam az ízétől,jeges víz,majd hideg tej.nagyjából ezek váltak be.kitartás,megéri szenvedni!!

egy 4.5 hós csajszi anyukája

2010. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem rettentő hányingerem volt a 13. hétig, egész nap fetrengtem az ágyban, azt hittem nem élem túl. 12. hét után általában elmúlik.

Mellesleg nekem semmi nem enyhítette, pedig mindent kipróbáltam.

Kitartás!!

2010. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 6. héttől a 14. hétig tartott! Én b6-ot nem akartam szedni, első 3 hónapban elevitet szedtem, majd a hipp natal terhesvitamint ittam végig...jobb lett tőle! :) Addig végig hánytam, minden kijött belőlem! Majd a szülésnél ismét elkezdődött....
2010. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, 6.héttől vagyok rosszul, hányok minden nap, van olyan, hogy eszem, és azonnal kihányom, ahogy leért a kaja. Borzalmas. Én már 12 hetes vagyok, és még nem nagyon akar múlni, ma is meglátogattam párszor a WC-t... Nekem a magneB6 nem segít, volt hogy attól is hánytam. Gyömbér: hááát, ideig-óráig, de az sem mindegy. A Salvus víztől nem terhesen is hányok. Jeges limonádé cukor nélkül, az még segíthet, nekem is attól lett jobb. Kitartást!!!
2010. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kb a 6. héttől kezdődött... Én is fetrengtem sokszor, olyan hányingerem volt. Sokat utaztam, volt, hogy 5-6 órákat, többszáz kilómétereket autóval és vonattal is.(Egyszer jött ki a róka, az is a vonaton volt). Nekem sokat segített minden savanyú dolog, citromlétől elkezdve savanyú uborkaleven át, egész az éretlen savanyú gyümölcsig minden. Vedeltem a citromlevet, olykor fele-fele arányban ásványvízzel. Nekem ezek váltak be... Kb a 12-13 hétig tartott.

Jobbulást, és jó babavárást! :)

2010. aug. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat és a jókívánságokat!!

Csipegetek..és végülis annak örülök,hogy (még) nem hányom ki..nagyon hányingerem van de nem hányok.. tegnap előtt hánytam de csak azért mert egyszerre megittam 2bögre rostos levet..nahh az ki is jött!!

Nincs olyan étel amit esetleg megkívánnék :( sajnos mert ha ételre gondolok már rögtön hányinger fog el.. van mikor egy pici időre csillapodik a hányinger..de elég ha meg érzek valamit (illatot) vagy valamilyen ételre gondolok..

És az a leg borzasztóbb az egészben,hogy állandóan nagyon éhes vagyok..

Próbálom magam nyugtatgatni..hogy kibírom mert megéri biztosan!!!!!Már alig várom,hogy megszülessen az én picuri babóm!!!

2010. aug. 7. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!