Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után mikor lehet...

Szülés után mikor lehet leghamarabb repulni vagy autoban utazni kulfoldre?

Figyelt kérdés
Itthon szeretnék szülni de a párom külföldön lesz es minnél hamarabb menni szeretnék majd hozzá hogy ne maradjon ki semmiből.
2008. nov. 21. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én gondolom nagy terhes vagy, emiatt már repülőre előtte nem szállhatsz fel, de jobb ha autóban sem.

Szülés után , hogy a repülőre mekkora babát engednek azt nem tudom, de az autózás a te igényeidtől függ. Szerintem a repcsi gyorsabb lenne, jobb ha megérdeklődöd.

Szerintem 1 hónap biztosan kell.

De miért nem jön a párod haza?

2008. nov. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen hivatalosan ha megvannak a papírok, akkor szülés után már egy nappal is lehet repülni, nagyon minimális időt kötnek ki a babára vonatkozóan, hogy hány órásnak kell lennie, az anyára vonatkozóan meg annyi szabály van, hogy ellátottnak kell lennie.

De gondolom ennyire hamar nem szeretnél repülni.

Ami inkább meghatározhatja a repülést az az, hogy mikor lesznek meg a babának a papírjai. Még ha eu-n belül repülsz, az útlevélnek akkor is meg kell lennie. Felnőttek esetében ugye egy útlevél ügyintézés egy hét alatt is megvan, babáknál ez szerintem picit tovább tarthat, hiszen szülés után te sem leszel olyan állapotban, hogy már másnap elkezdj intézkedni.

Autózásnál ugyanúgy kell útlevél, mert mindenféle papír nélkül úgy sem viheted ki a babát.

Összességében én inkább a repülést választanám, nem tudom, milyen távolságról van szó, de újszülöttel nem lehet annyira mókás félnapot-napot repülni, szüksége van a nyugalomra, hogy szoptatni, altatni tudd és neked is a pihenésre, úgyhogy nekem sokkal egyszerűbbnek tűnik átvészelni egy 2-3 órás repülést és az előtte lévő 1-2 órás becsekkolást, mint egy hosszabb kocsikázást.

2008. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsi, javítok: nem lehet mókás félnapot-napot kocsikázni.
2008. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Anglába utaznek.A párom azert lesz kint mert neki kint van a vallalkozasa es sajnos pont a nyáron nagyon elfoglalt.Sajnos senkire sem tudja ott hagyni föleg 2-3 honapra hogy haza jöjjön hozzánk ezert nekem kell menni a babaval utánna.Nem szeretne egyikünk sem hogy külön legyünk a baba születése után.Köszi
2008. nov. 21. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:
El kell, hogy keserítselek, ugyanis nagyon sok idő lesz elintézni a babának a szül. a. kivonatát, emiatt pedig az útlevelét, enélkül pedig nem tudsz külföldre utazni. Én itt akarok szülni Angliában ,de szeretnék a babával hazamenni 1-2hétre minél hamarabb a születése után, viszont a sok angliai anyuka elszomorított, mikor mondták, h. van hogy akár másfél hónapot is várni kell csak az anyakönyvi kivonatra, plusz még egy jó hét az útlevél miatt. Volt aki emiatt 3hónapot dekkolt otthon és csak utána tudott visszajönni Angliába. De ha tudsz vmit, amit én nem, akkor szólj légyszi.
2008. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!