Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Melyik a leghamarabbi, reális...

Melyik a leghamarabbi, reális időpont az abortusz elvégzésére?

Figyelt kérdés

Olvastam már a válaszok között olyat is, hogy csak a 7. hét után végeznek abortuszt, míg mások azt írták, hogy még csak az 5. hétben jártak, amikor terhességmegszakításra mentek.


Most akkor melyik a reális?


2013. nov. 22. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
kisterhesség, azaz a korai, 12 hetesnél nem régebbi terhesség megszakításra van lehetőség (18 év alatt égészen a 18. hétig). a magzat korát ilyenkor az utolsó menstruációtól számolják, tehát mikor kimarad a menstruációd akkor már 4 hetes terhesnek számítasz. miután az orvos megállapította a terhesség tényét, részt kell venni egy védőnői tanácsadáson ahol kijelentést teszel arról, hogy nem kívánod megtartani a magzatot, amelyről egy nyilatkozati lapot állítanak ki. ezt kell továbbítani a kiválasztott intézménynek a szülész-nőgyógyász szakorvos által kiállított igazolással együtt vagy a választott orvossal konzultálni. A kérelem és a a beavatkozás időpontja között legalább 3 napnak kell eltelnie.
2013. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem a kérdésemre válaszoltál, de azért köszönöm a fáradtságot.


Kérdésem arra irányult, hogy meg kell-e várni, míg lehet hallani a szívhangot?

2013. nov. 22. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Én gyanítom,hogy igen.Mert az orvos a terhességet akkor állapítja meg 100%-ra,mikor már van szívhang,addig terhes kis könyvet sem állítanak ki.Meg 4-5.héten jön rá a nő,hogy babát vár,és amennyire én tudom,az ügyintézés kb 2 hetet vesz igénybe,arra meg már jó eséllyel van szívhang.
2013. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hatodik héten már meg letehet volna az abortuszom, minden le volt tisztázva az orvossal, beszélgetések megvoltak. Viszont a doktornő mondta, hogy várjunk még egy hetet, hogy jobban lássa a dolgokat a beavatkozásnál. tehát maga a műtét szempontjából kellett várnom egy hetet.
2013. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első családvédelmi látogatásom azon a héten volt amikor elmaradt a menstruáciom a második rá egy hétre,mert be volt táblázva és nekem volt időben a legkevésbé sürgős.Így a 6. hétben volt a műtétem.
2013. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggésben a szívhanggal. Ha nincs szívhang a 6-7. héten vagy utána, akkor az missed ab, és azt is műtik. Hiába vetélés, a méhtisztítás technikailag ugyanaz, mint az abortusz.
2013. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9%

A 7 hetig gyogyszerrel otthon is elvetelhetsz.

4 orankent kell a gyogyszert huvelybe helyezni majd gorcsok kozepette elvetelsz.

Kulfoldon barmelyik abortusz klinika egy uh utan kiadja a gyogyszert.

Minnel hamarabb annal jobb a babanak es a nonek is.akar 2 nappal a teszt utan.

7 het utan a modszer ugyanez de egy nap gyogyszerezes utan vacummal fejezik be uh ellenorzes utan.

Neha nem is kell a vakum

Az abortusz tbl olcso jol tarolhato es megbizhato bar iszonyuan fajdalmas modszer.

Kis adagban szulesinditasra hasznaljak 4 orankent 25 microgram mehszaj erest es tagulast okoz

Nagy adagban a szules utani verzest csokkenti ill benragadt lepenyt segiti levallni.

2013. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!