Kezdő vagyok, első babánkat várjuk. A legfőbb kérdésem az lenne, hogy miért a lakóhelyhez legközelebb eső védőnőhöz kell menni?
Szabadon nem választhatok? Igazából orvost szeretnék váltani. Az újat Miskolcon (30 km-re) néztem ki és ő nála van terhesgondozás is.
Hogy működnek ezek a dolgok?
A választ előre is köszönöm!
2013. nov. 13. 20:39
1/7 anonim válasza:
Ez teljesen más :)
Védonot nem választhatsz, orvost igen. A terhesgondozas mindkettőt jelenti (kötelezően mindkettőt)
2013. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Úgy van, ahogy az első írja.
A területileg illetékes védőnőhöz kell járnod, nem választhatsz másikat.
Orvost szabadon választhatsz.
2013. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Na a hülye telefon elküldte előbb, mint ahogy akartam :)
Szóval a dokinal a terhesgondozas az ultrahang es a vizsgálatok, stb.
A vedononel is szabályos időközönként meg kell jelenni, o mer súlyt, vérnyomást, vizeletet ellenőriz. A kiskonyvem is tőle kapod, es öt nem választhatok, adott, akihez területileg tartozol. Nekem o írta a beutalóimat is a vervetelekhez. Es majd a babahoz is o megy ki, ha megszületik
2013. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Orvos választhatsz akit csak szeretnél, a területi védőnőhöz pedig muszáj párszor elmenni. (ha nem mész azt akkor hivatalosan le kell mondani, akkor meg kérdezik miért nem mész stb. stb. szóval sok a baj vele) A területi védőnőhöz 4-8 hetente kell menni, de általában elég rugalmasak így ha azt mondod dolgozol vagy nem érsz rá akkor nem fog lasszóval berendelni. Terhesség alatt 3-4 alkalommal meglátogatod beszélsz vele 10 percet és enni. Ez a munkájuk, felelősek érted még akkor is ha te máshova is jársz. a kiskönyvedbe be írhat a területi és az orvos/ orvos védőnője is. Nem hiszem egyébként, hogy az orvos védőnője kimenne hozzátok lakásnézőbe, vagy hogy szülés után kimenne a babát meglátogatni, teendőket elmondani, fürdetést megmutatni stb. Ezért jól fog még jönni a területi védőnő is. Terhes gondozásnak alapvetően két része van 1. orvos : elvégzi a vizsgálatokat, a testi dolgokat ő csinálja. 2. védőnő : "buta kérdésekkel" tudsz hozzá fordulni, segít a baba kelengye összeállításában, leletek értelmezésében, és bármit megtudsz tőle kérdezni, valamint ha a baba megszületett akkor ő fog neked segíteni, az orvos védőnőjével ez a kapcsolat szülés után megszűnik és nem lesz aki megcsinálja a státusz vizsgálatot, aki segítsen mikor kell gyerekorvoshoz vinni a gyereket stb. Igazából a védőnő inkább a terhesség után fontos.
2013. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Most már értem.
Még egy kérdésem lenne, ha ideiglenes lakcímem van, akkor oda is mehetek vagy még ebbe az esetben is elsőbbrendű az állandó lakcím, tehát így is csak az állandó lakcímemhez legközelebbi (vagy helyi) védőnőhöz kell mennem?
2013. nov. 14. 07:14
6/7 anonim válasza:
Nem, en is ahhoz a vedonohoz járok, akihez az ideiglenes lakcímem tartozik. Azt nézik, ahol ténylegesen éltek.
2013. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Területileg illetékes védőnőhöz kell járnod. Orvost választhatsz. Ha magándokihoz jársz, akkor ő végzi a terhesgondozást, ha SZTK-s rendelést választasz, akkor ott lesz a terhesgondozás.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!