Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnőnél a lakcímkártyán...

A védőnőnél a lakcímkártyán szereplő tartózkodási cím számít, vagy a tényleges életvitel szerinti?

Figyelt kérdés

máj. 29. 15:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőhöz ahhoz kell menni ahova konkrétan haza fogod vinni a babát. Kórházban abban szülhetsz, ahova a lakcímkártyád szól (lehet állandó és tartózkodási is). A baba első lakcíme a te állandó lakcímed lesz, az összes iratát oda fogják küldeni, ha van ott a település által osztogatott babacsomag/pénz azt is onnan igényelheted.


A gyerek körzete háziorvosa az állandó lakcím szerinti körzete háziorvos ha más nem fogadja be.


A 3 független egymástól és jelenthet 3 különböző helyszínt.

máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

Most hiába pontoztok le. Amikor én terhes voltam még a szüleim címe volt a lakcímkártyámon, de a párommal mentünk albérletbe másik településre. Az ottani védőnő nem fogadott, mert a lakcímem nem oda szólt. Az itteninek meg hiába magyaráztam, hogy nem ide fogom hozni a babát világosan megmondta, hogy a lakcímem ide szól azaz hozzá kell járnom és ő bizony ide fog családlátogatásra jönni. Nem akartam átjelentkezni az albérletbe, mert ahol anyukám él településen ott vettünk házat és azt csinálgattuk. Feleslegesnek tartottam az átjelentgetéseket, de nem tudtam elkerülni. Nálunk ez így működik.

1# voltam

máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

#12 Csak megpróbáltam rá enni hogy rendezd a lakáshelyzeted. Mindenkinél az az első kérdése bejelentkezésnél a védőnőnek hogy itt élsz-e életvitel szerűen.

Ugyanolyan mint a népszámlálás, ott se arra voltak kíváncsiak hova szól a lalcímkártya, hanem arra hogy lakik valójában az ember.

máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Leírtam világosan nálam hogy volt. Nem fogom elmagyarázni, 100x. Nekem kérték a lakcímkártyát nem volt kérdés, hogy ott élek-e és pont, a másik védőnő meg nem fogadott, mert nem oda voltam bejelentkezve. A lakáshelyzetem 3 éve rendezve van, saját házunkban élünk már.
máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő vagyok, az számít ahol jelenleg alszol. (igen van olyan hogy a babát már egy második, harmadik címre viszik haza). A várandós gondozást pedig ahhoz a körzethez tartozó védőnő végzi, ahol a jelentkezés pillanatában alszol. Ha költöztök, akkor ő is átad a másik védőnőnek.
máj. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az szamit, ahol laksz. Teljesen mindegy, mi van a lakcimkartyadon.
máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit a #12-#14 ír, az a kivétel, fura, hogy náluk így csinálják. Az életvitel szerintit szokták figyelembe venni.
máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
máj. 29. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!