Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg létezik olyan, hogy...

Tényleg létezik olyan, hogy valaki nem veszi észre azt, hogy terhes?

Figyelt kérdés
De hogy hogy nem veszi észre, hogy nő a hasa?
2020. máj. 9. 11:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

"elég nehéz összekeverni egy tisztességes menstruációs vérzést pár csepp vérrel,"


Miért, hol van az meghatározva, hogy milyen egy "tisztességes" vérzés? :)

2 gyerekem van, mindkettő első hónapban összejött, azaz hormonálisan több mint rendben vagyok, "mégis" olyan gyenge a vérzésem (mindig is az volt), hogy más erre azt mondaná, hogy pecsétel. ;)

2020. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
En vagyok az elo pelda. 22 hetesen tudtam meg, hogy babank lesz. Rednszeresen eltunk nemi eletet, de nem hittem volna, hogy barmi gond lehet a gumival. A verzesem volt hogy 6 honapig se jott meg, voltam vele orvosnal, kulonbozo dietakat javasolt, eletmodvaltas stb, de hogy oszinte legyek tettem ra magasrol. Ugy voltam vele, hogy majd ha gyereket akarunk osszeszedem magam. Vegul gyomor/bel panaszokkal mentem el a dokihoz, mert allando mormogast ereztem. 5 kilo felesleg volt akkor rajtam, de nem latszodott semmi mert “a hatamban” fekudt a gyerekunk. Meglepetes volt, de vegulis orultunk neki. Es megnyugodtam, hogy csak terhesseg es nem valami belproblema :D
2020. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

"...de hogy oszinte legyek tettem ra magasrol."


Erről van szó. Azok nem jönnek rá, csak félidőben, akik magasról tesznek az egészségükre.

2020. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, az ilyen emberek letagadják maguknak, hogy terhesek és bebeszélik, hogy a tünetek nem attól vannak. Vagy egyszerűen tudják és hazudnak.
2020. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Valamelyik távoli rokonomnál előfordult, de legalább 30 éve. Középkorú volt a nő, egy kis elmaradott faluban élt. Ugye már rendszertelen és ritka volt a vérzése, mert idősödött, aztán egyszer el is maradt... Mivel már voltak gyerekei, érezte ő, hogy "valaki lehet bent", de a falusi háziorvos minden tünetet megmagyarázott, hogy csak a változó kor okozza, ne képzelődjön már ennyi idősen. Ő meg hitt az orvosnak, akkoriban egy egyszerű parasztasszony nem kérdőjelezhette meg a nagytudású doktorurat. Aztán a család éppen permetezett, mikor a nő "rosszul lett". Kihívták a mentőt, mert azt hitték, permetmérgezés. Akkor derült ki, hogy éppen vajúdik. Nagyon koraszülött lett a baba, de viszonylag egészségesen felnőtt.

Aztán a nagynéném barátnője is változó korában lett terhes, ugye rendszertelen volt a vérzés, aztán elmaradt. Pont nekiállt fogyózni, de "stagnált" a súlya. Ugye amennyit a baba miatt hízott volna, azt a saját zsírból leadta. Ő a mozgásnál vette észre. Ez kb. 15 éve volt. (Bár kiszámolva, az utolsó vérzése után több hónappal fogant meg a baba, tehát csak akkor nem védekeztek, amikor már teljesen meddőnek gondolta magát.)

Aztán 3 éve a nőgyógyásznál találkoztam egy lánnyal, aki fogamzásgátlót szedett, és hónapról hónapra megjött a vérzése. (Igen, tudom, hogy tablettánál nem menstruációnak hívjuk, hanem megvonásos vérzésnek.)Ő is akkor vette észre, amikor megmozdult.


Félidőig szerintem hihető, hogy valaki nem veszi észre, utána már szerintem bejön a tagadás, meg hogy nem törődik amúgy sem az egészségével, persze nyilván vannak kivételek.

2020. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!