Volt egy barátnőm, vége lett. Kiderült, hogy terhes.9. hetes lesz. Megbeszéltük, hogy el veteti, én el is küldtem a pénzt?
#53
Akkor ha aláírja az apasági nyilatkozatot bárki, utána hiába derül ki, hogy nem az övé? Mert ilyen is sűrűn előfordul. Sőt, sok apuka váláskor kér dns vizsgálatot, azt remélve, hogy nem tőle van, nem kell gyerektartást fizetnie.
Tudom, hogy csak egy ötlet az egész, csak elgondolkodva szerintem jobb az, ami most van - még mindig ez a kisebb rossz az összképet nézve, és a nagyobb visszatartó erő a felelőtlen szexuális kapcsolatoktól (és nem utolsó sorban valamennyi segítség azoknak, akik mégis megszületnek). Gondolom, a piros lámpán már átmentek száma is nagyobb, mint 10%, mégsem hülyeség, mert az ember mindenre képes a kényelemért. Ha valaki annyira nem akar gyereket, hát ott logikusan a valahányadik hozzászóló által javasolt vazektómia/elköttetés lenne a becsülendő megoldás, minthogy abortuszra küldjön mást vagy ő járkáljon el pár évente, mert hiába száz év ide vagy oda (ami nem is nagy idő egy kultúrában az egyénre vetítve a pszichológusok szerint - hogy youtube-os műveltségem csillogtassam :) ), szerintem egyenlőre a többség fejében még nem egyenrangú a fogamzásgátlással.
Bár lehet megtaláltam: bevezethetnék a "jogi meddőséget" :o) - azaz felmutatsz egy igazolást, mint az utcalányok a HIV-negatív papírt, hogy kötelezted magad a "jogi abortuszra" (azaz nem nevezel meg apát), ha véletlenül teherbe esnél és megtartanád, szóval szabad a pálya... Na ezzel is biztos "nagyon kevesen" élnének vissza bizonyos patriarchális körökben, és "nagyon romantikus" is lenne, kb. mint a házassági szerződés.
#61, Az apaság vélelmének megdöntése érdekében indított per (így hívják jogászul) jogvesztő határideje 1 év - ha a nyilatkozó által tudott volt hogy nem ő a biológiai apa akkor a nyilatkozattételtől illetőleg a születéstől számítva, ha meg később derült ki, akkor az új tény megismerésétől számítva.
A határidő elmúltával nincs mód az apaság megkérdőjelezésére a vélt apa által.
Van kivétel is, örökbefogadáskor illetve a donorspermával végzett orvosi inszemináció esetén egyáltalán nincs mód az apaság megkérdőjelezésére, hisz maga a nem genetikai alapon nyugvó apaság az illető előzetes beleegyezésével jött létre.
Szerintem ezek a dolgok teljesen jól vannak szabályozva a magyar családjogban "ősidők óta"... legalábbis az előző Ptk és Csjt is lényegileg ugyanezt tartalmazta,és azok az 1950-es évek elejére datálódnak.
#62, az összes előzetes hivatali megoldással (ugye volt már hasonló javaslat itt) az a nagy probléma, hogy tökéletesen életszerűtlen (és persze antiromantikus, ahogy írtad is)
Mindjárt az első, ötletszerű kérdés: mi a fészkes fene legyen a 14-18 éves korosztállyal - momentán az AB-ok 20%-a - akik ugye szexelnek akivel akarnak, de hivatalos nyilatkozatokat csak szülői vagy gyámügyi ellenjegyzéssel tehetnek.
A másik, párommal anno az első randin (valójában technikai okokból a 2-on:)) megtörtént a dolog, hova iktattunk volna be bármilyen sóhivatalt és bármilyen nyilatkozást... amellett, hogy az 1, is állt rá:)
Szóval az előzetes nyilatkozatok és bejelentések lehet, hogy jobban hangzanak, de sokkal kevésbé életszerűek, mint az utólagosok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!