Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg létezik olyan, hogy...

Tényleg létezik olyan, hogy valaki nem veszi észre azt, hogy terhes?

Figyelt kérdés
De hogy hogy nem veszi észre, hogy nő a hasa?
2020. máj. 9. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha valaki tagadásban él, akkor könnyen lehet, hogy nem veszi észre.
2020. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Azt hiszem a tlc-n volt ilyen műsor.

Amúgy én is csak kb 8 hetesen nentem orvoshoz mert már régen jött meg és volt amikor vettem be egy escapellét (mindig össze-vissza jön meg, az utolsó dátumát fel sem írtam). Ha megjött volna (mint ahogy előfordulhat terhesség alatt) fel sem tűnt volna sokáig, semmi tünetem nem volt, az elején a mozgás sem volt olyan egetrengetően egyértelmű, plussz hasra hízós típus vagyok, úgyhogy már 18 éves korom óta rendszeresen kérdezték hogy terhes vagyok-e, mert akkora a hasam (25 évesen lettem először terhes)

2020. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
A tlc-n fut/ott egy sorozat, Nem tudtam, hogy terhes vagyok címmel. Ott sok esetben túlsúlyos nőket mutattak be, illetve olyanokat akiknek nem volt rendszeres a ciklusuk. Hihetetlennek tűnt nekem is, egy nőre emlékszem aki már csak az erős fájdalmakkor hívott mentőt, akkor tudta meg, hogy ez szülési fájdalom. Nem tudom mennyire volt elferdítve a sztori. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy nem rendszeres ciklusú,húsis nőknél 1-2 hónapig nem tűnik fel, de szerintem ez sem olyan gyakori.
2020. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
82%
Nem létezik. Elvégre az a gyerek rúg, meg minden. Én is kövér vagyok, de nem feltételezném, hogy a Big Mac rúgott bennem akkorát.
2020. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
4-es sírok XD
2020. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Aki eleve igénytelen és buta, annál el tudom képzelni.

De egy igényes ember a rendszertelen ciklusát kezelteti. A terhes tüneteket, mégha minimális is, azért csak felismeri. De ha bélmozgásnak gondolja a magzatmozgást, egy idő után feltételezzük elmegy az orvoshoz, hogy valami nem stimmel.

Az indokolatlan hízás szintén aggodalomra adhat okot.


Szóval, ha minimális biológiai tudással és némi igényességgel rendelkezik, pár hónap alatt rájön, hogy terhes.

2020. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Létezik, itt vannak olyan nem terhesek is akiknek félidősnek kellene lenniük, és a tüneteket keresik. Menstruálnak, negatív tesztjeik vannak, mégsem fogadja el az agyuk, hogy nem terhesek.
2020. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

#7 azért ne keverjük össze a már már görcsös reménykedést, a butasággal.

Tudják ők, hogy nem terhesek, de tagadni próbálják, hogy ne fájjon és ne legyen újabb csalódás. Kapaszkodót keresnek minden apróságba.

2020. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Ezt azért nem úgy kell elképzelni, hogy még akkor se jön rá, hogy terhes volt, amikor már ott sír a baba a kezében. Azt, hogy nem veszi észre, hogy terhes, inkább arra mondják, aki az átlagnál jóval később veszi észre. Nyilván ha már nő a hasa meg mozog a baba, akkor észreveszi.
2020. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Egy időben én is néztem azt a műsort a TLC-n. Emlékeim szerint a döntő többség valóban nagyon elhízott volt, a nagy mértékű túlsúly pedig gyakran jár együtt rendszertelen ciklussal. Gondolom amúgy nagyon puffadósak, fingósak voltak, mert azt is gyakran elmondták, hogy a baba mozgását bélmozgásnak gondolták.


De pl itt is gyakran olvasni olyat, hogy állítja, hogy neki végig megvolt a menstruációja, majd kisül, hogy néhányszor pár csepp vért látott a bugyiján. Aki életében menstruált már, az tudja, hogy elég nehéz összekeverni egy tisztességes menstruációs vérzést pár csepp vérrel, ez kb olyan, mintha hetek óta székrekedésben szenvednél, de nem vennéd észre, mert 2-3 alkalommal sikerült olyan igazán rotyogósat fingani, amitől lehet még a bugyira is került egy barna csík. De attól még nem sikerült kakilni. Ez nagy mértékű aluledukáltságra utal. Meg persze a tagadás. Ritkán hallasz olyan sztorikat, hogy valaki nagyon vágyik gyermekre és próbálkozik is, de nem veszi észre a terhességet. És azért itt sokszor olyanokról van szó, ahol a 8. hónapban derül ki a várandóság, vagy már a szülés beindulásakor, nem a 8. héten. Tagadnak, nem vesznek róla tudomást, és sokszor hazudnak is. Igen, hazudnak. Barátnőm gyerekorvos, hozzá vittek már be úgy 16 éves lányt, hogy még felöltözve is feltűnt barátnőmnek, hogy tuti terhes, de természetesen múlt hónapban menstruált utoljára. Anyuka fel volt háborodva, hogy mit képzel az orvos, ilyesmivel vádolni az ő egy szem gyermekét. Aztán mikor szabaddá tette a pocakját a lánynak, rá rakta anyuka kezét, hogy maga szerint ez mi, mert nem egy 3 kilós gané, az biztos. A lány onnan már nem hazament, hanem egyenesen a szülőszobára. Tagadni, tagadni, tagadni. Látod, még az utolsó pillanatban is, amikor az orvosnak már első pillantásra egyértelmű a helyzet, a szülők, akik együtt élnek a gyermekükkel meg már csak akkor hiszik el, ha a kezükben fogják az újszülöttet.


Az ilyen esetek döntő többsége tanulatlanság, meg félelemből fakadó tagadás. Nem több ennél.

2020. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!