Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel "mossátok" át a használt...

Mivel "mossátok" át a használtan vett bababútorokat? (kiságy, pelenkázó)

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 12:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ha annyira fosol a fertőtlenítőszerektől, használj ecetes vizet. NA az tuti természetes, fertőtlenít. A baba ruháinál is lehet használni öblítőnek, ha érzékeny a bőre.

Egyébként az én fiam most 4 hónapos, mióta birtokba vette a szobáját, csak a pelenkázószivacsot törlöm át néha domestos-al, ha rákakil pelenkázás közben. Oké, hogy nem kell túlzába vinni a fertőtlenítést a baba körül, de arra azért figyelj, hogy kb 3 hónapos korukig elég labilis az immunrendszerük, ezért nem árt odafigyelni. Gondolom a cumiját, cumisüvegét is kifőzöd majd, meg elmosod.

2010. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Annak, aki szerint nem kell a boltban vett bababútort lemosni:

oké, hogy a raktárról, csomagolva hozzák, de szerinted aki gyártja meg csomagolja azt a bútort, az gumikesztyűben dolgozik?

Ennyi erővel az üzletben vásárolt babaruhát sem mosom ki, mert új.

2010. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hűűű, szép kis vita alakult ki:)! Nem baj azért köszi az ötleteket, ellenérveket, és érveket!:)
2010. aug. 3. 13:58
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a védőnőm és később a gyerek orvosom is a SANYTOL fertőtlenítő családot javasolta. A tescóban lehet kapni, én a sprayt és a törlőkendőjét használom. Nagyon megvagyok vele elégedve, bútorra is használható, nem fakul meg az anyag tőle. Minden ezzel törlök, az asztalt, a bútorokat, a wc-t stb.
2010. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Csak azért mondom, hogy a raktárit annyira nem tapizzák össze. És nem is inkább bacis, mint poros az olyan amit raktárról hoznak bedobozolva, az utolsó darab a boltból az már több bacit is látot, annak inkább nyomnám a domestoszt és utána jól áttörölni, szárítani, mint a szűznek.

Miért: mert az összerakott szekrényt a taknyos kismama, kispapa, eladó kinyitogatja...

Én is átmostam, mikor kész lett a bútor, és ha hiszed ha nem elsőre a szép tiszta bizony fekete nyomot hagyot, és ha másért nem, de a szereléskor előforduló forgácsok miatt biztosan kéne a pucolás, márha gumikesztyűben, és maszkabn dolgoznának. És javasoltam a fertőtlenítő kendőkhöz hasonló tisztítókendőt a kérdezőnek, ami kevésbé mérgező, ha időben és jól alkalmazza, mint a dom/floraseptes lemosás, és nem is pancsol...

Az ecetes víz meg a legtutibb, se nem mérgező se nem macerás alkalmazni, meleg/langyos víz két kanál ecet puha rongy hajrá.(igaz cspeg csurog:D)

2010. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amway egyetlen termékét sem, így az LOC-t sem: az ÁNTSZ nem fogadja el vendéglátóegységekben mivel nem csírátlanít még töményen sem. Köznyelven: nem fertőtlenít.

Vásárláskor nyugodtan le lehet mosni flóraszepttel, mert pár nap alatt teljesen elpárolog a vegyszer a fából, és egy baba sem úgy születik, hogy a kiságyat nyalja vagy rágja. Az ecet pedig a legjobb, továbbá a citrom. De a gőztisztító is jó.

2011. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!