Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyeteken Ti mikor...

Munkahelyeteken Ti mikor szóltatok, hogy babásak vagytok és meddig vállaltátok a munkát?

Figyelt kérdés
Nálunk elég furi a helyzet, ugyanis itt nem nagyon szeretik a babás dolgozókat. Nem akarok túl korán szólni, de azért nem akarok velük sem kitolni. Most vagyok 5 hetes!
2010. júl. 28. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én amint kiderült,szóltam,mert laborvezetőként túl sok veszélyes vegyszerrel dolgoztam.Így átkerültem "adminisztrálni" számítógépre.
2010. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem volt gond,az utólsó hónapig dolgoztam. A másodiknál hasonló volt a helyzet,mint nálad,konkrétan kirúgták a kismamákat ilyen-olyan ürüggyel,hát nem szóltam,elmentem táppénzre úgy a 10-dik héten.
2010. júl. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok,ez lemaradt.6 hónapig dolgoztam,akkor sem a munka miatt mentem táppénzre,hanem nem mertem tovább vállalni a bejárást.(Pesten,reggelenként 4-6-os villamos...)Nem bírtam a szumómeccseket a tömött villamoson.:))
2010. júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk se szeretik a babás dolgozókat.Én megvártam amíg 3 hónapós nem lettem.Tovább is dolgoztam volna,de akkor éppen sokat kellett emelgetni és nem mertem kockáztatni.Szerencsém volt,nem rúgtak ki.Mikor szóltam még vártam 1 hetet amíg betanitottam az utodómat.Most született meg a kisfiam.Még mindig nem rúgtak ki! :) És most van egy új rendelet miszerint nem rúghatnak ki amíg a gyerekem be nem tölti a 3éves kort!Nézz utána,lehet,hogy terhességre is igaz!
2010. júl. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én a betöltött 12. héten szóltam a főnökömnek.Ha veszélyes a munkád a terhességre nézve,akkor a helyedben elmennék táppénzre legalább a 12. hétig.Kismamákat nem rúghatnak ki egy munkahelyről sem,mert munkaügyi bíróságra mehetsz vele,és tuti,hogy Te nyered meg az ügyet.Ne hagyd magad!
2010. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A 12. heti vizsgalat utan allt szandekomban szolni, de ok hamarabb eszrevettek es rakerdeztek, hogy mikorra varhato a baba es meddig akarok dolgozni.Persze mindezt nem rosszindulatbol kerdeztek, mert nagyon korrekt fonokeim vannak, hanem azert mert ingazok es aggodasbol.oktober 15-ig fogok dolgozni es meg kozbejon augusztusban 2 het szabadsag, ugyhogy, meg ket honapot kell ingaznom.

19 hetes km

2010. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én kb. azonnal az elején szóltam az elsővel, másodjára pedig terhesen mentem vissza az első baba után, akkor is azonnal jeleztem, hogy csak futólag dolgozom :-)

Addig dolgoztam, amig tudtam (7-8 hónapos, nem emlékszem pontosan).

Ne zavarjon, hogy nem szeretik a babás dolgozókat, mivel úgyse tehetnek semmit, még ilyen-olyan indokkal se rúghatnak ki, mivel a tv. védi a kismamákat, tehát a munkaügyi biróság rögtön visszahelyez a munkakörödbe.

És veszélyes munka miatt se kell táppénzre menned, hiszen a tv. szerint ha vegyszerrel, bármi veszélyessel dolgozol, akkor addig másik munkát kell adniuk. Ha nem tudnak, akkor otthon maradhatsz, de állásidőre járó bért kell adniuk. Tehát nem érdemes táppénzre rohanni.


Az egyik válaszolót is csak megnyugtatni tudom: a gyes ideje alatt se rúghatnak ki, de ez a tv. nem új, ez mindig is igy volt.

2010. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Én ebben a cipőben járok,hogy a 7 héttől barnáztam hematóma miatt és feküdnöm kellett 3 hétig itthon.Én cipőboltban dolgozom ahol galéria van és oda kell mászkálni egész nap +árupakolás ,ezért táppénzen maradtam,de nem tudnak könnyebb munkakört ajánlani,ilyenkor mi van?
2010. júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

12. hét után egyből szólok majd, ha meg lesznek a vizsgálatok. Év végéig fogok dolgozni. (egy hónapra már nem akarok visszajönni). akkor leszek 29 hetes.


6+1 hetes

2010. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha minden rendben akkor várj még 2-3 hetet ,mert magától is elmehete a baba. És nehogy ez legyen az ok majd hogy kirúgnak. Mivel te már babát akarsz. Várj! Ha kirúgnak írány a munkaügyi bíróság. Ha nem haragszotok vmit elmesélek.



2008-ban beteg lettem :heveny hörghurut,középfülgyulladással a munkahely miatt. A doki azt mondta hogy maradjak otthon,de csak bementem a kolléganőm miatt.De rosszul lettem az egyik gyógyszertől a munkahelyen szóltama fönöknek de nem érdekelte. Majd felhívtama dokim aki azt mondta írány egy orvos vagy menyjek hozzá ,de nem akart a fönök elengedni.1 órát bírtam így dolgozni.De szívoztak velem és megmondtam hazamegyek. Egyből be a doki,táppénzre vett.Írtam egy sms-t a fönöknek hogy táppénzen vagyok.2 nap múlva megkaptam az azonnali felmondást.Mire én ügyvéd és elinditottuk a pert. Várnom kellett 8 hónapot vagy mennyit az első birósági ülésre. Ott elmesélni mindent megnyertem az első pert. A második előtt hívtak hogy peren vikül elfogadok e 300 ezer ft-ot és akkor elállok a pertől? kellett a pénz elfogadtam. Az ügyvédnek ebből 40000ft: szóval megmaradt 260ezer. De ha tovább vittem volna a dologt akkor : akár milliós összeg is lett volna,mivel nem akartak visszavenni a munkahelyre :) és így a munkanélküli időt nekik pluszba utólag ki kellett volna fizetni kamatostul.


Röviden ennyi. Még valami. Az egyik ismerösömet kirúgták. A lány megtudta 1 hét múlva hogy 7 hetes terhes. És munkaügyi bíróságra vitte az ügyet . Azt mondta azért rúgták ki mert megtudták hogy terhes. Persze neki hittek.Már nem emlékszem mennyi pénzt kapott de valami 1-2 millió ft-között.

Nem kell félni ezektől. Álljatok ki magatokért. Az ügyvédhez elmész megmondja ingyen mennyi esélyed van a a per megnyerésére. Kb 10ezer-oda kell neki adni hogy elinditsa a pereskedést. De bőven vissza fog jönni. Akinek kell az ügyvédem telefonszáma aki ehhez ért a legjobban az írjon nyugodtan privit.

Sok szerencsét és örömet egészséget a babához!

2010. júl. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!