Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig tart a kritikus időszak...

Meddig tart a kritikus időszak amíg tartani lehet a vetéléstől? 18. hetes vagyok de még mindig aggódom!

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Az igazan kritikus idoszak a 14. hetig tart, akkor veszi at a mehlepeny teljesen a baba taplalasat. Ha akkor minden rendben lezajlik, akkor ,ar nagyon nagy esellyel marad a baba.

Viszont ezutan kezdi fejejezni a kismamakat a genetikai vizsgalat 18-20 hetesen, hogy nincs-e baj, mire megnyugszanak jon a babamozgas miatti idegesseg (miert mozog ma kevesebbet, stb), 24. hettol meg a koraszules miatt szokas felni, a vegen meg az oregedo lepeny miatt, a szules miatt, a tulhordas miatt, utana sincs vege.

Szerintem ez az altalanos menetrend, van, aki alig aggodik, van, aki az oruletbe kergeti magat, de kisebb-nagyobb mertekben szerintem minden anyuka fejeben megfordul nehany ezen dolgok kozul, vagy eppen az osszes.

2010. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval teljesen egyetértek!

Az egész terhesség aggódás. mert mindig van valami, ami miatt aggódunk! De a szülés után is!!

2010. júl. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A vetéléstől már nem kell tartanod.Már lassan félidős leszel, és 18 hetesen már koraszülésnek hívják, nem vetélésnek.A babád már túl nagy ahhoz, hogy kilökődjön.És abba gondolj bele, hogy ha lett volna bármi komoly gond,már megtörtént volna.De ne is gondolj erre! Én pont 18 hetes voltam, amikor elmentünk a genetikai UH-ra.Mivel minden szervét egészségesnek találták, és az AFP is ideális lett, én gyakorlatilag megnyugodtam.Most egy picit tartok a koraszüléstől ( tényleg így van, ahogy az első írta), de ez a félelem már sehol nincs az első hónapokhoz képest.Tudom, hogy egészséges, és csak erre gondolok.Boldog babavárást, élvezd ki minden percét!
2010. júl. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én még csak 15 hetes terhes vagyok, és nem mondom, hogy nincs bennem aggodalom, de minden rossz gondolatot elhessegetek magamtól. Gondolj arra, hogy ez a kis baba nagyon jönni akar, túl van az első három hónapon, jók lettek a 12. hetes ultrahang eredményei, szóval MINDEN RENDBEN lesz! Én legalábbis így fogom fel, és így sokkal könnyebb, és az idő is gyorsabban telik. Biztosan mondog lesz miért idegeskedni, de csak azt tartsd szem előtt, hogy decemberben már eggyel többen lesztek. :) Sajnos vannak nagy tragédiák is, de NEM EZ AZ ÁLTALÁNOS! Úgyhogy kitartás, és csak a szépre és a jóra gondolj!!!
2010. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a 7:26-nak!!

Ebben nincs igazad, saját tapasztalatból TUDOM

2010. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi...folyt, tehát tapasztalatból tudom, hogy 24.hétig számít vetélésnek, és csak utána koraszülésnek!! Addig a szervezete felismeri a (ha) "már idegen dolgot, és kilöki a szervezetéből...sajnos nagyon tisztában vagyok az ilyennel!!
2010. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én 16 hetes vagyok, és eddig nem aggódtam ilyenen, tudom, hogy minden rendben lesz. nem szabad ezeken gondolkodni, nincs értelme, a te babád makk egészségesen fog megszületni, és kész. A pozitív gondolkodás mindenben fontos.
2010. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért kell ijesztgetni??? Szörnyűek a negatív példák, belegondolni is rossz, borzalmas lehetett, de szegény kérdező most aztán végképp rémeket fog látni...
2010. júl. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Senki nem akar ijjeszgetni senkit!! Csak hellyesbítettem az előttem szólót, hogy az amit mond nem éppen úgy van!!ismét babát várok most leszek 12 hetes és én is úgy állok a dolgokhoz, hogy az én gyerekem makk egézséges, és a legszebb lesz a világon!! De mégis nehéz az ilyet elfelejteni...
2010. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elhiszem, borzasztóan sajnálom, és ezúttal biztosan minden rendben lesz, de annak, aki retteg attól, hogy baja lesz a babájának, még olvasni is szörnyű ilyen esetekről... Mindenesetre a vetélésnek ekkor már egyre kisebb az esélye, próbálj nem gondolni ilyenekre!
2010. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!