Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Férfinél jelentkező pajzsmirig...

Férfinél jelentkező pajzsmirigy probléma mennyire hat ki a nemzőképességére?

Figyelt kérdés

Ismerős pár kapcsán merült fel bennem a kérdés, ugyanis egy ideje szeretnének már babát, de eddig nem jártak eredménnyel. A feleség túl van az alapvizsgálatokon (vérvételek, UH-k, petevezeték átjárhatósági vizsgálat), a férfinél pedig (hosszas rábeszélés után) egy sztk-s spermavizsgálatot végeztek, ahol nem találtak problémát és ezzel ő le is tudta az ő részét, szerinte nála minden tökéletes.

1-2 hónapja azonban a férjnél egyéb panaszai miatt pajzsmirigy-alulműködést diagnosztizáltak, mostanra pedig elkezdték a kezelését, de mintha nem venné túl komolyan.

Azt feltételezném, hogy jelen esetben - mivel a pajzsmirigy hormontermelő mirigy - nem elhanyagolható a probléma és talán ez is gátolhatja a várva várt baba érkezését.

Csupán kíváncsi vagyok, van-e tapasztalatotok a témával kapcsolatban.


2016. szept. 6. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nőknél gond a pajzsmirigy probléma mint ahogyan a vér probélma is. Pl ha egy férfi rh 0 negativ semmi köze ahhoz hogy a nő teherbeessen, de ha a nő rh 0 megativ és az első terhesség után nem kap anti dt akkor ellenanyagot termel a szervezete. Szerintem ez vonatkozik a pajzsmirigyre is mert a férfinak az életképes gyors sperma számit igazán. Szóval szerintem nem függvénye az ő pajzsmirigy problémája.
2016. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez itt leirja. Hogyha a nő vagy csökken a pajzsmirigy termelés az a spermavizsgálaton látszódna mert kevesebb illetve lassab spermák lennenének

2016. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem befolyásolja.

Apukámnak túlműködése és alulműködése is volt és 4 gyereke született.

2016. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azért van köze hozzá. 14 hónap alatt nem jött össze a második gyerekünk. Egy vérvétel alkalmával derült ki, hogy a férjemnek brutálisan túlműködik a pajzsmirigye. Azonnal elkezdték a gyógyszeres kezelést. Abban a hónapban összejött a baba, amikor normalizálódott a TSH értéke.
2016. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egyszerű a válasz:

összefügg, ezért is és egyébként is komolyan kell venni a kezelését.

A spermaképen viszont megmutatkozik, ha valamilyen kihatással volna az ő esetében.

2016. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!