Létezik olyan, hogy egy cselekvőképes,12. hetet még be NEM töltött terhesnek nem engedélyezik az abortuszt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak olyanok válaszát várom, akinek volt abortusza és nem volt erőszak áldozata, nem veszélyeztette az életét a terhesség, és nem a magzat betegsége miatt kellett megszakítani.


Tehát pl. tanult, és úgy érezte, hogy korai, vagy mondjuk volt már x gyereke, és nem szeretett volna egy x+1.-et, vagy elhagyta a párja, és bár az anyagiak meg lettek volna, nem akart egyedülálló anya lenni.


Leszögezem: Nem ítélkezni szeretnék. A kérdést egy vita miatt tettem fel.

Úgy tudom, hogy 12. hétig "súlyos válsághelyzetre" hivatkozva bárki megszakíttathatja a terhességét, a nő ítéli meg, hogy válsághelyzetben érzi-e magát vagy sem.

De egy illető váltig állítja, hogy ilyen nincs, és csak akkor engedélyezik, ha súlyos beteg az anya, vagy tényleg annyira borzalmas anyagi helyzetben van.


Valaki magyarázza már el, hogy ez nem így működik:D


2014. máj. 25. 16:30
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
6%
Olvasd el a válaszom utolsó bekezdésnek utolsó előtti mondatát, aztán beszélhetünk! -.-" (értetlen kérdező)
2014. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Az értetlen te vagy itt:D
2014. máj. 25. 19:43
 13/44 anonim ***** válasza:
7%

Én eddig tényszerűen alátámasztottam az írásaimat a megfelelő jogszabályokkal/törvényekkel!

Te pedig az "erkölcsi normákra" (amik úgy hülyeségek ahogy vannak) támaszkodva csak ellenkezel egy olyan vitában, ami empátia/erkölcsmentes, objektív, megfelelő bizonyítékokkal alátámasztott válaszokról szól! Kettőnk közül nem én vagyok az értetlen! A törvénybetartás nem empátiához kötött. A lényeg, hogy jogilag (és nem az általános[és így általában] nem megfelelő eljárásokat figyelembe véve) hogyan kell egy abortuszkérelemnek lezajlania!

2014. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Leírom neked még egyszer, hátha megérted.


Tegyük fel, hogy van egy 19 éves nő. Felelőtlenül szexelt, teherbe esett. Nem szeretné a gyereket, mert még tanul, és előbb szeretné azt befejezni, nem akar a gyerekneveléssel törődni. Igazából nem áll rosszul anyagilag, tudná vállalni a gyereket, de nem szeretné, mert úgy érzi, nem érett a feladatra.


Mit csinál? Elmegy az orvoshoz, aki megállapítja a terhességét és annak korát, erről ad egy papírt is.

A nő tegyük fel 8 hetes terhes. Elmegy szépen a Családvédelmi Szolgálathoz, és megmondja, hogy "nem szeretném megtartani a gyermeket".

Ott kérdeznek pár dolgot, elmondják, hogy hogy lehet biztonságosan védekezni, hogy lehet örökbe adni, milyen támogatásokat kaphat stb.

Biztos akarja? Biztos. Akkor itt a kérelem, írja alá. Aláírja, a kérelmet a családvédelmis továbbítja a kórházba.

A nő 3 nap után visszamegy, megint megmondja, hogy tutkó akarja, nem gondolta meg magát. Utána szépen jelentkezik a kórházban és megcsinálják.

Ennyi.

Nincs olyan, hogy a családvédelmis azt mondja, hogy "bocsi kislány, szerintem meg tudnád tartani, úgyhogy így jártál, nem mehetsz abortuszra". Ilyen NINCS.


És tessék, itt van mindez leírva: (a már sokat idézett magzati élet védelméről szóló törvényből):


1) A munkatárs a terhességmegszakítási kérelem bejelentését követően - lehetőleg a magzat apja jelenlétében -, tiszteletben tartva az állapotos nő érzéseit és méltóságát, a magzat megtartása érdekében tájékoztatja őt, illetve - a 8. § (3) bekezdésében meghatározott esetben - a törvényes képviselőt

a) a gyermek vállalása esetén elérhető állami és nem állami anyagi és természetbeni támogatások lehetőségéről;

b) az olyan szervezetek és intézmények létéről és tevékenységéről, amelyek erkölcsi és anyagi segítséget nyújtanak a gyermek vállalása esetére;

c) az örökbeadás lehetőségeiről és feltételeiről;

d)13 a válsághelyzet feloldására alkalmas állami, helyi önkormányzati vagy társadalmi segítségnyújtási formákról, és felajánlja közreműködését ezek igénybevételéhez, egyidejűleg tájékoztatást nyújt a gyermeknek a külön jogszabályban meghatározott feltételekkel rendelkező egészségügyi intézménynél elhelyezett inkubátorban, örökbefogadáshoz való hozzájárulás szándékával történő elhelyezésének lehetőségéről;

e) a fogantatásról, a magzat fejlődéséről, a terhességmegszakítás veszélyeiről és az esetleges későbbi terhességre gyakorolt hatásáról;

f) a terhességmegszakítás szándékának fenntartása esetére a családvédelmi tanácsadáson történő ismételt megjelenés szükségességéről, leghamarabb az a)-e) pontok szerinti tájékoztatást követő 3. napon.

(2) Amennyiben az (1) bekezdés szerinti tájékoztatás ellenére a kérelmező a terhességmegszakítás iránti kérelmét továbbra is fenntartja, a munkatárs - a (7) bekezdésben foglalt kivétellel, legkorábban az (1) bekezdés f) pontja szerinti időtartam elteltével - tájékoztatja

a) a terhességmegszakítás jogszabályi feltételeiről;

b) a terhességmegszakítás körülményeiről, módjáról;

c) a terhességmegszakítást végző egészségügyi intézményekről, valamint

d)14 a családvédelmi szolgálat segítségnyújtásának lehetőségéről a terhességmegszakítást követően, és egyidejűleg felajánlja segítségét a megfelelő családtervezés érdekében, a fogamzásgátlás személyre szólóan ajánlható módszereinek ismertetésével;

e) a fogamzásgátló eszközök kedvezményes igénybevételének lehetőségéről.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott tájékoztatást követően a munkatárs a terhességmegszakítás iránti kérelmet írásban rögzíti. A kérelmet a kérelmező, illetőleg - lehetőség szerint - a magzat apja aláírja és megnevezi(k) a beavatkozás elvégzésére választott egészségügyi intézményt.

(4) A kérelmet a munkatárs ellenjegyzi és átadja a kérelmezőnek.

(5) A munkatárs az ellenjegyzett írásbeli kérelem másolatát - a kérelemnek a kérelmező részére történő átadását követő 24 órán belül - megküldi a választott egészségügyi intézménynek.

(6) A munkatársként közreműködő személyeket titoktartási kötelezettség terheli.

2014. máj. 25. 19:55
 15/44 anonim ***** válasza:
87%
A gyakorlatban senkit nem utasítanak el, jogszabály ide vagy oda. Ez pontosan olyan, mint hogy elméletileg a császárral szülést sem lehet kérni, ám egy jó magánorvos fog papíron megfelelő indoklást produkálni. Kár ezen vérig menően vitatkozni, lehet itt jogszabályokat puffogtatni, gyakorlatban másképp működik.
2014. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudjatok, de kicsit olyan, mintha nem egyről beszélnétek, vitatkoznátok. Nem igazán értem, mi a nézeteltérés köztetek. Az is igaz, hogy jogilag szabályozva van, jogilag engedélyeztetni kell, de az is igaz, hogy a gyakorlatban nem tagadják meg, a kérelmezés gyakorlatban egy aláírás, és semmi több. ("nekem volt 24 évesen" válaszoló vagyok, ja meg az előző)
2014. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

A vita ott kezdődött, hogy 71%-os ezt írta:


"Mint a 13-as válaszban írtam (belinkeltem), lelki állapot miatt, vagy kicsi anyagi gond miatt nem fogják engedélyezni az abortuszt! Nem véletlenül van törvényileg szabályozva! "


""az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén" - halálos, illetve súlyos betegséggel rendelkezik az anya. "


""az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén" - Ez nem csak a halálos betegségekre, de a SÚLYOS anyagi/életviteli válságra is vonatkozik. Azonban csak a súlyosra."


Itt próbáltam meg neki elmagyarázni, hogy ez baromira nem így van. Válsághelyzet alatt mindenki azt ért, amit akar.

A nő dönti el, hogy neki mi a válsághelyzet.

2014. máj. 25. 20:19
 18/44 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm három hete vetette el a babáját. Az volt az indok, hogy összeveszett a pasijàval és így már nem kell neki a gyerek. ( akit amügy terveztek) Szép nem? Nem kérdezték ezután részletesebben ki. Elvették tőle a gyereket 10 hetesen és ennyi történt.
2014. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
10%

81%-os: Azt én sem mondtam, hogy a gyakorlatban így van. Azt én is tudom, hogy gyakorlatban törvénytelenül járnak el az abortuszok 95%-ában (ezért is értem el hogy a 240 eddig abortuszos esetemből 230-nak büntetést kelljen elviselnie mind az orvosnak, mind a nőnek). Az nem is érdekel.

A jogi tényezőkhöz való hozzá nemértéssel való rágalmazás (az eddigi szakmai teljesítményemet figyelembe véve) az ami engem zavar!


Kérdező: Bemásoltad az egész abortusztörvényt. Konkrétan azt a bekezdést másold be, ami kimondja, hogy az ORVOS és a CSALÁDJOGISOK (tehát a nem jogalkotó, viszont abortuszhoz közvetlenül kapcsolódó műveleteket végző emberek, akiknek jogilag el kell bírálni a kérelmet) nem mondhatják azt, hogy nem elég az indok!

2014. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Te meg másold be azt a bekezdést, hogy súlyos válsághelyzetnek nem elég indok az, hogy "nem akarok szülni".

Ja, hogy ez nem szerepel sehol?

2014. máj. 25. 20:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!