Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Pozitív teszt. Hogyan tovább?

Pozitív teszt. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk babát, de mivel első fogalmam sincs hogy mi hogy megy vagy mennyibe kerül. Mit kell tennem a továbbiakban? ha másik kórházban szeretnék szülni, nem ott ahová tartozom, akkor eleve oda kell orvoshoz járnom is? fogadnak ott egyáltalán? Orvost fogadjak, vagy szülésznőt? ennek mi a menete? és milyen árak vannak? sajnos nem vagyunk annyira elengedve anyagilag, hogy 80-100 ezret csak úgy "kidobjunk", mikor a doki amúgy is kap fizetést, de ez a saját megnyugtatásom, hogy tudom hogy akármikor hívom hogy elfolyt a magzatvíz, jön... nagyon sok rosszat hallok az ügyeletes szülészorvosokról, lehet hogy pont kifognék egy lelkiismereteset, de nem kockáztatnék.


Bocsi hogy ilyen hosszú lett, de mint írtam első baba.:)


2013. júl. 22. 17:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hogy a pozitív teszt után, még nőgyógyászhoz kell mennem, hogy megerősítse a terhességet, vagy már egyből a terhesgondozásra, és ott is meg tudnak vizsgálni?
2013. júl. 22. 17:41
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni nő gyogyászhoz aki megállapítja a terhességet. Ez ráér a teszt után egy két héttel is. Utána a védőnőhöz kell menni aki kiadja a kis könyvet. Azután jönnek a vizsgálatok. Vérvétel ellenanyag szürés, toxoplazma (fizetős nem kötelező de ajánlott) uh. Ezek mint benne lesznek a kiskönyvbe. Az hogy lesz a orvosod vagy sem az a te dolgod. Van akinek nincs és mégis remek ellátást kap, és van akinek van de az orvosa elmegy nyaralni mikor szül. Szóval ez se sokat jelent. Sok boldogságot és boldog baba várást.
2013. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem a körzeti kórházba járok, simán megoldható. Első lépés, hogy 6. hetesen elmész dokihoz, ő ad egy papírt, hogy élő embrió van a méhedben (előtte még nincs szívhangja fölösleges dokihoz menni) Ezt az alap vizsgálatot megcsináltathatod a körzeti orvosnál is (már mint ahova tartózol annál a nőgyógyásznál). A védőnőt 12 hétig kell felkeresni. Védőnőt nem választhatsz, ahhoz kell menni akihez tartozol. Ahol a körzeti gyerek rendelő van őket felhívod elmondják a védőnőd elérhetőségét. A védőnővel megbeszéltek egy időpontot mikor mész hozz. Ő adja majd a kiskönyvet, és kitöltötök egy rakás papírt, vérnyomást és súlyt mér. (első találka kb. 1 óra, utána csak 10-15 perceket kell nála tölteni 4-6 hetente. Én egy orvoshoz járok már kezdetektől, abba a kórházba ahova tartozok. Szerintem érdemes egy dokihoz járni, és utána őt felfogadni ha nem a körzeti kórházba akarsz szülni. Az én dokim rendes, 4-6 hetente uh 8000Ft de vérvétel stb. a kórházban van ingyen. Igazából az a tapasztalatom ha emberi ellátást akarsz és esetleg még uh képet is a gyerekről akkor sehol sincs semmi ingyen. (Mi úgy kezdtük, hogy ingyen ellátást akartunk, de végül beláttuk ha nem fizetsz akkor még kettőt beléd is rúgni.) Szülésznőm nekem nincs, nem is ismerek egyet sem a kórházból, valaki csak lesz ügyeletben. De ha van akit ajánlanak és megtudjátok fizetni (20.000-50.000Ft) akkor érdemes szülésznőt is fogadni, mert ő van veled ott a szülésnél a doki csak 10-30 percenként megnéz. Dokik olyan 8000-10000Ft ért csinálnak egy egy vizsgálatot, a szülést pedig ennek a 10% tehát 80.000Ft és 100.000Ft között vállanak, vagy nem mondanak összeget (fiatalabbak) és nem mond pontos összeget a szülésért adsz amennyit adsz. (de akkor is ajánlott a magánrendelésre járni)

Vizsgálatok:

6 hetesen: nőgyógyász

6-12 hetesen :védőnő

8-12 hetesen: vér és vizelet vizsgálat

12 hetesen :genetikai vizsgálat +(integrált teszt ha kéred kb. 9000ft erősen ajánlott--> Down kór szűrés)

16 hetesen : AFP (szeptembertől ha jól tudom megszüntetik, mert teljesen elavult vizsgálat) vérvétel és vizelet vizsgálat

18-20 hetesen: újabb genetikai uh

Ettől kezdve 4 hetente uh és vér+vizelet vizsgálat , valamint védőnőt fel keresni 4-6 hetente.

Folsavat már most szedj! Ha görcsöl a pocakod vagy fájdogál lehet magnéziumot szedni.

2013. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és 26 hetesen : terheléses vércukor mérés (terhességi cukorbetegség kiszűrése)
2013. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

huuu köszönöm szépen a válaszokat :)

úgy látom lesz dolgom, nem fogok unatkozni :)))

2013. júl. 22. 19:06
 6/9 anonim ***** válasza:
2 vagyok: rosszul írtam nem oda járok ahova tartozok! Ha nem egy dokihoz járok már kezdetektől oda ahol szülni akarok, de nem oda tartozok. (ahova tartozok az egy putri)
2013. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

leírom én is:)

teszt után a 6-7. héten érdemes orvoshoz menni, akkor már szépen lát mindent, de addig is pihenés, minimális stressz:)

én magánorvoshoz járok, ő a SOTE I.-en dolgozik egyébként, így oda kell mennem szülni, illetve ha bármi van. oda mész, ahova szeretnél, de anyagilag kalkuláld bele, lehet, hogy "kelleni" fog magánorvos (is). pl. én is nem magánhoz készültem, de egy kis barnázás miatt először őt tudtam elérni, kiderült aztán, hogy két baba, akkor meg már inkább maradtam, engem megnyugtatott amit addig nála "láttam".

egyébként 5000 a vizsgálat nála, 8000 az UH, egy UH-os alkalom így 13.000, de ebből kötelező csak pár van (4 v 5?)

szülésznőt ráérsz eldönteni, ők átlag 30.000-be kerülnek kb., a nagyon durva max. amit olvastam eddig, 70.000 volt, de az már extrém magas.

egy szülés egyébként magánnál állítólag a vizsgálati díj 10-szerese, ennyit szoktak adni.

ha megállapította a terhességet, vérvételre küld majd, ide beutalót háziorvos vagy védőnő ad, tehát a védőnőt is fel kell keresned az elején. ezek persze nem kerülnek külön pénzbe.

12. héten van genetikai UH, el lehet menni kombinált tesztre is, sok helyen csinálják, 10-30.000 HUF között mozog az ára, egyszer kell elmenni, vért vesznek, UH-ot csinálnak és a két adatból kijön, mekkora a Down kór kockázata.

aztán van az AFP vérvétel, szintén szűrővizsgálat, majd utána a 18. hét körül egy genetikai UH ismét.

egyéb költségeket érdemes belevenni, ha az anyagiakat nézed, nekem pl. el kellett mennem egy endokrinológushoz, mert a TSH értékem kicsit magas volt. bármi közbejöhet :)

a 18. hét után azt hiszem csak a 30-32. heti UH van, számolhatsz esetleg közte egy 4D-vel, nagyon jó élmény! kuponnal, akcióval el lehet menni 6-7000 forintért is már, jó helyekre.

babacuccokról nem írok, de alapvetően a kismamának kevesebb dolog kell, 1-2 ruha, nadrág biztosan, krémek, vitaminok, esetleg gyógyszerek.

2013. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, igen, a cukor nálam is lemaradt:) szóval az is van, 24-26. héten kb., beutalós dolog, nem kell külön fizetni érte.
2013. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)Ment mindenkinek a zöld kezecske :))
2013. júl. 22. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!