Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye lemegy ez a sok kiló...

Ugye lemegy ez a sok kiló szülés után?

Figyelt kérdés

30 hetet töltöttem, 54 kg ról indultam, most 65 kg-nál tartok, és még hol a vége!

Le fog menni? Teljesen elkeseredtem...


2008. nov. 25. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok amit felszedtél! A baba meg a vele járó "cuccok" (méhlepény, magzatvíz, megnövekedett méh stb) az maga kb. 10 kg. Amúgy én 20-at szedtem fel az első terhességem alatt (45-ről indultam) és mire elhagytam a kórházat már csak 6 kg volt rajtam. Az meg lement a szoptatással, 2 hónappal a szülés után már a régi volt az alakom. Sógornőm 14 kg-t szedett fel, viszont nem sokéig tudott szoptatni, épp emiatt ő megkínlódott a plusz kilókkal. Most 37 hetes vagyok a második babámmal, kb. 1 hónapja megállt a súlynövekedés, 15 kg jött fel összesen.
2008. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Viszont a combom fenekem sokat nőtt, ezért szerintem nem mind a babó, vagy talán víz?

És ezután is combra fenékre hízok vagy már csak a babó fog nőni?

2008. nov. 25. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de még csa kezután jön a java. Én 51-ről indultam és 64-el mentem szülni. Az utolsó két hónapban jött még fel 5 kg, bár sztem a java víz volt. Szüléssel lement 8, a többi talán most a szopival.

11 hetes baba anyukája

2008. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig mindkét terhességem úgy kezdődött, hogy feljött 5 kg, ami ugyan az alakomon nem látszott, de a mérleg mutatta. Én az első 2 trimeszterben híztam sokat, a harmadikban 1-2 kg-t. Nem mindenki hízik egyenletesen. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy ezután is a popsidra megy-e majd a súly, de az biztos, hogy oda mindenképp mennie kell, különben nem tudnád rendben, biztonságban kihordani a babát. Nekem is elég sok ment popsira, combra, pláne ahhoz képest, hogy ha nem vagyok terhes, akkor soha nem oda megy a túlsúly. Nekem most pl. a hátamra is ment, amúgy oda életemben nem híztam. De a lényeg, hogy le fog menni, főleg ha szoptatsz. És igen, a vizesedés miatt is láthatod egyes testrészeidet ijesztően nagynak.
2008. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Én terhességem alatt 8 kilót híztam, de az a szülés után egyszerre le is ment rólam. Szerintem ha nem is egyszerre, de a szoptatás során sikerül leadnod.

3 hós baba anyukája

2008. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is 54 kg-ról indultam, 19 kg-t szedtem fel...ebben persze benne volt a baba is, meg a 2 kg vizesedés. Én nagyon vigyáztam, sportoltam is, mégis ennyi jött fel. 5 hónapos a babám, de még mindig van 8 kg rajtam. Ha megint babát várnék, még jobban vigyáznék, mert iszonyú nehéz leadni, és rengeteg lelki problémát okoz, nem is beszélve a pénztárcámról, mivel mindent vehetek újat, semmi nem jön rám. 65 kg még rendben van, de mostantól még jobban figyelj oda,úgy persze, hogy a babucid mindent megkapjon.
2008. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amÍg szoptattam, egy deka sem ment le rólam. A barátnőm dettó. Olvastam egy statisztikát valamelyik kismama újságban, miszerint a nők többsége nem ad le szoptatás alatt. Na, én is ide tartozom.
2008. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 51ről indultam, és most vagyok 68kg...nem annyira látszik persze a nadrágjaim nem jönnek fel csak majdnemhogy térd felettig...Szerintem szülés után nem fogok ennyit ennyi és nem is járkálok annyit mint előtte..le fog menni ne aggódj, de figyelj oda mit eszel, szerintem gyümölcsöt a legjobb...ja és én az első négy hónapban 1kg-ot hiztam pedig többet ettem, aztán hirtelen jött fel 5-6kg aztán feküdnöm kellett két honapot és még most is hiztam mult hét ota pedig már mozgolodok a 35. hét ota...38 hetes kismama

2008. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Én kb. 1 hónapja már 15 kg plusznál megálltam, de épp a hétvégén néztem, hogy csípőben minden régi gatyám simán jó rám, pedig én iszonyatosan nagynak látom a hátsómat. Lehet, hogy ilyenkor a nők alapból kövérebbnek látják magukat és a súlytöbblet tényleg csak a babának tudható be?... Hát nem tudom, én mindenhol azt olvasom, hogy a szoptatás fogyaszt, sőt néhány fejlettebbb európai országban (pl. Franciaország) botrány is volt belőle, hogy a gyerek már elmúlt 2 éves és az anya még mindig erőltette a szoptatást. Kiderült, hogy nem a gyerek érdekében tették, sokkal inkább alakjuk karbantartása végett. Maga a tejtermelődés egy folyamat, ami rengeteg kalóriát kivesz a szervezetből és ezért fogysz. Mondjuk első babámnál én is ezt tapasztaltam: a terhesség végefelé az összes létező fogyókúrás receptkönyvet, fitness-videót beszereztek, hogy majd nagy szükség lesz rá, de nem, a szoptatás megoldotta a dolgot, eltűntek a kilók. 38 hetes
2008. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm csajok, remélem azért ha nem megy le a súlytöbblet nem ilyednek meg tőlem az emberek szülés után ha kimegyek az utcára.

Boldog babavárást ill babázást nektek

2008. nov. 26. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!