Hogyan zajlik a kontrasztanyagos átjárhatósági vizsgálat? Tapasztalatok?
Ha jól tudom, és javítsatok ki, ha tévedek, ahhoz nem kell befeküdni a kórházba, és nem is altatnak. Azzal kapcsolatban már ellentmondásba ütköztem pár cikket elolvasva, mi is történik ott.
Egy oldalon az állt, csak a laparoszkópos a jó, mert akkor tudják mindjárt orvosolni is az elzáródást (+ cisztákat), míg a kontrasztanyagosnál csak megállapítják, hogy van. Ugyanakkor itt gyik-en találtam több kérdést is, ahol azt írták ezen átesett nők, hogy az elzáródást javították is, mert írták: akkor fáj, ha van kisebb elzáródás, és utána kitisztultak. Vagy csak az enyhébb elzáródást tudja javítani a kontrasztos átjárhatósági?
Pontosan miként zajlik maga a dolog? Tehát hány órás maga a beavatkozás, mik az előkészületei, meddig tart, hogyan zajlik, és utána meddig kell bent maradni? A ciklus bármelyik szakaszában elvégzik?
Ha kórházban végzik, tb-re, akkor van-e költsége? Bármelyik sima nőgyógyász elvégzi, vagy specialistához küldenek? Bocsi a sok kérdésért!
Köszönöm a válaszokat!
Tehát akkor végül is a kontrasztanyagos megoldással is lehet valami nyomással kinyitni, ha esetleg össze van záródva, bár gondolom, laparoszkóppal talán a jobban elzáródottat is jobban lehet.
Tehát újra össze is tud záródni? :/ Van valami oka ennek? Mert engem egy méhszáj gyulladás kapcsán riogattak (nem orvosok, hanem hasonló problémát átélő nők), hogy lehet van már elzáródásom. Ha pl. azt kikezelik, aztán kinyitják, mégis csak úgy magától újra elzáródhat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!