Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válthatok az orvos tudta...

Válthatok az orvos tudta nélkül a magne B6-ról magnézium citritre?

Figyelt kérdés
Napi 3*1 magne b6-ot szedek, de semmi hatása. Főleg délután keményedek, de szinte egyfolytában, pedig sokat pihenek. Itt olvastam, hogy a mg citrit hatékonyabb. Szedhetem az orvos tudta nélkül?
2010. júl. 28. 09:20
 1/3 Bettnya ***** válasza:

Szia!

Párom gyógyszerész (és anyósom is), én gyógyszerész asszisztensnek készülök szülés után.

Már írtam itt a fórumon, hogy a dokik szeretik a Magne B6-ot ajánlani, bár a legdrágább magnézium tartalmú vitaminok egyike, ami a piacon van, és viszonylag kevés hatóanyagot tartalmaz. Ezért kell belőle 3*1. ;)

Én magnerotot szedek, (elég alacsony volt a magnéziumom) és hozzá, ha szükségem van rá, B6-ot.

A lényeg a hatóanyag. Azaz a magnézium mennyisége milligrammban. Ha szedsz terhesvitamint is, az is tartalmaz már valamennyi magnéziumot, így ha váltanál, az a lényeg, nézd meg, mennyi van a terhesvitaminban, és ahhoz mérten válassz valami olyan magnézium-készítményt. Itt a neten is utána tudsz nézni, aztán a patikában majd segítenek a gyógyszerészek is. De ha patikába mész, akkor a gyógyszerészt kérdezd, ne az asszisztenst! ;)

Remélem segítettem.

Boldog babavárást! :)

2010. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kriszta pocok ***** válasza:

Szia!

Én is rengeteget keményedtem, keményedek a 17. héttől. Én megkérdeztema dokim, hogy szedhetnék-e mást, mert nekem a magneB6 semmit nem használ, pedig már 3X2 szedtem. Azt mondta, hogy persze, van még a magnerott, illetve a magnecitrit amit javasolt. Én a magnerott tbl. szedem, abból is sokat, napi 4 db-ot elosztva, így azért kevesebb a keményedés, de van, főleg ha frontos az idő, mint pl. most is.Szerintem válthatsz. Sokan szedik még a béres magnéziumot is, de nekem a magnerott bevállt. Persze szinte egésznap pihizek, már lassan 5 hónapja.

szia

34 hetes km

2010. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A magnézium citrit vény köteles, tehát a nőgyógyászoddal kéne egyeztetned, neki kell felírnia receptre.

Szerintem mond el neki, h nem használ a magne B6. Ez amúgy is fontos dolog, minthogy a keményedések.

Szép babavárást kívánok neked!

2010. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!