Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhesen kirúgott a...

10 hetes terhesen kirúgott a főnököm. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tavaly ősz óta dolgozom egy Bt-nél, ami idén októberben Kft-vé alakult, a főnök pedig 3 hónap próbaidőt kötött ki (pedig előtte 11 hónapot dolgoztam a Bt-ben). Most azzal a jelszóval, hogy próbaidőn vagyok elküldhet ok nélkül, el is küldött. Még nem tudta, hogy terhes vagyok, ezt most közöltem vele, reakció annyi volt: És? Próbaidő alatt elküldhetlek.

Írt egy papírt, hogy 23-án megszünteti a munkaviszonyom, de mától (11.15) mentesít a munkavégzés alól. Ezt nem írtam alá, mert közös megegyezés volt benne, én viszont nem egyezem bele.

Kérdésem, ha elmegyek háziorvoshoz és mai nappal kiíratom magam, akkor még van esélyem rendesen pénzt kapni? Ő fog utánam fizetni? 23-áig még tart a szerződésem nála, ugye? Így elmehetek táppénzre?

Válaszokat előre is köszi!


2008. nov. 15. 07:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy tudom, hogy ha a cég vállalkozási formát vált (pl. Bt-ből Kft-vé alakul), de a tevékenységi köre nem változik (ugyan azt a munkát végzi, mint az előtt), akkor a jogfolytonosság elve miatt nem írhat ki újjabb próbaidőt, csak abban az esetben, ha más munkakör betöltését folytatja a dolgozó.
2008. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A közös megegyezéses felmondást szerintem se írd alá. Egyébként, ha valaki közös megegyezéssel hagyja el a munkahelyét nem mehet egyből munkanélkülire, csak 3 hónap elteltével.
2008. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik nincs mit tenni? Megnéztem a munkaszerződéseimet, A Bt-ben eladó-pénztáros voltam, a Kft-ben pultos. :( Viszont a fő tevékenységeim, meg ilyesmi ugyanaz, szóról-szóra!!!! De gondolom ez akkor nem számít!!
2008. nov. 15. 10:58
 14/22 anonim ***** válasza:
A munkaköri leírásod alapján ugyan azt kell csinálnod? mert a pultos egyben eladó és pénztáros is szerintem. Csak másképp hívják.
2008. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha közös megegggyezéssel szűnik meg a munkahelye valakinek, már másnap mehet a munkanélülibe, s következő hónapban már küldik is a pénzt.
2008. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

na mégegyszer átnéztem a papírokat:

Bt-ben munkáltató munkavállalót eladó-pénztáros munkakörben alkalmazza... mikor leírja a fő tevékenységi körömet ott a munkakör is eladó-pénztáros.


Kft-ben munkáltató munkavállalót pultos munkakörben alkalmazza.... fő tevékenységi köröm szóról-szóra megegyezik a Bt-ben levővel, viszont itt a munkakör már eladó-pénztáros.


Tehát a kettő lehet ugyanaz. Abban bízom, hogy igazam lesz abban, hogy nem írhatott volna ki próbaidőt és így nem rúghat ki!!!

2008. nov. 15. 11:22
 17/22 anonim ***** válasza:

Remélem ezzel tudok segíteni:

Szociális és Munkaügyi Minisztérium Ügyfélszolgálati Irodája (1051 Bp. Akadémia u. 3.)

Munkajogi tájékoztatás: 06-1/475-5860

Egészségügyi tájékoztatás: 06-1/475-5861

Szociális, gyermekvédelmi tájékoztatás: 06-1/331-1394

Ügyfélfogadás: hétfőtől-csütörtökig: 9-15 óráig, péntek: 9-13 óráig

Üzenetrögzítő: 06-1/475-5861, 15-09 óráig

Majd írd meg mit sikerült intézned. Sok sikert!

2008. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én 16 hetes kismama vagyok,mikor megtudtuk, hogy terhes vagyok, mi gyorsan kérdezősködtünk ,mit hogy csináljunk, nehogy kirugjanak. Megkérdeztünk ügyvéd ismerőst, könyvelőt. A lényeg:hétfőn spuri a dokihoz, táppénz, amint táppénzre vett nem rughatnak ki.Mivel a munkaviszonyod 26.-ával szünik meg, így hétfővel beleférsz. Utána szülésig táppénzen leszel és így jár a tgyás. Mert ha munkanélklire mennél akkor csak gyed járna, ami 25000 ft körül van. Nem mindegy, hogy szülés után 2 évig mennyi pénzt kapsz.Sok sikert!!
2008. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, köszi a telefonszámokat... hétvége lévén majd csak hétfőn tudok elkezdeni intézkedni. Papírjaim úton az ügyvédhez. Utolsó válaszoló: remélem igazad lesz... mert én azt hittem hiába megyek táppénzre, ha 23-án megszűnik a munkaviszonyom, viszont kiderült hogy benn az üzletvezető már azon aggódik hogy elmegyek betegszabira. Ezek szerint van félni valójuk. Igyexem mindent elintézni, kideríteni... köszönöm, hogy ennyi tanácsot adtatok. Szép estét mindenkinek!
2008. nov. 15. 19:43
 20/22 anonim ***** válasza:
Szia! Elolvastam itt a fórumod, leírnád, hogy mit sikerült intézned? remélem megoldódott:)
2009. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!