Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folyadékot iszol egy...

Mennyi folyadékot iszol egy nap terhesség alatt? Milyen összetételben (miket)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 07:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a következőket szoktam:

Reggelire 1 (2) pohár kakaó vagy tej

Délelőtt 2-3 pohár ásványvíz, szörp + kávé tejjel

Ebédre leves és 3 dl víz

Délután kb 1 liter üdítő vagy víz

Vacsorához 1 pohár tej (bor :) )

Este 1-2 pohár víz v üdítő,

éjjel legalább egy pohár víz (ha sokszor kell pisilni mennem, akkor több, mert mindig szomjas vagyok, ha felébredek)


Amit próbálok betartani, az a tej, kakó - reggel és este is megigyam, illetve a leves, mert ezek Így együtt már majdnem anapi folyadékbevitel felét kiteszik, és akkor nem kell aggodalmaskodni, hogy vajon megvolt-e

2010. aug. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én amit minden nap iszom: ásványvíz, néha citromos víz, kis cukortartalmú vagy 100%-os üdítők, néha 3 az 1-ben kávé, kakaó, tej.Minden nap eszem levest, és gyümölcsöt is.Nálam a napi 2-2,5 liter folyadék simán megvan.Szeretek inni, és szomjas is vagyok állandóan.Reggelre az éjszakai pisilések miatt rendesen ki is vagyok száradva.
2010. aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor en leszek a negativ pelda. :S


Sajnos nagyon sokat szenvedek az ivassal, egyszeruen nem megy. A viztol hanyok, az uditoket, gyumolcsleveket nem tudom meginni mert vagy edes, vagy edesito ize van, vagy savat csinal. A tejtol fura iz lesz a szamban hiaba mosok fogat es oblitek szajvizzel. A leves az egyetlen amit meg tudok enni szerencsere. Probalok minel tobb gyumolcsot enni, de azokkal is vigyaznom kell, mert savat csinal es hanyok tole.


Igaz meg csak 15 hetes vagyok, remelem ez el fog mulani, mert neha erzem hogy nagyon szomjas vagyok. De ha iszok kijon. :(

2010. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is a negatív példák közé tartozom :S

Nagyon keveset tudok inni, valahogy nem mindig kívánja a szervezetem. Próbáltam erőltetni, de az sem volt jó mert akkor meg kihánytam. Én is levessel és zöldséggel/gyümölccsel próbálom pótolni. Nálunk a zöldséges belőlem él:D Napi kétszer tuti bemegyek és felvásárlom a fél boltot.

Minden kismamának boldog babavárást!


23hetes

2010. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, azért kérdeztem, mert én is keveset iszok szerintem. pedig próbálom tudatosan emelni a folyadékadagot, de előtte se voltam nagy ivó.
2010. aug. 5. 09:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megtudtam, hogy babám lesz, elkezdtem vedelni az ásványvizet, napi 1,5-2 litert. Kb. 2 hét után rá sem tudtam nézni. (Azóta sem.) Utána minden héten mást ittam: szőlő-, meggy-, majd narancslét. És most kb. 2 hete beálltam a 100%-os Cappy almalére, napi 2 liter simán megiszok belőle. Reggel meg egy kis doboz (3 dl) jegeskávét szoktam. Egyébként soha életemben nem ittam meg az almalét, de most egyszerűen imádom. :)
2010. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ásványvíz már nekem is a fülemen folyik ki :)
2010. aug. 5. 09:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom... próbáld esetleg egy pici citromlével (persze csak ha nem ég tőle a gyomrod), hátha jobban esik. :)
2010. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincs az ivással bajom.Minden nap megiszok legalább 2 liter szénsavmentes ásványvizet.Nem erőltetem magamba,egyszerűen szomjas vagyok állandóan.E mellett reggel tej délben leves és minden nap valamilyen gyümölcs.

15h km

2010. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
HAT AKI TUD INNI ANNAKNAGY SZERENCSEJE VAN!! NEKEM SOK SZENVEDEST OKOZ ES TUDOM HOGY KELLENE, DE NEM MEGY. A LEGTOBB GYUMOLCSTOL SAVAM LESZ ES ELOBB UTOBB HANYAS A VEGE :( A VIZTO MAR UNDORODOK. MOST HOGY ITT A DINNYESZEZON AVVAL PTOBALKOZOK. HATHA SIKERUL NAPI FEL LITERNEL TOBB FOLYADEKHOZ JUTNOM!
2010. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!