Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességnél (most lett...

Korai terhességnél (most lett pozi a tesztem) használhatok hüvelykúpot? Clion-t?

Figyelt kérdés
Úgy érzem mintha vmi fertőzésem lenne és a doki adott itthonra, ha ilyen lenne.. de ilyenkor is lehet, vagy más fajta?
2010. júl. 14. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Addig semmit ne használj, amíg nem beszéltél orvossal! Egyébként nézd meg a betegtájékoztatót, azon rajta kell legyen, hogy szabad-e terhesség alatt alkalmazni.
2010. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne használd! Beszélj a dokiddal feltétlenül!
2010. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A legtöbb tájékoztatón azt fogod olvasni, hogy nem ajánlott terhesség alatt használni, esetleg beszélje meg orvosával. Ez így van, mert védik magukat a gyártók, bizonyítottan nincsenek hatással a babára vagy a terhességre, de tudod hogy van...ha gond adódik először az ilyen vagy hasonló beavatkozásokban keressük a felelőst.

Ami biztos, az az, hogy a fertőzést kezelni kell. Nem csak azért mert számodra kellemetlen lehet, de hüvelyfertőzés után jöhet a méhszáj és ennek a megfertőződése már komolyabb dolog, jobb megelőzni.

Azt szokták mondani az első 3 hónapban ne használjunk kúpot, de sokszor muszáj.

Mindkét terhességem alatt (egyébként sosem) volt gombás fertőzésem, mindegyik orvos mást ajánlott. Az első terhességemnél pontosan a Clion kúp kezelés után múlt el, míg a másokig terhességemnél többszöri kezelés (más készítményekkel) sem múlt el, ezért megemlítettem a kezelőorvosomnak a Cliolint, mire azt mondta azt terhesen tilos. Így nem írt azt írt ki, hiába mondtam, hogy előtte az segített. Végül a Canesten kúp segített ez alkalommal...

Mindeközben kutatgattam kicsit:

Amit nagyon tudok ajánlani az a Saforelle intim mosakodó gél. Mióta azt használom nincsenek ilyen, sem hasonló jellegű problémáim, teljesen helyreállt a hüvelyflórám. Ezekről a fertőzésekről azt kell tudni, hogy nem elég a fertőzést megszüntetni. A kúpok, krémek mint tönkreteszik a flórádat és nincs ami védje a hüvelyt, így ilyenkor szinte bármit könnyen elkaphat az ember. Ezért ajánlott elsősorban arra törekedni, hogy a hüvelyflóra helyreálljon. Akármilyen kezelést is kapsz, választasz, mellé használj valamit ami visszaállítja a flórádat.

Vannak más mosakodógélek is, de ez kifejezetten véd a fertőzésektől. Nekem legalábbis bevált.

Felejtsd el az intim-zuhanyt egy időre, azzal csak ártasz ilyenkor. Főzd ki a fehérneműidet, egy ideig ne hordj csipkés vagy selyem bugyit, legjobb a pamut.

Ha mégsem javulna, múlna el, még a grapefruit cseppeket is tudom ajánlani, alkoholmenteset, terhesség alatt napi 3*5 cseppet.

Kipróbáltam ezeket, mert már műtéttel "fenyegettek", ugyanis a fertőzés következtében gyulladást találtak, én pedig irtózom mindenféle beavatkozástól. A dokim csodálkozva ámult, amikor az új leletem negatív lett és mindent rendben találtak. Azóta is happy vagyok:)

Ennyi jutott most eszembe...:)

2010. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Klion magzatkárosító! Legalábbis az első 12. hétben tutira!
2010. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!