Nemvárt előtti nap egy " megjött" a mensim, de csak barnázok, lehetséges lenne, hogy baba van a dologban?

Figyelt kérdés
Csináltam tesztet a nemvárt előtt 3 nappal. De éppen hogy csak látszódott valami. Én száradási csíknak tekintettem. Azonban tegnap este egy kis barna folt, majd éjszaka barna vérzés kis mennyiségben, és most nap közben is kevés barna vérzésem van. Holnap veszek tesztet ha nem lesz erősebb a vérzés. Eddig nem volt még hasonló, rendes vérzésem szokott lenni. Szerintetek van rá esély, hogy baba legyen a dologban? Már 1 éve próbálkozunk és nagyon elvagyok már keseredve. Orvosnál jártunk ott mindent rendben találtak ...

szept. 9. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Nekem pont nem a terhesség lenne az első gondolatom.

Barnázol, tehát vérzel. Lehet ebben a hónapban így kezdődik a mensid...

szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Lehetséges,hogy terhes vagy. Viszont ez esetben lehet, hogy progeszteron pótlás szükséges.

Az 1. trimeszterben, aki barnázik, annak legalábbis szoktak adni progeszteront, hogy megmaradjon a baba. Én is kaptam,az első babámmal kb az 5-6 terhességi héten volt barnás pecsételés.

szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barnával vagy rózsaszínnel kezdődik mindig, szerencsére eddig sosem öntött el a vér a semmiből, de van, akinek durván indul.
szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább mensi lesz ez, ha mégis terhesség, akkor irány a doki, mert a barnázás nem normális!

Amúgy kötve hiszem, hogy "mindent rendben találtak", esetleg azt a pár dolgot, amit néztek. Barátnőmék évek óta próbálkoznak, 2021-ben kezdték meg a meddőségi vizsgálatokat, és pont ma (túl 3 sikertelen lombikon) derült ki pl., hogy gluténérzékeny, aminek semmi egyértelmű tünete nem volt nála, viszont gyakori meddőségi ok...

szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tesztelj megint, de valószínűleg ez menstruáció lesz, sajnálom. A barnázás általában hormonális zavart jelez.


"Orvosnál jártunk ott mindent rendben találtak ..." Ha orvosnál voltál, akkor sima nőgyógyászra utalsz. A nőgyógyász maximum megnézi, hogy cisztáid vannak-e, milyen vastag a nyálkahártya stb. Nem lát beléd, nem kér vérvételt, fogalma sincs látatlanban a hormonjaid állapotáról, a mellékvesédről, a pajzsmirigyedről, van-e véralvadási problémád, vitaminhiányod stb. A férjednek meg gondolom maximum spermiumképet néztek, az sem elég.

Sima nőgyógyász nem elég, sajnálom.


Ha 1 éve próbálkoztok, irány a meddőségi. Azonnal. Komolyan. Hónapok, mire bejuttok egy első konzultációra. Részletes vizsgálatok minimum 1-2 hónap. A A meddőségi ingyenes, TB támogatott. Kivéve néhány speciális DNS vizsgálat, ha az intézmény kiszervezi, az pár tízezer fejenként. Hónapok lehet, mire megvan a diagnózis, és kezdődhetnek a beavatkozások (időzített együttlét, inszemináció stb.).


Körülbelül harmad az esélye, hogy a férjednél van a gond, harmad, hogy nálad, harmad, hogy mindkettőtöknél.


Ne haragudj, de 1 éve nem esel teherbe. Nem, nincs rendben nálatok valami.


A meddőségiben a férjnek kell spermium vizsgálat (pl. DNS fragmentáció, tenyésztés, mennyiség), vérvétel, andrológiai konzultáció, első körben.


A feleségnek sokkal több vizsgálat lesz: vérvétel (immunpanel, hormonpanel, D vitamin, véralvadás, vércukor stb.). Több vérvétel is lesz, például a ciklus elején (3-5. nap), és a végén (ovuláció után 7-8 nappal), megnézik a hormonokat. Sok meddőségiben protokoll a mammográfia és emlő ultrahang.

Nézni fognak hüvelyi ultrahangot, illetve tenyésztés is lesz.


Ha a cukrod nincs rendben, akkor cukorterhelés, akár IR vizsgálat.

Ha a pajzsmirigy hormonjaid mutatnak eltérést a vérvételen (minden kb. 10. nőnek azzal van gondja), akkor endokrinológushoz fognak küldeni, pajzsmirigy ultrahang kell, gyógyszerrel hormonbeállítás.


Későbbiekben átjárhatóságira is szükség lehet. Még később akár méhtükrözés, nem is sorolom tovább.


Tudom, hogy ijesztő a meddőségi, először jelentkezni, rászánni magad. Tudom, hogy a sok vizsgálat rengeteg idő, sok közülük kellemetlen, akár fájdalmas. De muszáj rászánnotok magatokat, ha gyereket szeretnétek. Nem utolsó sorban az egészséged érdekében, például ha pajzsmirigy/cukor/mellékvese gondod van, a saját érdeked is, hogy kiderüljön, és kezeljék.


Tudom, hogy ijesztő a meddőségi, minket is éppen ott kezelnek. Nem könnyű, de sajnos sokunknak ezt dobta a gép, kibírjuk!

szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!