Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok és...

21 hetes terhes vagyok és eddig 14 kg-ot híztam. Igaz, még a baba előtt cigiztem, ettől híztam ennyit, hogy leszoktam, de félek, hogy valami baja lesz a bébikémnek. Mennyi a normális hízás?

Figyelt kérdés
Szülés után mennyi marad meg belőle?
2007. dec. 14. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Függ az alkatodtól is természetesen, de azért próbálj odafigyelni, magaddal szúrsz ki elsősorban és a babának se jó a nagy túlsúly. Ne aggódj, baja nem lesz, de később hajlamosabb lehet a hízásra... Majdnem 10 kiló le tud jönni rögtön szüléskor (baba, víz, lepény, összehúzódik a méh) de ha szoptatni fogsz, nehogy akkor kezdj diétázni! Fokozatosan le fog menni a fölösleg, de csak akkor, ha nem eszel többet a szükségesnél. Kerüld a tésztákat, zsírokat, édességeket, egyél naponta többször könnyűt, keveset. Jó babavárást és vigyázz magatokra!
2007. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A papírforma szerint a 20. hétig 4 kg a "normális", ha soványabb voltál akkor egy kicsit több, de van aki még ennyit sem hízik, mert pld. sokat hányt, stb. A 20. hét után azt írják akár heti fél kiló is feljöhet és emiatt nem kell izgulni. Ha még nem szólt az orvosod, vagy a védőnő nincs baj, de azt hallottam, hogy a hirtelen túl sok hízás árthat a babának. Lehetséges, hogy diétára fognak. Ne aggódj, nem hagyják, hogy bajotok essen.
2007. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Én a 21. héten már 18 kilót szedtem fel. Én is cigiztem. Most a 32. hétben vagyok és kb 25 kiló van rajtam. 158/55-tel indultam. Nem vagyok szép látvány, de majd lemegy. A védőnővel nem foglalkozom már.
2007. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a 13 kg-ot tartják a nagy átlagnak a terhesség alatt. De nem kell kétségbe esni, ham ár több van rajtad, az majd szüléssel lemegy. Főleg akkor ne izgulj, ha nincs eü problémád és a baba is jól van. Figyelj oda mit eszel, és ahogy szervezeted engedi, mozogj. Sétállj sokat, tornázz.

Ne parázz, én is azt mondtam, mindegy mennyit hízok, akkor is boldog leszek!:)

2007. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!