Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mik az abortusz "jelei", és...

Mik az abortusz "jelei", és hogyan lehet eltitkolni?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos! Segítsetek! Köszönöm.
2013. júl. 1. 07:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem lehet eltitkolni, minimum 1 nap távolléttel jár,altatás után egyedül nem engednek ki a kórházból, hetekig is vérezhetsz, ha rosszul leszel, ami előfordulhat utánna, kórházba visznek ésott mindenképp kiderül.


Szerintem, ha kicsit is figyelnek rád, nem fogod tudni eltitkolni.

2013. júl. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az esélye, hogy ne vegyék észre, bár függ attól, hogy hány éves vagy, és ki elől akarod eltitkolni?
2013. júl. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Mennyibe fog kerülni?
2013. júl. 1. 07:48
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

simán el lehet titkolni

nekem anyum máig nem tudja h 19 évesen volt 1 pedig otthon laktam akkoriban még

mivel a 12hétig végzik el addig még nem is látszódik (feltéve ha nem vagy gebe alkat)


am 30 000.- de van pár ok amire hivatkozva kedvezményt lehet kérni

2013. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
30.000Ft (mindig vannak változások, de legutóbb ennyi volt) Bár nekem soha nem volt, de feküdtem bent kórházban és akkor találkoztam jó pár abortuszossal (mindig az én szobámba kerültek) Szerintem is simán ellehet titkolni, viszont valóban 1 napig bent kell feküdni. meg hát igen kérdés, hogy ki elöl akarod eltitkolni, mindenki vagy csak pár ember. Bemész előző este a kórházba akkor kapsz tágítót, ha már volt szülésed akkor elég csak aznap bemenni. A műtét előtt még csinálnak egy utolsó UH-t és utána mehetsz a műtőbe. Előtte 30-40 perccel kapsz nyugtatót és hányás csillapítót. El sétálsz a műtőhöz, felfekszel és elaltatnak. Majd 20 perc után vissza visznek a szobádba és ott 20-60 perc múlva magadhoz térsz egy nagy vatta csomóval a lábad között. Altatás után 6 órával már kiengednek, ez után otthon érdemes 2-3 napig feküdni, hazafelé ha nincs senki aki hazakísérjen nem engednek ki csak másnap, ha ki is engednek egyedül akkor is taxival menj haza mert bármikor rosszul lehetsz. (Ajánlatos egy valakit bevonnod a dologba, mert szükséged lesz a segítségére) Utána alhasi fájdalmak és vérzés van (ami sima mensinek is lehet mondani mások előtt) Az abortusz elvégzése előtt pár nappal beszélgetni kell védőnővel vagy szociális munkással (nem tudom mi az ő megnevezése), hogy mért akarod az abortuszt. (nem nagy beszélgetés, de kötelező)
2013. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
A kedvezményeket már megszüntették, mindenkinek egységesen 30.000Ft Most május 1-tól lett beszüntetve, korábban lehetett hivatkozni munkanélküliségre, vagy, hogy 18 év alatti vagy stb.
2013. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

#6, ezt a rémhírt hagyjuk már...


A terhességmegszakítás térítési díja

Főszabály szerint a beavatkozás térítésköteles, a díjat az Egészségbiztosítási Alap számlájára kell befizetni. Szociális helyzet függvényében, anyagi rászorultság alapján lehetséges, hogy a kérelmező csupán a térítési díj felét vagy csak 30%-át fizesse meg, illetve indokolt esetben egészében mentesüljön a díjfizetés alól.


Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft.


50 %-os kedvezményre jogosultak gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, öregségi nyugdíjban, rokkantsági járadékban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők. A térítési díj összege 14 855 Ft.


A térítési díj 30%-át, 8 913 Ft-ot kell megfizetnie azoknak, akik munkanélküliek járadékában, álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, ápolási díjban, átmeneti segélyben, kiskorúak járadékában, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, rendkívüli szociális segélyben, vállalkozói járadékban, keresetpótló juttatásban, rendelkezésre állási támogatásban részesülnek.


Térítésmentes a beavatkozás a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, rendszeres szociális segélyben részesülőknek.

[link]

2013. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és Kérdező, attól függ, hogy ki elől akarod eltitkolni, és mennyire. Ha azt elmondhatod, hogy voltál egy nőgyógyászati kisműtéten (mondjuk rákmegelőzési célból) ami indokolja a 6 hét szexmentességet is, meg az esetleges vérezgetést/alhasi diszkomfortot/rosszabb közérzetet, és nem az orvos elől akarod eltitkolni, akkor simán el lehet.
2013. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

A terhesség-megszakítás szövődményei

Műtét alatti komplikációk:

Az általános érzéstelenítés (narkózis) alkalmazása számos veszélyt hordoz magában. Minden narkotikumnak megvan a saját "narkózishalál gyakorisága". Ez az ősrégi éter esetén gép alkalmazásával 1 halál/3000 összes narkózis, anélkül pedig 1 haláleset/1000 összes narkózis. A klórtartalmú narkotikumok bizonyultak a legveszélyesebbeknek - halálozási arányuk 1/2500 volt. A korszerű halotán esetén a narkózishalál kockázata 1/100.000. A mai narkotikumok viszonylag biztonságosak, de az altatásnál még nem szabad megfeledkeznünk róluk. Hasonlóan veszélyes lehet a helyi érzéstelenítés is, hiszen a véletlenül az érpályába adott lidokain, prokain, stb. szívleállást okozhat.

Műtéti sérülések: A műtéti sérülések közül legjelentősebb a méhfal kilyukasztása, perforációja. A méhfal kilyukasztása az orvos részéről nem műhiba, hiszen "vakon" dolgozik. A leglényegesebb, hogy a perforáció bekövetkeztét az orvos ismerje fel, és azonnali hasi műtét történjék. Normális esetben a méh és a fogamzóképesség megtartható. Kiterjedt roncsolás esetén a méh, és olykor egyes bélszakaszok eltávolítására is sor kerülhet.

Műtét alatti komplikációk:

A műtét utáni korai szövődmények közül a fertőzést kell megemlítenünk. Magas lázzal, erős alhasi fájdalommal járhat. Az állapot azonnali krízis antibiotikus kezelést igényel.

A műtét után késői szövődmények közül minden bizonnyal a leggyakoribb a méhnyak elégtelensége (incompetentia cervicis uteri). Az állapot következménye a terhesség félidejében, burokrepedéssel induló spontán vetélés. Ennek megelőzése a méhszáj megnyílása előtt kivitelezett méhszájzáró műtét. A műtéti kezelést méhellazító gyógyszeres kezeléssel és tartós ágynyugalommal szokás folytatni.

Reziduum: A leggondosabb ellátás mellett is előfordulhat, hogy magzati szövetek, illetve magzati mellékrészek maradnak vissza. Erre tartós vérezgetés hívhatja fel a figyelmet. Ekkor szükség lehet a méhkaparás megismétlésére, lehetőleg antibiotikus védelemben. Ez természetesen ismételt kockázatokkal jár.

Petevezeték-elzáródás: A méhűri fertőzés hasüregbe terjedése ellen a szervezet a petevezetékek lezárásával védekezhet. Ilyen esetekben a későbbi gyermek utáni vágy "lombikbébi-módszer" alkalmazásával elégíthető ki.

A gyakorta ismételt, illetve szövődményes méhkaparások a későbbiek során lepénytapadási rendellenességet okozhatnak. Ilyen lehet a mélyen tapadó lepény vagy a lepény beszűrődése a méhizomzatba (placenta accreta, increta, percreta, a beszűrődés mélysége szerint). Sok esetben a méhlepény spontán nem válik le, művi beavatkozással sem választható le, és sok esetben a méh eltávolítását is szükségessé teszi.

A terhesség-megszakítás lelki következményei:

Jól ismert, hogy a stressz (avagy szorongás) letilthatja a szaporodást. Vannak, akinél a stresszt a bűntudat váltja ki, mely nagyon gyakori terhesség-megszakítást követően. Az asszonyok, amikor gyermeket akarnak, sokszor azzal büntetik magukat, hogy "látod, látod, amikor volt gyermeked, akkor ellökted magadtól, most meg nem vagy méltó rá". A bűntudat szinte pszichotikus állapotot idézhet elő, mely a fogamzást szinte kizárja. A bűntudat és bármilyen szorongásos állapot által kiváltott fogamzóképesség-zavar vérzési rendellenességekkel jár együtt. A havivérzés nem pontos, minél hosszabb a vérzéskimaradás, a havivérzés annál erősebb, fájdalmasabb, elhúzódóbb és alvadékosabb, sőt, szövetfoszlányokkal tarkított. Természetesen ez az állapot is gyógyítható, de a meddőség gyógyításának hagyományos "invazív" formái csak rontanak a helyzeten. A lelki eredetű meddőség gyógyításához értő orvosok viszont jó eredményeket érnek el.


Ezeket találtam. Szerintem jobb lenne ha valaki melletted állna ezekben a nehéz időkben.

2013. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Nekem holnap lesz 2 hete, hogy volt :( A férjem mellettem volt végig, nem is tudtam volna nélküle átmenni ez az egészen.. Amúgy meg senki nem tudja csak ő és én. 7 napig volt vérzésem 3 napig ilyen barnázás, a hasam nem fájt. Legalább egy valakit avass be aki mellett áll és segít neked.
2013. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!