Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Spirált szülés után mikor...

Spirált szülés után mikor lehet a leghamarabb feltetetni?

Figyelt kérdés

mivel folyamatos vérzés zavarom volt eddig nem tudtam gyógyszert szedni,se spirált felrakatni,csak óvszert tudtunk használni.na most a helyzet,hogy babát várunk :)

ezzel semmi baj,csak azt szeretném kérdezni,hogy ha megszülök utána mikor lehet leghamarabb feltetetni a spirált?úgy hallottam,hogy a szülés után a 6hetes vizsgálatkor a doki felteszi ha viszek,tényleg így van?félek,hogy újra vérzészavaros leszek és nem tudjuk feltetetni.


2010. febr. 13. 18:18
 1/6 A kérdező kommentje:
ja,és egyáltalán mennyire biztonságos?mennyire fáj?olvastam,hogy van akinek méhgyulladást okozott stb és le kellett venni.ha a spirál nem elég jó vagy biztonságos akkor mi a legjobb?
2010. febr. 13. 18:21
 2/6 anonim ***** válasza:

A spirált vagy 10 perccel a szülés után vagy a 6 hetes kontrollt követően vagy az első menstruációkor rakják fel. Mi a 6 hetesen beszéltük meg, kb. 8 héttel a szülés után rakta fel. Egyáltalán nem fájt, nem okozott semmi gubancot, néha viszont volt pecsételő vérzésem.

Elméletileg 98,5% körül van a biztonságossági indexe, én fél évre rá terhes lettem :)

Viszont ha vérzési zavaraid voltak, akkor lehet, hogy inkább a hormonos spirál (Mirena) lenne neked jó. Ez viszont 40eFt körül van...

2010. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek Mirena van, egyszer ugyan volt méhszalag gyulladása, de azt mondta a doki, hogy nem valószínű, hogy attól. Ki tudták antibiotikummal kezelni, nem kellett levenni a spirált.

A statisztika azt mondja, hogy nagyobb a valószínűsége a méhgyulladásnak, de nem sikerült ok-okozati összefüggést kimutatni a spirál használattal.

2010. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van, a 6 hetes kontrollra viheted a spirált, akkor fel tudja tenni, tökéletes alkalom. Utána csak a legközelebbi vérzéskor, az meg ki tudja, mikor lesz...
2010. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban nem szerepelt jól. Az egyik nővérem emiatt veszített el egy babát, beleékelődött a spirál az embrió fejébe. A másik nővérem 2 babát veszített el miatta, ő csak a vetélés embertelen görcseire lett figyelmes.

Ugye tudod, hogy abortuszzal véd a baba ellen? Tehát megfogan az élet, csak nem tud beágyazódni, cagy épp betud, csak nagyon gyakran rossz helyre! Ezt gondold át!!

2010. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

sajnos más lehetőségről nem nagyon tudok,ha ti igen akkor örülnék ha megosztanátok velem.

nekem folyamatos vérzészavarom volt ezért a szülésem után sem tudtak gyógyszert írni és spirált sem felrakni.maradt az óvszer ami hát megint nem volt elég hatásos :( és babás lettem,nem baj,mert örülünk neki,de ugye a gyerekeket fel is kell nevelni,iskoláztatni,tehát ha most lehetséges akkor nem várnék menstruációkra a szülés után hanem a lehető leghamarabb feltetetném.

egyébként köszi a válaszaitokat!

2010. febr. 14. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!