27 évesen kombinált teszt kell-e?
Meg mondom őszintén, hogy is mondjam, nekem az elvekkel vannak problémáim. Minden kötelező vizsgálatra elmegyek, amit a TB - állam - jogszabályok előírnak.
Amikor kint volt nálam a védőnő 7 hetesen, szinte ez volt az első dolog, amit mondott, hogy kombinált tesztre kérjek csekket, s hogy csináltassam meg, be is írta szorgalmasan a kis-könyvembe a köv.vizsgálatokhoz.
Kértem is csekket.
Mondjam azt, hogy meglepődtem az árán?! De nem is azon, hanem egy Kft.-nek megy ez a pénz.
Lehet én érzem rosszul, és én vagyok túl felelőtlen, de az összes orvoshoz, akihez járok, az magán. Nem sajnálom azt a pénzt, amit ott hagyok alkalmanként, mert meg van a miértje, és legalább olyan ellátást kapok, amit elvárok. Inkább elmegyek abból a pénzből a dokimhoz, mint egy ilyen esélylatolgatásos tesztre kiadjak x Ft-ot.
Ezzel a "kft-s" "felkapott" "ajánlott de kötelező" "pénzlehúzósszagú" dologtól a plafonon vagyok. ( És igen tudom, a babám a lényeg, és fontos is nekem nagyon, de akkor is...)
Nem igazán értem, hogy ha ez olyan extra fontos és elengedhetetlen, akkor miért nem teszi kötelezővé a TB? S ha TB nem tartja kötelezőnek, akkor minek csináltassam meg 27 évesen saját kontóra?
Lehet megszóltok, de kicsit úgy érzem, hogy ez az egész terhesség/várandósság túl lett misztifikálva...
Szóval, vélemények?
Én 30 éves múltam. A magándokim a 12. heti ultrahang után azt mondta, amikor rákérdeztem, hogy megcsináltassam e, hogy teljesen felesleges mert olyan jó eredményei voltak a babámnak. Ő csak pénzkidobádnak ítélte meg az esetemben. (Az sztk-ban amúgy elég erőszakosan tukmálták.)
Végül nem csináltattam meg és azóta is minden eredményem/a babámé kitűnő. Ha kétségeket hagyott volna maga után a 12. heti genetikai ultrahang akkor viszont valószínű, hogy megcsináltattam volna.
ugyanígy vagyok, csak 22 évesen... a párom szerint jó UH eredmények mellett felesleges. A nyitott gerinc jobban aggaszt, ami miatt valószínűleg elmegyünk egy 4D ultrahangra, de az kevesebb mint fele annyiba kerül és tényleg alaposan megnézik a babukát.
Én is pont erre gondoltam tegnap, hogy ha annyira lényeges akkor miért nem tb támogatott.
első babaával elmentem. azt sem tudtam mi ez,csak a dokink ajánlotta,hát ámen,elmentünk. közben,amíg az eredményt vártam,nézegettem erről cikkeket,dok.filmeket. ráakadtam Ceizel műsorára,aki azt mondja,h. igaz az,miszerint a 35 év felettieknél nagyobb a kockázat pl. a down szindrómára,de a mai időkben sokkal több huszonéves nő szül downos babát, éppen azért,mert a 35 év felettieket mind, vagy jórészt mind kiszűrik, mert ugye nekik kötelező, míg a huszonévesek nem mennek erl szűrésre és bár a százalékos arány a down-ra kevesebb,mint az idősebbeknél,számszerűleg mégis több huszonéves szül beteg babát.
így nagyon büszke voltam magamra,h. elmentem.
aztán megjött az eredmény postai úton,amitől eldobtam az agyam. nem tudom pontosan idézni,de leírja,h. az esély beteg babára csak mittomén hány százalék (tehát nem tudják pontosan megmondani,h. beteg lesz-e vagy sem!),illetve,h. ők felelősséget nem vállalnak a papiron szereplő eredmény miatt,ha mégis beteg lenne a baba. meg még egyéb cifrát is olvastam,de már nem emlékszem pontosan, lassan 2 éve volt.
így most a 2. babánál nem is csináltattam meg. néha előjön a bűntudatom miatta, de próbálom elhessegetni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!