Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptathatok-e tovább, ha...

Szoptathatok-e tovább, ha terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam még szopik, mondhatni, függő... Most úgy néz ki, terhes vagyok. Azok válaszát várnám, akik szoptattak, illetve szoptatnak a terhességük alatt. Kockázatos a dolog?
2010. júl. 22. 13:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Igazából mindenki maga érzi,hogy nála a szoptatás milyen testi dolgokkal jár-e együtt. Írják a méhösszehúzódást, de szerintem orgazmuskor nagyobb méhösszehúzódás van mint a szoptatás alatt. Én most második alkalommal szoptatok terhesség alatt, nekem nem okozott gondot. Igaz első alkalommal volt kis maszatolás, de a hányás miatt, mert annyira erőlködött a hasam. Arra fel kell készülni, hogy a cicik jóval érzékenyebbek lesznek, én most a 18. hétben vagyok, és bizony néha kimondottan fáj a cicibimbóm, és idegesít, hogy cincálja. Inkább ebből adódik a kellemetlen része, nomeg, hogy félek megrúgja a hasamat, így alvásnál kispárnát szoktam közénk rakni. Annak idején a kislányom 1 héttel a szülés előtt azért abbahagyta a szopizást, és utána megértette, hogy a kistesóé. Ő még éjjel sokszor szopott, de mindkettővel 1,5 éves korukban lettem terhes, így amikor már majdnem 2 volt a kislányom megbeszéltem, hogy éjjel fáj a cicinek, és megértette. A kisfiam szerencsére már éjjel nem szopik, ő októberben lesz 2. Viszont ő is elég cicifüggő volt, aztán vérvételen kiderült, hogy kicsit vashiányos, és amióta adom neki külön a vitaminokat, kezd jó étvágya lenni. Nem tudom ő abba hagyja-e, de már nem vagyok megijedve,hogy mi lesz, ha a kicsi megszületik, neki már nem kell napjában többször úgyse, csak esetleg alvás előtt, bár azért reménykedek, hogy addigra lemond róla. Kitartás, figyeld a testedet, ha kényelmetlen, kellemetlen, meg lehet azt a cicizést szakítani, nemsokára ő is jobban megérti a dolgokat, nem lesz semmi gond, szerintem.
2010. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!