Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire bántja a magzatot a...

Mennyire bántja a magzatot a zene?

Figyelt kérdés

Szeretnénk babát, de már az egész nyárra le van foglalva a zenekar, amiben játszok.

Próbateremben meg tudjuk oldani, hogy ne legyenek túl hangosak a hangszerek, de színpadon ugye van egy adott hangerő.

Ha esetleg júliusban teherbe esnék, mennyire kellene aggódni amiatt h a magzatot bántja a zaj?


Eleve a terhesség első 2-3 hónapja nagyon nehéz? Mármint van ilyenkor az embernek ereje eljárni fellépésekre? Vagy az ilyen lábdagadós, sokat pihenős időszak később jön?


Bocsi ha buta dolgokat kérdezek, de nem igen voltak körülöttem még kismamák, akiket nap mint nap figyelhettem volna, hogy mit hogy viselnek :)


(tudom amúgy h a teherbeesést nem lehet annyira kiszámolni, meg az is lehet h júniusban elkezdünk próbálkozni és csak hónapok múlva lesz belőle terhesség)


2020. febr. 9. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

16 hetesen alakulgat ki a hallás. Utána kicsit jobban vigyázz a hangerőre. Szeretik a zenét.

A talpon levés egyéni. Ha rosszullevős leszel, az első 3 hónap necces jellemzően. A lábad az utolsó harmadban fog talán dagadni.

De minden terhesség egyéni, lehetsz ponz olyan peches, hogy le kell mindent mondani, de szerencsés esetben nem lesz baj. A dokut kérdezd a hangszerekről, decibelben kellene nézni, mennyire hangosak, a 4.hónaptól.

2020. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A baba olyan 15-16. héttől kezdve kezdi el hallani a külvilág hangjait, de akkor is jellemzően még az anyukája belső szerveit, a légzését, szívdobogását hallja inkább. A 20. hét után kezdi el hallani a külvilágból beszűrődő zajokat, de azért az erősen tompított, ne felejtsd el, hogy amellett, hogy egy rakás vízben úszkál, még ott van a vastag méhfal, egy csomó kötőszövet-zsírréteg, bőr, satöbbi, amik azért felfogják a legtöbbet. Szóval ez a még pocakban lévő babát nem bántja egyáltalán.

A terhesség első néhány hónapja változó, kinek milyen. Én ilyen fura környezetben vagyok, egyik barátnőm sem volt rosszul az elején, én viszont végighánytam az első három hónapot, borzasztóan legyengültem, ami mellé társult ugye a tipikus fáradékonyság, ami az első trimeszteri hormonváltozások tipikus tünete. A lábdagadós időszak inkább a harmadik trimeszterre jellemző, a 7-8. hónap utánra, már akinél, nekem nem dagadt semmim szerencsére, így utólagosan azt mondom, hiába a nagy pocak, a fájó hát, nehézkes mozgás, nekem még mindig az első 15 hét volt a legnehezebb. Nekem egészen biztosan nem lett volna erőm fellépésekre járni, arra alig volt erőm, hogy a munkahelyemre bemenjek, pedig itt van az utca végében, és ülőmunka, tehát napközben sem voltam nagy aktivitásnak kitéve. De barátnőimnek egyáltalán nem volt ilyen tünete, ők is inkább fáradékonyak voltak, többet aludtak, hamarabb kimerültek, de alapvetően bírták a strapát.


Minden nő, és minden terhesség más, nem lehet általánosságban azt mondani, hogy mindenkit érint ez vagy az a "tünet". Vannak tipikus velejárói a várandósságnak, igen, de egyikre sem tudsz előre felkészülni, mert lehet, nálad pont nem azok lesznek a jellemzők. Aztán meg az is lehet, hogy júniusban egyből összejön nektek a baba, de hematóma miatt végig kell feküdnöd az első trimesztert, ha meg is akarod tartani, aztán ennyit a fellépésekről (ne legyen ilyen, nem azért mondom, csak ez is egy olyan dolog, amit nem tudsz előre látni és előre tervezni).

2020. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár nô turnézott már terhesen. Simone Simons, Sharon den Adel, Tarja Turunen, Floor Jansen akik most hirtelen beugranak. (Simone Simons nagyon durván tolta. 7 hónapos terhesen magassarkúban headbangelt). Abszolút meg lehet csinálni. Lehetetlen elôre megjósolni, hogy Te hogyan fogod viselni a terhességet. Esetleg legyen egy helyettesed, aki beugrik, ha nálad beüt a krach.
2020. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az 5. hétben járok, de megmondom őszintén annyira fáradt tudok lenni egy egy nap, hogy még a wc-re kimenetel is kimerít. Általában este fél 6 körül már álomkór van rajtam, és egy 8-9 körül kezdódő filmet már nem tudok végignézni. Nekem ennyi gondom lenne a koncertezessel, hogy nem lenne energiám hozzá
2020. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én valahol azt olvastam, hogy a 20. héttől nem nagyon ajánlott 100 vagy afölötti decibel környékén tartózkodni huzamosabban, mert magzati halláskárosodást okozhat.
2020. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!