Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhesen kirúgott a...

10 hetes terhesen kirúgott a főnököm. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tavaly ősz óta dolgozom egy Bt-nél, ami idén októberben Kft-vé alakult, a főnök pedig 3 hónap próbaidőt kötött ki (pedig előtte 11 hónapot dolgoztam a Bt-ben). Most azzal a jelszóval, hogy próbaidőn vagyok elküldhet ok nélkül, el is küldött. Még nem tudta, hogy terhes vagyok, ezt most közöltem vele, reakció annyi volt: És? Próbaidő alatt elküldhetlek.

Írt egy papírt, hogy 23-án megszünteti a munkaviszonyom, de mától (11.15) mentesít a munkavégzés alól. Ezt nem írtam alá, mert közös megegyezés volt benne, én viszont nem egyezem bele.

Kérdésem, ha elmegyek háziorvoshoz és mai nappal kiíratom magam, akkor még van esélyem rendesen pénzt kapni? Ő fog utánam fizetni? 23-áig még tart a szerződésem nála, ugye? Így elmehetek táppénzre?

Válaszokat előre is köszi!


2008. nov. 15. 07:52
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Szia!

Azzal a részével nem foglalkoztam a dolognak, hogy jogosan rúgott-e ki vagy sem, féltem, hogy az idegeskedéssel sokat ártok a pocaklakómnak. Bíróságra sem mentem. :) Gyáva vagyok én ahhoz. Inkább elfogadtam ami történt.


Azóta annyi változás, hogy ugye novemberben rúgott ki, december végéig passzív táppénzen voltam, januártól munkanélkülin, júniusban megszületett a kisfiam, szüneteltettük a munkanélkülit, kaptam t-gyást, ami most járt le novemberben, visszamentem munkanélkülire és megigényeltem a gyedet, eddig úgy néz ki azzal is minden rendben.


A 10 hetes pocaklakóm azóta lassan fél éves tüneményes legény, szerencsére nem látszik rajta, hogy anyukája idegeskedett a terhesség elején. :) Nagyon jó fiú, a hasfájást kinőttük, próbálkozunk a gyümikkel.


Én pedig igyekszem nem gondolni a volt munkahelyemre.


Köszönöm, hogy érdeklődtél. Szép napot Neked!

2009. nov. 27. 13:49
 22/22 anonim ***** válasza:

Szia! hasonló helyzetben vagyok, mint te, nézz be néha a blogomra, minden hozzászólásnak örülök!


[link]

2011. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!