Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hol vannak államilag finanszír...

Hol vannak államilag finanszírozott meddőségi központok ? Aki volt mi a menete ? Segített e? Mennyi idő volt ?

Figyelt kérdés
ma 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Győr, Tapolca, Kaposvár, Pécs, Szeged, Debrecen és Budapesten több is.


Telefonálni kell és adnak időpontot, intézmenyenként eltérő, hogy mikorra. Talám Debrecenről, és Szegedről hallottam, hogy nagyon lassú, meg Pesten a SOTE ARC és a Forgách is lassú. (fél év az első konzultáció)

Tapolca, Kaposvár gyors. (Nem azért gyors, mert rosszabb, hanem több orvos van és nyilván kevesebb a páciens, mint Pesten)


Tapolcán telefonáltam, egy hónap múlva kaptunk időpontot, rá egy hónappal kezdték is volna a lombikot, de lett egy spontán kémiai terhességem. Utána csak fél évvel később mentem vissza, a lombik nem sikerült, volt egy endometriózis műtétem utána pedig még a következő beültetés előtt spontán terhes lettem. Segíteni igazából az segített hogy megállapították a problémákat, azok kezelve lettek és így terhes lettem.

ma 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, telefonálj oda, amelyik szimpatikus/közel van hozzád, és kapsz első konzultációs időpontot. Nem kell beutaló.


Szerencse kérdése is, mikor jutsz be az első konzultációra, de számolj 2-4 hónappal, hogy ne érjen meglepetés.


Meddőségi kezelés ingyenes, TB támogatott. Kivéve néhány speckó DNS vizsgálat, ha az intézmény kiszervezi, nekem 45ezer volt, férjemnek 45+27ezer. Ez gondolom intézményfüggő. Meg a kezelés esetén a gyógyszereket, tüszőrepesztőt stb, erről pont nemrég került ki kérdés, érdemes ott elolvasni a hasznos válaszokat.


Menete:

Az első konzultáció általában maximum 1 óra, beszélgetés. Vinned kell minden leletet, a férjednek is. A házassági anyakönyvi kivonatot nekünk már itt kérték, de úgy hallottam másik intézmény kicsit később kéri.


Ha az első konzultációkor épp nincs menstruációd, akkor hüvelyi ultrahang + kenetet vesznek, de kb. ennyi, kapsz későbbre időpontot vérvételekre. Ha éppen van menstruációd, akkor mehet az első vérvétel, intézményfüggő.


A feleségnek vérvétel: legalább 2 különböző időpontban, menstruáció 3-5. napja között, majd a ciklus vége felé, megmondják majd, mikor, de ovuláció után kb. 7-8 nappal. Ez 2 külön időpont, reggeli órákban.


A vérvételeken nézni fognak hormonokat, például ösztrogén, progeszteron, illetve pajzsmirigy értékek, D vitamin stb. Meg immunológia vérképet, véralvadást stb. A hüvelyi ultrahanggal a szerkezetet, vesznek le kenetet tenyésztésre stb.


Általában kérnek mammográfia és emlő ultrahang vizsgálatot is, protokoll, azt nem tudom, mindenhol kötelező-e, nekem volt. Erre sajnos sokat kell várni állami egészségügyben, 2-3 hónap múlvára adnak időpontot.


Később szoktak a nőnek kérni átjárhatóságit (kivéve, ha rögtön lombik, az eredmények miatt). Azt intézheted magánban is, kb. 70ezerbe kerül, ultrahangos Hycosy vizsgálat a neve. Vagy a meddőségiben TB alapon röntgenes fajta átjárhatóságit kérsz, az ingyenes.

Egyébként menstruáció letelte után kell pár nappal, de még ovuláció előtt, tehát konkrétan meg van mondva, ciklus hányadik napján lehet menni, 7-11 ciklusnap körül, eléggé be van határolva, de majd mondják, ha neked is kelleni fog átjárhatósági.


Párodnak, férjednek vérvétel és spremium minta adás (DNS fragmentáció, tenyésztés, mennyiség, mozgékonyság stb.), andrológiai konzultáció (herevizsgálat stb.).



Kb. harmad az esélye, hogy a férfinél van a gond. Harmad, hogy a nőnél. Harmad, hogy mindkettőtöknek.



Az eredményekkel lesz egy konzultációs időpont, maximum 1 óra hossz. Ott mindent átnéz az orvos, vérvételek, kenet stb. Ott megbeszélitek a továbbiakat. Például időzített együttlét ovulációkor, vagy inszemináció, vagy ha indokolt, rögtön lombik. Ha olyan gondot találnak, amit kezelni kell, például hormonális, akkor azzal kezdik, azt helyre kell tenni, elküldenek endokrinológushoz stb, hónapokig eltarthat. Csak azután jöhet a további lépés.


Ha rögtön kezdődhet a kezelés, akkor további időpontok, mindent mondani fognak. Például inszemináció. Valakinek rögtön lombik. Tovább nem sorolom, mindenki egyéni.


Kitartást kívánok, tudom, hogy milyen rászánni magad, elmenni a meddőségibe, sok vizsgálat, vérvétel... Mielőbbi sikert kívánok!

ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. A Budai Meddosegibe mentunk :).

Felhivtuk oket adtak elso konzultaciora idopontot ami 2 honap volt. Addigra kellett kerni egy beutalot a haziorvostol vagy nogyogyasztol. Mi haziorvostol kertunk es mind a ketto felnek kell. Ami meg szukseges az a hazassagi anyakonyvi kivonat mert ennek a kettonek a felmutatasaval lesz ingyenes a kezeles.


A 2 honao alatt ferjemnek megcsinatattunk 1 minta vetelt, volt uktrahangon es vizsgalaton. Mindent rendben talaltak. A meddosegi kivizsgalashoz 2 alkalommal kell megnezni a spermiumokat abbol egyszer a klinikan.


Az elso konzultacion nem volt vizsgalat, adatfelvetel es beszelgetes majd a vegen kiadtak az osszes beutalot. Vegul mi minden mas vizsgalatot ott csinaltattunk.


A vizsgalatok utan alacsony D vitamin szint miatt D vitamint szedtem majd mivel problemat nem talaltak neki is fogtunk az inszemnek. Inszem elott par nappal fogant meg a fiam :).


2023 oktoberbe kertem idopontot

2023 december 4 elso konzultacio

Az unnepek miatt 2024 januarba kezdtuk el a vizsgalatot. Az inszemes ciklusom 2024 februar 28 kezdodott

2024 marcius 23 an pozitivat teszteltem :).

ma 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!