Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy a ferrograd...

Lehet, hogy a ferrograd folic-tól vagyok ilyen rosszul 29 hetesen?

Figyelt kérdés

A doki 2 hete írta ki, napi 2*1-et.Eleinte nem is volt gond, de beszedtem az egész dobozzal, és olyan hányinger jött rám az elmúlt napokban, amilyen eddig nem volt....hánytam is, pedig csak émelygés volt jellemző eddig, mint terhestünet.Tegnap volt a csúcspont, vettem egy új dobozzal, bekaptam egyet vacsi után és kb 2és fél órán keresztül iszonyat rosszul voltam.Nem hánytam, csak öklendeztem, de kegyetlen volt.A gyomrom még most is fáj.Pedig rosszat nem ettem, vagyis a családból senki sincs rosszul, mindenki ugyanazt ette.Szóval én a vasra tippeltem, megnéztem a mellékhatásait, és írja a hányingert, hasi fájdalmat.Akkor lehet?

Mert akkor be nem veszem a többit....

Ti mit szedtek?Természetes úton, zöldségekkel, egyéb dolgokkal tudnám pótolni a vasat?

Amúgy gravidát szedek és a 26.heti vérvételen a hemoglobinom 117 lett, a vasam 14.

Már kicsit elegem van ezekből a bogyókból, lehet annak van igaza, aki nem szed semmit, vagy ha szed, az is természetes anyagokból van kivonva...


2010. aug. 6. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én korábban ugyan de hasonlóképp jártam a vastablettával:

elolvastam a szedésmegkezdése előtt a tájékoztatót, még meg is jegyeztem a Férjemnek, hogy nem lehet előtte 2, utána 1 órával tejterméket fogyasztani. Be is tartottam. Egy napon ebédnél nagyon rosszul voltam, hányinger, szédülés... Kérdezte Férjem, hogy ettem- e már valamit. Mondtam, hogy persze, reggeliztem pelyhet, meg még viccesen hozzátettem, hogy a reggeli adag gyógyszert. Erre Ő: nem azt mondtad, hogy valamelyik bogyó mellé nem ehetsz tejet?!... és lám, megoldódott a rosszullétem oka. Nem véletlenül Írták bele, hogy ne legyen egyszerre benne tej és vas... Gyógyszerész mondta, hogy ez azért fontos mert a vas"szétcsapja" a tejet részeire és ez okozza a rosszullétet.

Azóta, hogy Így kitoltam magammal egy egész napra, nagyon odafigyelek a tej- vas kombóra:)

2010. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hmm....erre nem is gondoltam volna, de megnézem, köszi.
2010. aug. 6. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!