Magán nőgyógyász mellett kell még járni az SZTK-ba sima szakrendelésre a kis könyves pecsétek miatt? -Debrecen-
Én is csak a támogatás miatt kérdezem. 2009ben még mindkét helyre mennem kellett, most húzós lenne megint megoldani.
Na de majd kiderül
Nem kell két helyre menni. Nőgyógyász tekintetében szabad orvosválasztás van. Magánban és TB rendszerben is ugyanolyan orvos, ugyanaz a végzettsége, képzettsége.
Kérd a pecsétet és a bejegyzést a kiskönyvbe minden alkalommal, amikor terhesgondozáson vagy, és azt el kell, hogy fogadják, hiszen egy szakmáját gyakorolni jogosult orvos terhesgondozásban részesített.
Én a terhességem alatt egyszer sem voltam sztk-ban nőgyógyásznál. Viszont mindenki, aki részt vett a terhesgondozásban, bejegyzett, pecsételt. Mikor az orvosnál voltam, akkor ő, amikor a védőnőnél, akkor ő, amikor a háziorvosnál, akkor ő.
Szia!
Én debreceni vagyok és most járok terhesgondozásra. Járok az OTI-ba, mert ott van a körzeti nőgyógyász, illetve a védőnői tanácsadás. Minden körzetnek máskor van. Kapsz időpontot, első a labor (vizelet mindig, vérvétel, amikor kell), utána a védőnő megméri a súlyodat, vérnyomásodat, beírja a kiskönyvbe, ha voltál vizsgálaton és beviszi a dokihoz a kiskönyvedet. Miután a doki behív megnézi a szívhangot, váltasz vele pár szót, ad szórólapokat, nekem mást nem csinált, mert van magánorvosom. Illetve még ő adja a beutalót az elején a belgyógyászatra, vérvételekre, nekem a diabetológiára. Ezen kívül minden mást a magándoki csinál, de ő elmondta, hogy nem tud nekem beutalókat adni, mert azt a körzetes intézi, illetve a kiskönyvembe sem írt még egyszer sem, holott mindig megnézi, illetve, amikor a Klinikára megyek hozzá, akkor ott is egyből azt kérik el, ugyhogy tuti, hogy kell a kiskönyv. A magándokinak mindig adok pénzt, az OTI-ba még egyszer sem adtam, nem is fogok, már az elején tisztáztuk, hogy van fogadott orvosom. Tavaly szült két ismerősöm, ők is ezt csinálták végig, ugyhogy én ezt tudom neked mondani a jelenlegi debreceni helyzetről :)Egyébként most nyáron ugy tudom, hogy változott a rendszer, de erről nem tudok sokat, a védőnőm sem tudott még pontosabbat mondani, mert a gyakorlatban még nem alakult ki. Szerintem hülyeség 2 felé járni, de ez van. Ja és az igazolást a Terhességi gyermekágyi segélyhez, szülés utáni pénzhez, adókedvezményhez a körzetes adja ki. Könnyű terhességet neked :)
kedves utolsó
ki a magánorvosod? az enyém is a klinikán van. hülyeségnek tartom h 2 fele kell menni főleg munka és másik gyerek mellett de persze megoldom
Szia, 13-as vagyok.
Változatlanul úgy vélem, hogy a kiskönyvbe való bejegyzés miatt nem kell két helyre menni.
Itt az aktuális szabályozás a várandósgondozásról (a közlöny 4937. oldalától):
Ebben szülész-nőgyógyász szakorvost említ, nem tesz megkülönböztetést a tekintetben, hogy az magán, vagy OEP szerződött praxist vezet-e.
(Viszont egyelőre laborra és más OEP-finanszírozott vizsgálatokra csak OEP-szerződött orvos adhat beutalót, szóval ha a magánorvosod nincs egyidejűleg kórházban vagy más állami eü. intézményben alkalmazva, e miatt mégiscsak el kell zarándokolni a kerületihez - bár sok helyen ezt a védőnőn keresztül megoldják. De a kiskönyvbe való bejegyzéshez NEM kell a körzetibe menni.)
Itt konkrétan le is van írva (az oldalt kissé legörgetve a "Terhesgondozás jogi szabályozása" rész alatt találod):
Az Államkincstár tájékoztatója:
E szerint a támogatásért 4 alkalommal részt kell venni a terhesgondozáson, ennél részletesebben nem szabályozza.
És végül itt nagyon szépen, érthetően leírják:
Nyugalmas, szép babavárást :).
Csupán az a gond a fenti hivatkozásokkal kapcsolatban, hogy az emlegetett új terhesgondozási kiskönyv még nem készült el, legalábbis július elején, nálunk a védőnőknek még fogalmuk sem volt arról, hogy hogy fog kinézni, feltételezem, hogy azóta sem sokat változott a helyzet (a nyár uborkaszezon :-)). Az én terhesgondozásom éppen július elején kezdődött, a védőnőm azt mondta, mivel semmi információjuk nincs az új terhesgondozásról (azt leszámítva, hogy nem lesz kötelező az AFP...), a régi rendszer szerint fog történni a terhesgondozás. Ahogy "figyelem" a folyamatot az az érzésem, hogy az sztk-s és magándokik is a régi rendszer szerint dolgoznak: nekem senki sem csinált "kockázat besorolást", a magándokim elküld az sztk-ba a kötelező UH-kra....Szerintem 1,5-2 év, mire ez az új rendszer kiforrja magát és "a várandósok gondozási kiskönyvébe eleve be lesz fűzve egy az időszakos vizsgálatokhoz szükséges beutaló, így a gondozásért felelős személy egyszerűen kitépi a kiskönyvből a beutalót, így vége lesz a mai áldatlan állapotoknak." Ez egyelőre csak egy szép álom :)
. A kérdező által feltett kérdésben (OKOSAN!) szerepel az adott város, ugyanis egymástól 30-50 km-re található városokban is homlokegyenest eltérő szokások uralkodnak, az egyik kórházban/városban minden elfogadott, mindenen könnyedén túlteszik magukat az orvosok, védőnők, míg egy másik, hozzá közeli városban, kórházban óriási cirkuszt csinálnak akárcsak egy apró, jelentéktelen beutaló aláírásából ....KÁOSZ.
Node röviden: Székesfehérváron (Tőlem :D) megkövetelik azt, hogy a kötelező UH-kat sztk-s rendelésen csináltassam meg....
Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, de második gyermekemet várom és bár még a félidőn sem vagyok túl, de már most elegem van ebből a "majd a védőnő...", "majd a szülész-nőgyógyász", "majd a "háziorvos" jellegű egymásra mutogatásból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!