Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hihetetlenul hizok. Mit...

Hihetetlenul hizok. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Meg csak a 9. hetben vagyok, de mar legalabb 5 kilot hiztam. Bar merlegem nincs, ezt csak ugy saccoltam, de terd es vall kozott mindenem hajasodik. A combom, fenekem, hasam, derekam, sot meg a karom is.


Mit csinaljak? Ha igy folytatom, elgurulok lassan. Pedig nem eszek tobbett mint eddig, sot. Allando telitettseg erzes miatt kevesebbet eszek sokszor. Annyi a kulonbseg, hogy most eszek reggelire egy piritost, vagy valami hasonlot es eddig sosem reggeliztem.


2008. nov. 14. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

szia,


A terhesség ezzel jár, szépen kikerekedünk..:))

Ki előbb, ki utóbb...

Nem árt egy cukorszint vizsgálat sem.

De a tested készül a baba "óvására", mindenhol szép párnák alakulnak ki. Ne izgulj ezek szülés után fokozatosan eltünnek.

2008. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Én a 14.hétig fogytam.De én végigrókáztam az első trimesztert.Figyelj jobban arra, hogy mit eszel, és mennyit.Persze normális a hízás, de nem ebben az ütemben.A baba úgyis elveszi a magáét, de ha nagyon meghízol, az neki is árt, és te is rosszabbul viseled majd a terhességet, a harmadik trimeszterben úgyis sokat hizunk általában.:)
2008. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben vigyáznék. Sajnos én súlyfelesleggel kezdtem a terhességet és az orvos rögtön diétára utalt 5 hetesen és ennek következtében fogytam 4 kg-ot kb. 3 hét alatt. Úgy sikerült, hogy nem éheztem, viszont kerültem minden szénhidrátot és csak zöldség, gyümölcs, fehér hús, natúr joghurt, sajtok voltak az étrendem. Aztán a gyomrom elkezdett nagyon savasodni és elkezdtem enni korpovit kekszet, abonettet és krumplit is és rögtön felugrott 2 kg.

Ezt csak azért írtam le, hogy látszódjon, mennyire számít, hogy mit eszünk. Ha ennyire drasztikusan hízol, nem (csak) esztétikai probléma lesz, hanem a szervezetednek sem jó a hirtelen nagy mennyiségű hízás (vérnyomás, cukorbetegség, visszér) és a babának sem.

Próbálj szénhidrát mentesen étkezni, naponta többször keveset és este már tényleg csak "sovány" dolgokat egyél.

Vigyázz magatokra!

Boldog babavárást!

2008. nov. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.



Hat pont ez az, hogy eleg egeszsegesen eszek, ha nem is szenhidrat mentesen, de minimalis szenhidratot, sok zoldseget es gyomolcsot. Es nem jellemzo zam a nassolas, illetve az elmult heten nassoltam zoldpaprikat tobbszor is es neha csemege uborkat.


Csak 1 kavet iszom naponta elotte sokat ittam, igy most biztos lassult az emesztesem.

2008. nov. 14. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is így jártam, mint te. Terhesség előtt olyan életmódot folytattam, ami terhesen nem volt kivitelezhető, így sok-sok változással járt nálam a babás időszak. Emiatt a szervezetem teljesen megzavarodott és mindent elraktározott.

Baba előtt dohányoztam, nagyon pörgős életet éltem, naponta egyszer ettem, nem azért, mert vigyáztam az alakomra, hanem azért, mert a folyamatos mozgás, a cigi miatt nem igényeltem több ételt. Talán napi ezer kalóriát ha bevittem, de ebben sem vagyok teljesen biztos.

Amint teherbe esetem ezen változtatnom kellett: a cigit leraktam és igyekeztem odafigyelni arra, hogy normálisan táplálkozzak, reggeliztem, majd többször keveset ettem. Szerintem még így sem volt meg az a kalóriabevitel, mint egy átlag embernél, de lényegesen több volt a korábbinál, így szépen elkezdtem gömbölyödni. Nem tudtam mit tenni ellene, nem ettem hizlaló dolgokat, egészségesen étkeztem, de koplalni nem voltam hajlandó terhesen. A mozgásról is leálltam kicsit, mert az első trimeszterben állandóan fáradt voltam, a nap nagy részét áttudtam volna aludni, ha tehetem.

A jó hír az, hogy az én szervezetem idővel hozzászokott az új táplálkozásomhoz és rájött, hogy nem kell tartalékolnia. Lelassult, majd leállt a hízásom. Én a 10-11. hétig híztam öt kilót, akkor azt hittem, hogy harminc alatt meg sem állok a terhesség végéig. A következő öt kiló viszont "csak" a 26-27. hétig jött fel, tehát már lassabb volt a hízási folyamat, most pedig a 38. héten vagyok és összesen van rajtam 15 kiló a baba előtti súlyomhoz képest. Nem hiszem, hogy ez már sokkal több lesz, tekintve, hogy mindjárt szülök.

Egyébként farkasétvágyas korszakom is volt a tizes hetek végén, akkor egy lovat is megbírtam volna enni, szinte meg is ettem, állandóan járt a szám, de érthetetlen oknál fogva azokban a hetekben egy dekát sem híztam...

Remélem, hogy a te szervezeted is beáll!

Egyébként az anyagcseréd milyen? Nálam még szerintem az is volt a gond, hogy az első trimeszterben, amikor a legtöbbet híztam nagyon durva székrekedésem volt, örültem, ha három naponta egyszer sikerül meglátogatni a wc-t. Utána ez is elmúlt és azóta aktívabb az anyagcserém, mint terhesség előtt volt.

Remélem, hogy neked is rendeződik!

2008. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj, én eddig mindkét terhességemet úgy kezdtem, hogy 5 kg plusz, ami ugyan az alakomon nem látszott, de a mérleg azért mutatta. Aztán az első trimeszter végén volt olyan, hogy egy hónap alatt híztam majdnem 6 kg-t. Viszont ahogy közeledtem/közeledek a terhesség végefelé mind egyre kevesebbet híztam. Igaz, 45 kg-ról indultam, a védőnő szerint az első babánál pont ezért ment fel 20 kg, mert amúgy nem tudtam volna biztonságosan kihordani. A magas cukor meg alkati kérdés, én világéletemben rengeteg édességet ettem, mégis a cukrom terhelés után is kórosan alacsony volt! A vérnyomásom meg stabil 80/50, szintén alacsony. Emiatt voltak kisebb-nagyobb szédülések, de amúgy semmi bajom. Ja, és a 20 kg az úgy ment le, hogy amikor szülés után kijöttem a kórházból már csak 6 kg plusz volt rajtam, 2 hónap múlva (koplalás nélkül, de rendszeres szoptatással ami ugyebár fogyaszt) meg már egy se... 36 hetes
2008. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon hasonlonak erzem a helyzetet mint ahogy azt a 12:50-es valaszolo irja. Remelem meguszom en is 15 kiloval mert most eleg erdekesen alakulok es nem erzem jol magam tole egyaltalan, sot.


Anyukam 20 kilot hizott velem, masodik gyerekkel. Lehet, hogy ezt a vonalat kovetem en is? Pedig nem alacsony az eredeti sulyom sem, mondhatni pont egeszseges a magassagomhoz.


Koszi nektek is a valaszt, azert sokkal jobban megnyugodtam most.

2008. nov. 14. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Nem akarlak megbántani de ha nem ennél sokat akkor nem híznál. Gondolt át egy kicsit. A jó levegőtől nem hízik az ember.
2008. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Nem haragszom. Viszont te se haragudj, hanem inkább olvasd el amit írtam.

Nem eszek sokat, és amit eszek, az többnyire zöldség, gyümölcs, hal, hús. Kevés szénhidrát. Nem azért, mert fogyózok, hanem mert nem kívánom szerencsére.

Valószínűleg lelassullt az emésztésem több okból kifolyólag is (pl kávé és cigi letétele) és a szervezetem megpróbál mindent elraktározni.

Mint ahogy írtam, még csak nassolni sem szoktam, illetve mostanában ha megkívánom, akkor zöldpaprikát vagy csemegeuborkát.

2008. nov. 15. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!