Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a tünetei a lepény leválás...

Mik a tünetei a lepény leválásának? Próbáltam rákeresni a google-n, de nem találtam szinte semmit.

Figyelt kérdés
38. hetes vagyok és jobb oldalon a petefészkem táján éreztem pár éles fájdalmat. Mi lehet ez?
2008. nov. 14. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A méhlepényleveálásnál vérzés kövezkezik be, és gondolom fájdalom is.

Pár éles fájdalom szerintem inkább arra utal, hogy a kicsi valami ideget ér.

A méhlepény elég ritka esetben válik le a terhesség során.

2008. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a gyors választ! Sajnos a környezetemben előfordult ilyen eset, de nem tudok róla sokat. A vérzésről olvastam és biztosan erős fájdalommal is jár úgy gondolom, de azért írhatnának róla többet itt az interneten. Meg is lepődtem, hogy semmit nem lehet róla tudni szinte. Igazad lehet egyébként, még olvastam is róla a napokban, hogy ideget nyomhat a baba és ezért van a fájás, dehát erre én már nem emlékeztem:D Minden bajom van magammal így a végén, fáj itt-fáj ott, beképzelek mindent, nem könnyű:D

2008. nov. 14. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed valami nincs rendben hívd fel az orvosod és kérdezz rá, vagy menj be egy vizsgálatra. Akkor legalább megnyugszol.
2008. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy a lepényleválást észre lehet venni. Nekem a második trimeszterben valamilyen oknál fogva félig levált a placentám, borzasztó volt. Egyik pillanatról a másikra történt az egész, de egyből tudtam, hogy nagy a baj. Szó szerint semmi bajom sem volt, épp dolgoztam, majd következő pillanatban olyan erős fájdalom hasított a hasamba, amilyet még soha sem éreztem, annyi erőm volt, hogy összegörnyedve a wc-ig eljussak és akkor már ömlött belőlem a vér. Nem úgy, mint mensikor, attól sokkal erősebben. Azonnal kórházba vittek és nagyon-nagy szerencsénk volt, mert végül megmaradt a babám és a lepény levált fele is visszatapadt.

Szóval azt hiszem, hogy ha olyan fiatal terhesen már ilyen tüneteket produkál egy részleges lepényleválás, akkor szerintem a 38. héten ez még durvább lehet. Szerintem fájdalommal is jár, de vérzéssel mindenképpen, hiszen a lepény és a méhfal között rengeteg ér fut, amelyek leváláskor elpattannak és igen erősen véreznek. Ez okozza például a hetekig tartó gyermekágyi vérzést is.

Szerintem nyugodj meg, ne is gondolj ilyesmire! Veled egyidős vagyok, én is a 38. hétben vagyok és csak arra gondoljunk, hogy napokon, de max két-három héten belül látjuk a babánkat épségben, egészségben!

2008. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod. Minden jót, könnyű szülést kívánok Neked!
2008. nov. 15. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem a 13hétben volt lepényleválásom de nekem nem fájt semmim csak egyik pillanatrol a másikra ömlött belölem a vér akkor azt mondták 50-50%hogy megmarad a baba,és szerencsére megmaradt,most 27+3naposak vagyunk
2008. nov. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!