Mi a pontos folyamat és meddig tart?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy a babát nem tudom megtartani, el kell vetetnem.

Mi ennek a folyamata?

Meddig tart a műtét illetve meddig tartanak bent utána?

Mennyire fájdalmas maga a műtét és a gyógyulás?

Kiket kell felkeresnem , hogy elindítsam az ügyet?



2022. nov. 21. 11:26
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés a nőgyógyász, aki megállapítja a terhességet. Ha jelzed neki hogy nem tudod / akarod vállalni, akkor ő adhat elérhetőséget a körzeti Családvédelmi Szolgálathoz, de neten te is megtalálod az elérhetőségeket.

Második lépésként felhívőd őket és időpontot kérsz konzultációra. Fontos hogy két konzultáción kell átesni, amik között el kell telnie legalább 3 napnak. Igen, ez arra van hogy tuti biztosra menjenek, nem gondolod meg magad. Ha lemegy a két konzultáció, akkor kapod a csekket, amit be kell fizetni, ezt ha jól tudom jelenleg olyan 41 ezer forint körüli összeg.

Ha ez megvan, akkor jelentkezhetsz a kórházban műtéti időpontra. Ehhez kell egy vércsoportazonosítás is, a műtét miatt. Ha a kórházban nem csinálják meg akkor ehhez kell keresni megfelelő intézményt, de azért a legtöbb kórházban elvégzik az azonosítást is.

A műtét maga nem fájdalmas, altatnak /kábítanak így nem érzel semmit. Előtte, mikor az uoltós uh vizsgálat után (ahol megállapítják hogy még mindig élő magzatról van szó) felhelyeznek tágító pálcákat, ún. lamináriákat, ez fájhat, görcsöket csinálhat. Ez arra van hogy kitágítsanak és az orvos jobban hozzáférjen majd a területhez. Ezek lassan tágítanak, kell nekik 3-4 óra. Te addig az osztályon vagy, fekszel sétálsz amit akarsz. A beavatkozás rutinműtét, 10-15 percig tart. Azt követően 2-3 órát megfigyelnek, a lelkiismeretesebb orvos be is jön megkérdezni hogy minden oké-e, majd kapod a zárót és mehetsz haza. Fontos hogy egyedül nem szívesen engedik el az embert a még ki nem ürült altató /kábító anyagok miatt, ezért jó ha van aki érted megy a kórházba.

Fizikai felépülési idő nem hosszú, ha minden rendben megy pár hétig vérzés, pecsételgetés és pici görcsök lehetnek. A lelki részét nem taglalnám, az egy másik dolog.

2022. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!