Mennyi időt hagyjak a barátomnak átgondolni ezt? Mikor kell elkezdeni intézni a szükséges papírokat az abortuszhoz?
Csináltam teszteket tegnap reggel, aztán este is, és ma reggel is. Pozitívak lettek. Tegnap elmondtam a barátomnak és azt is, hogy részemről jöhetne a baba, hogyha ő is szeretné. Erre azt mondta, hogy ezt még át kell gondolnia, beszélnie kell a szüleivel erről.
Ő még gimis, most fog érettségizni tavasszal.
Júliusban költöztünk volna össze Budapesten, mert ő is elkezdi az egyetemet, én meg megcsináltam volna az Msc-t. Már elterveztünk mindent, alig vártam, hogy kicsit "szabadabbak" legyünk, utazgathassunk nyugodtan, romantikázzunk, stb. Mármint a szüleit eddig sem zavarta, ha nálam alszik hétköznap, vagy hétvégén elmegyünk valahová kirándulni, wellness-be, de neki azért máshogy kell tanulni/iskolába járni még, mint egy egyetemistának.
Most márciusban leszünk együtt két éve. Kérdeztem most, hogy beszélt-e már otthon a szüleivel, de mondta, hogy még nem, egyelőre magában próbálja elrendezni ezt az egészet, feldolgozni a hírt... Csak én holnap megyek orvoshoz késő délután és reméltem addig kitalálja, mit szeretne.
Anyukám szerint hagyjam most kicsit, ne akarjak vele lenni 0-24, ne hívjam, vagy írjak neki, hogy kicsit egyedül lehessen. De ez nagyon idegörlő, mert tőle függ minden. Ráadásul neki amúgy is szokása mindenhez pesszimistán hozzáállni és félek, hogy magában már elképzelte, ahogy tönkre megy az egész életünk egy baba miatt.
A hatályos 1992. évi LXXIX. törvény a magzati élet védelméről
A terhesség megszakítása
5. §9 (1) A terhesség csak veszélyeztetettség, illetőleg az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén, az e törvényben meghatározott feltételekkel szakítható meg.
(2) Súlyos válsághelyzet az, amely testi vagy lelki megrendülést, illetve társadalmi ellehetetlenülést okoz.
6. § (1) A terhesség a 12. hetéig szakítható meg, ha
(...)
d) az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén.
(..)
7. § (1) A terhesség megszakítása, ha azt nem egészségi ok indokolja, az állapotos nő írásbeli kérelme alapján végezhető el.
(...)
8. § (1)11 Az állapotos nő terhességmegszakítás iránti kérelmét a családvédelmi szolgálat munkatársa (a továbbiakban: munkatárs) előtt személyesen terjeszti elő, a terhességet megállapító szülész-nőgyógyász szakorvos által kiállított igazolás benyújtása mellett.
(...)
9. §12 (1) A munkatárs a terhességmegszakítási kérelem bejelentését követően - lehetőleg a magzat apja jelenlétében -, tiszteletben tartva az állapotos nő érzéseit és méltóságát, a magzat megtartása érdekében tájékoztatja őt (...)
f) a terhességmegszakítás szándékának fenntartása esetére a családvédelmi tanácsadáson történő ismételt megjelenés szükségességéről, leghamarabb az a)-e) pontok szerinti tájékoztatást követő 3. napon.
(2) Amennyiben az (1) bekezdés szerinti tájékoztatás ellenére a kérelmező a terhességmegszakítás iránti kérelmét továbbra is fenntartja, a munkatárs - a (7) bekezdésben foglalt kivétellel, legkorábban az (1) bekezdés f) pontja szerinti időtartam elteltével - tájékoztatja (...)
(3) A (2) bekezdésben meghatározott tájékoztatást követően a munkatárs a terhességmegszakítás iránti kérelmet írásban rögzíti. A kérelmet a kérelmező, illetőleg - lehetőség szerint - a magzat apja aláírja és megnevezi(k) a beavatkozás elvégzésére választott egészségügyi intézményt.
(4) A kérelmet a munkatárs ellenjegyzi és átadja a kérelmezőnek.
(5) A munkatárs az ellenjegyzett írásbeli kérelem másolatát - a kérelemnek a kérelmező részére történő átadását követő 24 órán belül - megküldi a választott egészségügyi intézménynek.
(6) A munkatársként közreműködő személyeket titoktartási kötelezettség terheli.
(...)
(8) A tanácsadás során - a terhességmegszakítás iránti kérelem kiállításáig - az állapotos nő személyazonosító adatainak személyazonosságának megismerésére alkalmas módon történő átadására nem kötelezhető.
10. § (1)15 Az állapotos nő a kérőlappal legkésőbb az ellenjegyzését követő 8 napon belül jelentkezik a választott egészségügyi intézményben. Az egészségügyi intézmény a beavatkozás elvégzését követő 8 napon belül a terhesség megszakításáról tájékoztatja a kérelmet ellenjegyző munkatársat.
(...)
(3) Az állapotos nő kérelmét a beavatkozás napján aláírásával ismét megerősíti.
(4) Ha az állapotos nő 8 napon belül nem jelentkezik, erről az egészségügyi intézmény a munkatársat a kérőlap másolatának visszaküldésével értesíti.
(5) Ha a beavatkozást végző intézmény szakorvosa megállapítja, hogy a terhesség meghaladta az e törvényben meghatározott időt, vagy a beavatkozás elvégzése a nő egészségét súlyosan veszélyezteti, annak elvégzését megtagadja. Ebben az esetben az állapotos nő szakmai felülvizsgálatot kérhet. A felülvizsgálat lehetőségéről és az azt végző szervekről az állapotos nőt tájékoztatni kell.
(...)
A terhességmegszakítást végző intézmények
13. § (...)
(2) A szülészeti-nőgyógyászati osztályt működtető állami és önkormányzati intézményekben biztosítani kell legalább egy terhességmegszakítást végző csoport működését.
(...)
14. § A terhességmegszakítás elvégzésére, illetve az abban való közreműködésre - az állapotos nő életét veszélyeztető ok kivételével - orvos és egészségügyi szakdolgozó nem kötelezhető.
(...)
16. § (1) A beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi, amennyiben a terhesség megszakítására a biztosítással rendelkező állapotos nőnél vagy magzatánál fennálló egészségi ok miatt kerül sor.
(2)25 Az (1) bekezdésben nem említett esetben a terhességmegszakításért fizetendő díj megegyezik a társadalombiztosítás szerinti finanszírozás mindenkori összegével. A díj megfizetésének részletes szabályait - ideértve a szociális helyzettől függő kedvezmények mértékét is - a miniszter rendeletben határozza meg.
(...)
Tehát doki (aki az előző menzesz első napjától számított 5. héten fog legkorábban látni bármit), utána védőnő 2x, de 3 napon belül, utána kérőlappal és csekkel 8 napon belül a kórházban jelentkezni. A többi hétvégéktől, rendelési időktől függ.
A történet tanulsága pedig a kedves olvasók számára, hogy legalább a rendszeresen összefekvő párok jó, ha tisztázzák egy pár perces beszélgetéssel még az elején, hogy ilyen esetben mire számíhatnak a másiktól.
A fiú "még nem beszélt a szüleivel"-ről jut eszembe, hogy múltkor valaki ahhoz kért segítséget, hogy hogyan rázza le az anyósát, ha abortuszra készül (párjával egyetértésben), de az az "unokáját" akár még örökbe is fogadná, csak hagy maradjon.
Ez egy olyan kérdés, amiben nagyon különböző az emberek véleménye még sokszor családon, több évtizedes párkapcsolaton belül is.
Aha, TE dolgozol, akkor ezek szerint majd Ő marad otthon GYED-re, mert hogy nem fog melózni, az is biztos.
Más: te komolyan olyan embertől akarsz gyereket, aki ANYUCITÓL kérdezi meg, mit gondol?!
Vicc az egész, a "párocskád" még a terhességed alatt le fog lécelni, de legksőbb szülés után 2-3 héttel.
Mivel dolgozni 95%-ban nem fog, gyt- nem kapsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!