Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnőnél a lakcímkártyán...

A védőnőnél a lakcímkártyán szereplő tartózkodási cím számít, vagy a tényleges életvitel szerinti?

Figyelt kérdés

máj. 29. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Az ami a lakcímkártyán van. Legalább is nálunk úgy van. Mi is másik helyre költöztünk terhességem alatt, de oda kellett visszajárnom amég nem jelentkeztem át.
máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Ugye azt kellene bejelenteni, ami a tényleges, és akkor nincs különbség.
máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Terhesgondozás, és szülés miatt lenne szükség a tartózkodásira. Az állandón lakunk életvitelszerűen.
máj. 29. 15:45
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha a terhesség alatt jelentkezel át, akkor a tartozkodási számít, mivel benne van a nevében, hogy tartozkodási.
máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

2016-ban szintén terhesség alatt jelentkeztem át (igaz, teljesen más volt a felállás, mint most), akkor a valós tartózkodási helyem alapján kellett menni, nem a lakcímkártyán szereplő tartózkodási szerint.

(Bár hozzáteszem, a kettő egy kerületben volt.)


De ezek szerint akkor ez is változott.

máj. 29. 16:06
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Sehova nincs beírva, ahol élek, tehát nem is tartózkodási cím hivatalosan. De az életvitel szerinti lakcím számít, nem ami a lakcímkártyán van, ezt kiemelte a védőnő.
máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Csak az életvitel szerinti érdekelte , vagyis ahogy ő mondta, "ahova hazaviszitek majd a gyereket".
máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Az számít, hol élsz. Nekem 180 km-rel arrébb volt a lakcímem, a kutyát nem érdekelte, nem ott laktam, nem ott éltem, folyamatban volt a rendezése.
máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazából nekem pont a védőnő mondta, hogy a kártyán szereplő t.h. ne változzon (nincs egyelőre külön), de én sem így emlékszem, másoktól sem így hallottam, és elég nagy érvágás lenne, ha emiatt lennék a területi kórházhoz kötve :S
máj. 29. 16:56
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A kórháznál valóban számít a lakcímkártya. A védőnőnél nem számít.
máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!