Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a szívhang és...

Mi a különbség a szívhang és aközött, hogy "szívműködés látható"?

Figyelt kérdés

a papíromra az utóbbi van írva. mikor hallanak ténylegesen szívhangot.

bár nekem az uh-t végző hölgy ki is hangosította a szívdobogást. de a papírra mégsem az került föl, hogy "hallható". ez volt 5+5 hetesen.

ha valaki pontosan, hogy van ez, hogy mérik, ilyesmik. akkor ossza meg velem. mert nekem még egy kicsit homályos ez a téma. köszönöm. :)


2010. aug. 2. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem pl. azt írták a papíromra, hogy "jó szívműködés". Ekkor 5+6 napos voltam, és 5mm volt a CRL.
2010. aug. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

bocs. kimaradt egy szó: "ha valaki pontosan tudja" erre gondoltam.


én arra tippelek, hogy amíg kicsi, addig csak abból tudják, hogy van szívdobogás, hogy az uh-n látják a lüktetést. és esetleg ezt alakította át a gép hanggá és ezt hallottam.

és, hogy tényleg hallani, csak később lehet. erre tudok gondolni. de pontosítsatok, ha van infotok

2010. aug. 2. 09:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert a számítógépükben a leletsémára az van írva, hogy látható, nem az, hogy hallható.:) Azért használják ezt, mert van olyan uh gép, ahol nem lehet hangot adni rá, sőt, csak ritkán használják a hangot máshol is, így az általános leírás a látható. Hiszen az uh "látványvizsgálat" , nem szívhanghallgatás:)

Bár a legtöbb helyen a detektálható kifejezést használják. Ez csak egy szó, nem egy komplett szakvélemény, ne aggódj:) Mindenhol mást írnak:)

2010. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen azért kérdezem, mert más miatt írtam egy netes dokinak és állítása szerint lehetetlen, hogy ennyi idősen szívhangot halljanak, bármennyire is érzékeny a készülék. ez eléggé elbizonytalanított, pedig nagyon örültem korábban ( a terhesség kora pedig 100%) nem értem, akkor mi az igazság
2010. aug. 2. 11:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs dopler az Uhban akkor csak szívműködés látható, hogy az most jó vagy sem, a vibrálásból nem látja.

A fiammal mikor először voltunk olyan géppel néztek, amin nem volt, így azt írták látható. A hasi uhknál már volt dopler és már azt írták a leletre, hogy normál szívhang szívműködés rendben. A kicsivel pedig már az első hüvelyi uh is dopleres géppel ment, és elsőre már szívhangot írtak, nem csak szívműködést.

2010. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz, a netes doki lehet hogy nem is doki.... nekem is volt már 5 hetesen szívműködés, azaz szívhang.
2010. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

de volt doppler. rá van írva a papírra, hogy doppler vizsgálat. ezek szerint ez a netes doki egy kicsit megpróbál megtéveszteni? és magához átcsábítani azzal, hogy kétségbe vonja az orvosom tudását?

hosszan bizonygatta, hogy ez lehetetlen. mindjárt előkeresem és be is másolom.

2010. aug. 2. 11:23
 8/11 A kérdező kommentje:

"Egy megjegyzés 5+6 hetes terhesség esetén szívhang még biztosan nem hallható és UH-n sem látható. Minden bizonnyal az orvos az Ön egyik artériájának áramlását hallotta. Mindezt csak azért jegyzem meg, mert a kolléga tudása legalábbis megkérdőjelezhető." először ezt írta


aztán írtam neki valamit, hogy ezen most meglepődtem és biztos-e ebben.


arra meg ezt:


"Ma még nem létezik olyan műszer, amellyel 5-6 hetes terhességnél szívhangot lehet kimutatni, mivel a szív még csak egy izomcső. A mi klinikánkon foglalkozok a 11-13 hetes Down szűréssel. A készülékünk színkódolt, 12 millió Ft-os ultramodern gép, mellyel 12 hetesen már az egyes szívüregek is vizsgálhatók, ezért vagyok biztos abban, hogy nem mérhették a szívhangot. Ha mégis mérték, az nem a babáé volt."


na most idegeskedhetek miatta. pedig én is olvasom sok fórumon, hogy ilyenkor már mérik.

2010. aug. 2. 11:27
 9/11 Bettnya ***** válasza:

Szia!

Azaz majdnem 6 hetes vagy.. Ilyenkor már a szívkezdemény pulzálása észlelhető. Tulajdonképpen a szívcsatorna lüktetését látják, ebből lesz később a szív. :)

Én még sajnos nem hallottam prüntyőkém szívét verni, de UH-n láttam, és ugyan olyan megható volt, mint ha hallottam volna. Most vagyok a 12. hétben, és csütörtökön talán hallani is fogom a klinikai UH-n.

Gondolom orvosfüggő, ki hogyan írja, a lényeg, hogy valamilyen módon észlelhető!

Ja, és az orvosok is csak tapasztalataik és a tanultak alapján mondják a dátumot. Mi van, ha 4 napot tévedett? Az már egy fél hét! ;)

Ne aggódj, idővel így is, úgy is kiderül a pontos kora! ;)

Boldog babavárást! :)

2010. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ez a szív szó keverte meg a drága netes dokit. Szív még nincs, így szívhang sem hallható még ilyenkor, de pulzálhat a szívkezdemény (az izomcső amit írt), és ez a lényeg. Nekem az első terhességemnél csak annyi volt írva, hogy egy élő embrió ábrázolódik, szívről, pulzálásról szó sem volt.

Most az ikreknél meg azt íratta a doki, hogy két jó életjelenséget mutató embrió ábrázolódik. Meg is kérdeztem ez meg mit jelent: van rossz életjelenség is, de az leginkább a halál. Ezt mondta. :-) Poénos. Szóval ez is azt jelentette hogy élő embrió.

És szerintem nekünk kismamáknak ez a lényeg, nem?

2010. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!