Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ezzel a spermaanalízis eredmén...

Ezzel a spermaanalízis eredménnyel mennyire mindható ki, hogy nemzőképtelen vagyok?(Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szerettem volna spermát adományozni, elmentem mintát adni. Magabiztos voltam, hiszen egészséges, életerős ember vagyok. Vagy 10 éve nem voltam beteg, pedig nem szedek vitamint, stb. sportolok, nem iszom alkoholt, nem drogozok, e cigit szoktam szívni. A táplálkozásom úgy ahogy egészséges, de lehet azon javítani. Talán a krónikus kialvatlanságra lehet mondani, hogy egészségtelen nálam, egyébként nálam kevésbé beteges embert nem ismerek a környezetemben.

Erre jött az eredmény:

Térfogat 8,8 ml, koncentráció 6,74 millió/ml,(15 az alsó határ) összspermiumszám 59 millió,(39 felett jó) morfológia 2%(4 felett jó). A többi paraméter tankönyvi volt

Andrológiai kivizsgálást javasoltak, el is fogok menni.


Férfiként eléggé belegázolt az önbecsülésembe az eredmény, hiszen nálam alacsonyabb, sokkal kevésbé fitt, és egészséges, dohányzó, alkoholt rendszeresen fogyasztó embereknek is sokszor jobb eredményt produkálnak. Azért is szívem ütött, mert a jövőben szeretnék majd családot, gyereket.

Ezzel az eredménnyel gyakorlatilag nemzőképtelen vagyok? Vagy van rá esély, hogy így is tudjak természetes úton gyermeket nemzeni?

Ha az életmódomban levő hibákat kijavítom, az ajánlott étrendkuegészítőket szedem, van rá esély, hogy az eredményeimet a normális tartományba, vagy fölé tornásszam? Valakinek sikerükt, illetve van tapasztalata?



júl. 30. 20:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és kihagytam: 30/f vagyok
júl. 30. 20:09
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt a paraméterek változhatnak, másrészt rendesen szar (ennél jóval rosszabb) eredményekkel is csináltak már gyereket. Olyat semmiképp nem lehet kijelenteni, hogy nemzőképtelen vagy.
júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sok férfinek lehet hasonló eredménnyel gyereke csak soha nem derül ki, mert megfogant, így eszük ágában sincs vizsgáltatni a spermájukat. Ez a vizsgálat akkor számítana igazán, ha próbálkoznál gyereknemzéssel és nem jönne össze.
júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem írókkal. De ha szeretnél tenni érte valamit, mert csak úgy nyugodsz meg, akkor tényleg érdemes jobban odafigyelned arra hogy mit eszel, vitaminok, ásványi anyagokban gazdag ételeket is fogyassz. Még ha lehet, akkor ne vegyél gyakran forró kádfürdőt, nem tesz jót a heréknek. Szerintem ennél rosszabb eredmények is vannak.
júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálad alacsonyabb??? Miért szerinted a testmagasság számit a nemzőképessègnél apám?
júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"sokkal kevésbé fitt, és egészséges, dohányzó"

Te is dohányzol, akkor mire fel a nagy arc?

A dohányzás az egyik legjobb spermiumroncsoló szokás.

Nem, az e-cigi semmivel se jobb.

júl. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az en ferjem enyhen elhizott volt, ulomunka(informatika),dohanyos es olyan jo eredmenyt produkalt,hogy az orvos 2x ellenorizte a papirt,hogy biztis nem irtak-e el a nevet. 2.honaoban terhes is lettem. Az elsonel vizsgaltak,akkor is velem volt a gond. Kaptam 4 hetig gyogyszert es az 1.honapban terhes lettem,ahogy a hormonszintem rendezodott. Pedig a kajalasa is botranyos volt. Vitamint se szedett,megis tokeletes eredmenye volt. Lehet genetika. Nem tudom. A babahoz viszont eleg 1 spermium, biztos nem vagy nemzokeptelen.:)
júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5-ös: Nem nagy az arc. Szinte minden nap sportolok, szabadban, emellett biciklivel járok dolgozni. Beteg nagyon régen voltam már, náthás is évente egyszer, max. kétszer vagyok. Lehet, hogy e cigizek, de az emberek nagy részénél egészségesebben élek még így is.

Mindegy, mindenesetre a e-cigit, kávét egy az egyben el is hagytam, rendberakom a táplálkozásom, és az ilyenkor ajánlott táplálékkiegészítőket szedni fogom, illetve megpróbálok többet aludni. 3-4 hónap múlva csináltatok még egy tesztet, ha nincs javulás, elmegyek andrológushoz.

A többieknek köszönöm a választ, és a biztatást!

aug. 1. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!