Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 4d uh-on látszott, hogy a...

A 4d uh-on látszott, hogy a baba egyik agykamrájának a mérete épp határeset. Mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés

Az van írva a leletre, hogy az oldalkamra hátsó szarva jelenleg 11 mm, a plexus nem éri el az oldalkamra falát.

Két hét múlva kell kontrollra menni, hogy lássuk nőtt- e. Mert ha igen, gond lehet. De addig megesz az idegesség. Mit tudtok erről?


2008. nov. 27. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.Huh gondolol milyen ideges lehetsz én is átéltem ugyanezt.:(Már kb.2 hete irtam ki én is valami ilyesmit de nem nagyon volt válasz ill.kevés!Nekem a 26. héten azt mondta egy orvos hogy mind a négy kamrára ráterjedő tágulat látható.Majdnem leestem az ágyról,és csak annyit mondott el kell menni Kecskemétre ott majd megnézik.Én is másnap bejelentkeztem fizetős uh-ra,ott nem láttak semmit,majd 5 nap múlva mentem Kecskemétre,ott megvizsgáltak és azt mondta fogalmam sincs,holnap menjek vissza és megnéz egy főorvos.Szóval,megint Kecskemét és ott megnézett egy főorvos,azt mondta a babának semmi baja sincs a kamrák 7-7 mm-ek a 3.kamra pedig 1.4mm,szóval jó semmit nem lát.Majd 18.-án kell menni kontrolra.Remélem minden rendben lessz,mert hogy én az alatt az egy hét alatt átéltem ,nem kivánom a világmindenségbe se senkinek.Szóval azt akarom csak mondani,ne aggodj,mert az orvosok is tévedhetnek,ők se istenek!!!:)Mennyi idős terhes vagy??Pontossan neked mit mondtak?
2008. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, h hány hetes terhes vagy. Minél több, annál kisebb a baj. Fokozott agyvízképződés esetén / elvezetés hiányában születés után beépítenek a baba buksijába egy söntöt, ami elvezeti a felesleges agyvizet, így az agy már nem fog károsodni. Nemrég vettem részt egy ilyen műtétben, csodaszép babuci volt (1 hetes) és valószínűleg teljes életet tud majd élni, a műtét csak egy rossz emlék marad - de inkább csak a mamának.
2008. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze az is lehet, h megáll a kamra növekedése, és semmi baj nem lesz. De ne idegeskedj, az nem tesz jót a babának!
2008. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Betöltöttem a 30. hetet

Nagyon rendes volt a szonográfus, mert látta rajtam, hogy elment a kép az arcomról és próbált megnyugtatni. Azt mondta, hogy ez semmit nem jelent, mert még változni fog. Ez a 11mm határeset. Ha így marad az is jó, ha csökken az is. Csak ne nőjön!!! Az bajra, konkrétan vízfejűségre utalhat. Mit mondjak jól megijjedtünk! Nem tudom, hogy bírjuk ki két hétig kétségek közt. Minket is genetikai tanácsadásra küldtek Debrecenbe. Nem igazán értem miért? Ilyenkor már úgyse lehet mit tenni ha baj van....

Nem hiszem el, hogy baja legyen!!! Olyan szép kisbaba!

2008. nov. 27. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok.Én is gondoltam miután sirtam 3napig,olyan szép kisbabám van,és élénk mindig mozog.MI BAJA LEHETNE??Beszéltem hozzá,simogattam.De tudom mit érzel!Probálj meg pozitivan gondolkodni,szerintem segiteni fog!!!!Mindent átnézem a neten ezzel kapcsolatban,csak ültem a gép elött és böngésztem.A legrosszabra gondoltam.Ugyhogy kitartás!!!!!!!:)Sok egészséget kivánok,és probálj meg pozitivan gondolkodni,ha nem is könnyű.De BIZTOS RNEDBEN LESZZ MINDEN!Majd ird meg mit mondtak az uh.-on.
2008. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást! Neked is minden jót és a babádnak is!
2008. nov. 27. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!