Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki lehet mestersegesen megterm...

Ki lehet mestersegesen megtermékenyített?

Figyelt kérdés

A férjemmel 2,5 éve próbálkozunk a babagyártással, de eddig semmi nem történt. Ehhez hozzátartozik az is hogy az elején gyakoriak voltak az együttlétek de egy héten kétszer biztos volt. De a sok csalódás után inkább egyre ritkult havi 1-3 alkalomra, de olyan is előfordul, hogy 1-2 hónapig nem próbálkozunk.

Ha így elmegyünk orvoshoz, hogy nem sikerül, elküldene a fenébe, hogy próbálkozzunk gyakrabban?

A férjemnek 2 éve volt heredaganat miatt műtét, ahol a jobb oldali heréjét eltávolították. Az orvosa azt mondta, így is lehet, de számolni kell azzal, hogy nehezebben jöhet össze mint egy egészséges párnak.

Nagyon szeretnénk már babázni. 🥺😞



tegnap 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem nagyon szokták azt megkérdezni, hogy milyen gyakoriak az együttlétek, csak azt, hogy mióta próbálkoztok. Na meg aztán, ha mégis, hazudni is lehet. Egy herével bizony azért nehezebb a dolog természetes úton, én a helyetekben felkeresnék egy meddőségi centrumot.
tegnap 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Kemot vagy sugárkezelést nem kapott?
tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Más is van ám hogy belefárad ezekbe a dolgokba. Szerintem ez normális.

Jelentkezzetek be egy jó meddőségi központba. Olvass előtte véleményeket, vannak ezeknek az intézeteknek csoportjai is facebookon.

Ott sok mindent meg lehet tudni.

Azért érdemes utána járni az orvosoknak, központnak mert most macerás váltani. A konzultációra sokat kell várni, de van ahol még többet. Szóval járj utána nagyon ismerősöknél, neten stb..

Ne egyszerű nőgyógyászhoz menj, mert ő csak időhúzás, nem tud inszemet, lombikot csinálni. Általában csak hormonokat néz és az kevés. A meddőségiben mindkettőtöket vizsgálnak. Kezelnek ha kell.

Mi is belefáradtunk egy időben a gyerek gyártásba. Ha ez évekig tart igenis elmehet a kedved. Mikor bejelentkeztünk én megkönnyebbültem hogy nincs időzített együtt lét stb… akkor amikor jó akkor vagyunk együtt.

4 inszem nem sikerült fél év alatt. Viszont az első lombik igen. Az első konzultációnk tavaly júniusban volt, idén márciusban már terhes lettem, novemberben szülök.

Viszonylag szerintem ez gyors az évekig tartó sikertelenség után.

Sok sikert és kitartást kívánok.

tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

1-es válaszoló vagyok.

Amúgy egyetértek a 3. válaszolóval, mi is belefáradtunk a "gyerekgyártásos szexbe", mindig számolgatni a napokat, olyan pózban csinálni, amiről azt gondolja az ember, hogy nagyobb eséllyel lesz belőle baba stb. Nem igazán lehet így élvezni a dolgot. Ahogy belekezdtünk az inszeminációkba, elengedtük a természetes úton történő teherbeesést, idővel visszatért a régi kerékvágádba a dolog, feléledt a libidónk újra. 🙂

Amúgy nekünk is 4 sikertelen inszemináció után az első lombik sikerült, és én is novemberben szülök. 😊

tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem értek egyett. Először a férfi mennjen el egy spermavizsgálatra, mert ilyen előzménnyel nagyon sanszos, hogy meddő és akkor nem kell felesleges vizsgálatoknak kitenni magát.
tegnap 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok megint.

Ja persze, először mindenképpen sokkal gyorsabb/célszerűbb a férfi oldalt kivizsgálni, de azt megcsinálják egy meddőségi központban, főleg ha szól is a kérdező, hogy fenn áll ez a probléma. Remélhetőleg, ha kevesebb is, se van életképes spermiumja és akkor valószínűleg úgyis csak a lombik jöhet szóba. Szóval nem értem mivel nem értesz egyet.

tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Meddőségibe hónapok mire csak 2 szót beszélnek veled. Spermigramm meg sokkal hamarabb meg van.
tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az orvosa azt mondta, így is lehet, de számolni kell azzal, hogy nehezebben jöhet össze mint egy egészséges párnak."


Az eset óta volt vizsgálaton, hogy mi a helyzet a spermaszámával, minőségükkel?

tegnap 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es

Hát csak úgy értem, ha baj van a spermaszámával/minőségével, akkor ígyis úgyis meddőségi központba kell majd menni. De végülis jogos, ha előbb megvan az eredmény, akkor legalább már tudni fogják, hogy tényleg ez-e a gond vagy sem.

Csak nálunk pl. az volt, hogy a meddőségi előtt mi is elmentünk helyben andrológushoz, ahol látszólag jó volt a sperma eredmény (spermaszám, mozgás stb), de dns fragmentációt nem csináltak és kiderült, hogy az magas. De a meddőségiben is csak a 4 inszemináció után csinálták már meg.

tegnap 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Igen, de egy hererák után, sanszos lehet, hogy semmi nincs és akkor felesleges a meddőségi.
ma 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!