A teljes terhesgondozást magánúton csak magánklinikán
lehet megcsinálni?
Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy ha egy nőgyógyászhoz a magánrendelőjébe is járok el a terhesség alatt, akkor is ilyen vérvételekre meg egyéb vizsgálatokra, vagy majd a végén ctg-re stb. a sima kórházba kell bemászkálni, ugye? Tehát, ha én teljes mértékben ki akarom kerülni a kórházat, meg az "sztk rendelőt" akkor magánklinikára kell járnom, mert csak ott csinálnak meg mindent magánúton egy fedél alatt?
A szülésre már tudjuk, hogy magánba akarunk menni, most a többi érdekelne hogy van.
Ez orvosfüggő. Az én dokimnál pl. van genetikai ultrahangra és ctg-re is lehetőség, a vérvételeket meg a védőnővel intéztem (az egy cukorterhelés kivételével). (Védőnőhöz mindenképp menni kell amúgy is.)
Szóval ez teljesen azon múlik, hogy mennyire felszerelt a magánrendelő.
Viszont ha magánkórházban szülsz, akkor nem lenne célszerű ott keresni nőgyógyászt? Célszerű ugyanannál szülni, akihez terhesgondozásra is jársz, hiszen ő ismeri a helyzeted a legjobban...
2017. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezen gondolkodok én is, hogy akkor a pozitív után már itt helyben el sem megyek orvoshoz, ha úgy is a magánba kell járnom. Viszont ott ugye meg van, hogy a végén is megkötheted a szerződést, nem kötelező végig odajárni. Autópályán igaz csak 60 perc a magánkórház tőlünk, de ezért gondokodtam rajta, hogy most egy-egy vérvétel stb. miatt végig menjek Pestig, de a helyi sztk/kórház az nekem teljesen kiesik, régen jártam párszor, az utóbbi időben csak kísértem/látogattam hozzátartozóimat, hát én oda nem akarok menni semmi panasszal, max. ha a mentő visz, mert tényleg úgy állnak az emberhez... Én azért a bánásmódért nem fogok órákat üldögélni a váróban.. A kismama ismerőseim mind különböző orvosokhoz járnak, de mindegyiküknek kell ugyanúgy járni a kórházba is, mert mindenfélét ott csinálnak, szóval gondolom itt akkor nem valami felszereltek a magánorvosok.
2017. febr. 23. 16:15
3/12 anonim válasza:
Ez nem csak felszereltség kérdése, hanem "személyzeté" is.
Az én dokimnak hiába van hiper-szuper ultrahangja, nincs meg a genetikai ultrahanghoz a speciális szakképesítése, jogosultsága. Ezért ő leszerződött egy doktornővel, akinek ez megvan, ő végzi a magánrendelőben, külön időpontban a genetikai ultrahangot (amíg ez nem volt, addig a kórházba kellett járni emiatt).
A CTG-hez pedig kell egy szülésznő. A dokim ezt úgy oldja meg, már nagyon régóta, hogy az asszisztense-recepciósa szülésznő, aki el tudja végezni ezeket a vizsgálatokat, amiket utána a dokim kiértékel.
Szóval ez egy komplex szolgáltatás.
2017. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Terhességi kiskönyvedet a sztk-s védőnő pecsételi, ad pl. 91nap utáni adókedvezménytre igazolást, állami juttatási jogosultságokat magánkórház nem adhat ki. Kerdezd meg, hogy a magankorhazas leleteidet elfogadja-e az sztk-s vedono.
2017. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
# 4: Nekem a kiskönyvet soha, sehol nem nézték. Mindenről a dokim adott külön igazolást (magán).
2017. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 A kérdező kommentje:
4# ezzel nem téged akarlak bántani, szóval magadra ne vedd, mert nem te találod ezt ki, csak tájékoztatsz arról, hogy ilyen is van/lehet, de: hát azért bebäszna már, ha a védőnő kitalálná, hogy nem fogad el magánkórházas leletet. Mégis milyen alapon, mert az orvos, akkor nem orvos, ha nem az OEP fizet neki, hanem én? Azért ez már vicc kategória lenne.
2017. febr. 23. 18:40
7/12 anonim válasza:
4-es vagyok. nem sértődöm meg :) nem fogok én senkinél sem okosabb lenni... En csak azt tudom, hogy Pl. a GYED-et úgy kaptam meg, hogy legalább négyszer meg kellett jelennem az sztk védőnőnél, a tehességi kiskönyvben pedig pecséteket nyomott. Ő adta a szintén említett 91 tehességi nap után járó adókedvezmenyes papírt, vagy ha nem vagytok osszehazasodva, akkor ad az apasagi nyilatkozathoz papirt. A területi védőnő folyamatosan kérte tőlem a terhességi kiskonyvet, irta ki a saját kartonjára az eredményeket. Jartam en is magandokihoz, de azt nem erdekelte mi van a kiskonyvben. arra jó az, hogy ha er pl. valami baleset, akkor ott legyen minden adat egy helyen. Szulesnel az volt az elso, hogy elvették. magankorhaznal, ha van terhesgondozás, pl. cukorterhelés, toxoplazmára vervizsgalat, akkor oké, szerintem is elfogadhatja az sztk vedono.
2017. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
elirtam, nem a gyedet kaptam meg 4 pecsetre, hanem az anyasagi tamogatast.
2017. febr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
# 7: A különböző támogatások feltétele a terhesgondozáson való részvétel. Terhesgondozást végez a magánorvos is, aki rendszeresen elvégzi a vizsgálatokat. Ha ő ad egy A3 papírt, amin szerepel, hogy az előírt alkalommal megjelentem a terhesgondozásán, aláírja, lepecsételi, akkor onnantól senki nem firtatja, hogy mi máson voltam még ezen kívül, ez a papír önmagában is elég. Nálam legalábbis így volt.
2017. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 A kérdező kommentje:
Valamit tényleg variáltak a védőnővel, hogy most akkor kinek a pecsétje kell. Régebben tudom, hogy mindegy volt, csak terhesgondozás legyen, aztán volt valami, hogy majd mostmár a védőnőtől kell. Majd megnéztem a törvényt, az a biztos, még a "nekem így volt" se az már, mert ugye mindig minden változik... bár nekem nincs bajom így konkrétan a védőnővel, a többi állami ellátással van inkább.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!